ביטוח נזקי צנרת

מכיוון שהמשכנתא הממוצעת בישראל כיום היא כשש מאות אלף בממוצע, ההחלטה על נטילת הלוואת דיור היא החשובה ביותר מבחינה פיננסיות עבור לווים פוטנציאליים רבים. התחייבות כספית גדולה כל כך ולטווח ארוך כל כך דורשת מהלקוחות הבנקאיים משמעת תקציבית למשך שנים רבות, כמו גם הכנסה קבועה ויכולת של חיסכון.

צנרת במבנה

ברם, בזמן שהלווים לוקחים על עצמם התחייבות משמעותית, גם הבנקים המסחריים עומדים בפני סיכונים משמעותיים שהמשכנתא לא תוחזר במלואה בגלל פשיטת רגל או בעיות אחרות בתשלומים. גודל ההלוואה הגבוה יכול להביא לפגיעה משמעותית ברווחי הבנק אם משהו לא ילך כשורה ולכן הבנק המלווה מעוניין לבטח את עצמו בצורה מקסימאלית. אחת הדרכים לעשות את זה, היא על ידי ביטוח משכנתא, אשר הינה בגדר דרישת חובה כלפי כל לווה פוטנציאלי.

ביטוח המשכנתא מורכב משני חלקים שונים – ביטוח חיים וביטוח מבנה. בזמן שביטוח חיים מתייחס ללווה עצמו, ביטוח המבנה קשור לנכס שמשמש כביטחונות כנגד המשכנתא. הבנק יכול לממש אותו במקרה של פשיטת רגל ולכן יש לו אינטרס חיוני שהדירה תישאר במצב תקין.

ביטוח מבנה בסיסי ותוספת ביטוח נזקי צנרת

בניגוד לביטוח חיים, שם אפשרויות הבחירה של המבוטח בין הכיסויים השונים היא מינימאלית, הרי שבמקרה של ביטוח מבנה, ישנם הרבה סעיפים שניתן להוסיף ולגרוע בהתאם לדרישות הבנק וההעדפות האישיות של הלווה. כל סעיף שכזה יכול להביא להגדלת הפרמיה המשולמת לחברת הביטוח והסכומים, גם אם הם לא נראים משמעותיים במבט ראשון, יכולים להצטבר לאלפי שקלים בסופו של דבר.

הפוליסה הבסיסית, אותה דורשים הבנקים מורכבת מכיסויים כלפי הנזקים השכיחים ביותר, כמו שרפה, פיצוץ, שיטפונות ונזקים לחלקי הבית הבלתי נפרדים בעקבות אסונות טבע אחרים. ישנם סעיפים אותם ניתן להוסיף באופן נפרד לביטוח, כמו למשל כיסוי תכולה, נזקי מלחמה ואף נזקי מים, רטיבות, נזקי צנרת, נזילות, נזילה מהגג ועוד.

חשוב לזכור, כי רכישת פוליסת ביטוח מבנה היא הזדמנות טובה לחסוך כסף ולהוסיף סעיפים נוספים, גם אם הבנק אינו דורש אותם. מכיוון שפיצוץ בצנרת יכול להביא לנזק של עשרות אלפי שקלים, מומלץ מאד לשקול ולהוסיף אותו לפוליסה.

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לתת לקוראים אינפורמציה רלוונטית וחשובה לגבי ההתפתחויות בשוק הביטוח בישראל. מכיוון שהלקוחות נדרשים להיכנס להתקשרות עסקית מול חברות הביטוח בעת רכישת דירה ונטילת משכנתא, חשוב מאד להבין כיצד פועל השוק, לבחור בפוליסות והכיסויים המתאימים ולחסוך בכך זמן וכסף.

בנוסף לכך, שמנו לנו למטרה לקשר בין המבוטחים הפוטנציאליים לבין חברות וסוכנויות הביטוח אשר מציעות את המחירים האטרקטיביים ביותר והכיסויים הרחבים ביותר. במידה ואתה עומד לקחת משכנתא ולעשות ביטוח בזמן הקרוב, נשמח לסייע לך ולהפנות אותך לאנשי מקצוע בתחום ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.

 

קבלו הצעה לביטוח מבנה