ביטוח תאונות אישיות

אין אדם שיכול להגיד כי הוא חסין ממקרים מצערים של תאונות היכולות לגרום לפציעה, נכות או אף מוות בעתיד. גם הבן אדם הזהיר ביותר יכול להיקלע שלא באשמתו לסיטואציה של תאונת דרכים או להיפגע כתוצאה מתאונה בבית או בעבודה.

אדם פצוע מתהלך עם קביים

מעבר לפגיעה הפיזית והנפשית באדם שעבר תאונה ובאנשים הקרובים אליו, קיים אלמנט נוסף של פגיעה כספית. פעמים רבות, תאונה יכולה להוביל לאובדן כושר עבודה, הוצאות רפואיות, תשלום עבור טיפול מקצועי ועוד – כל זאת ישפיע בצורה משמעותית מאד על המצב הכלכלי של נפגע התאונה וקרוביו.

מה זה ביטוח תאונות אישיות והאם הוא משתלם?

כאשר אדם מתלבט לגבי האפשרות לעשות ביטוח נגד תאונות אישיות, עליו קודם כל לחשוב על התוצאות של אירוע פוטנציאלי מסוג זה בעתיד. מכיוון שאף אדם אינו מעוניין להפוך לנטל על משפחתו ולמצוא את עצמו בקשיים כספיים כדי לממן את הטיפולים הרפואיים, הרי שאפשר להגיד, כי פוליסה כזו מומלצת לכל אחד.

במקרה שאירוע ביטוחי מתרחש למבוטח בפוליסת תאונות אישיות, הרי שהכיסוי כולל פיצוי עבור הטיפולים הרפואיים, אובדן כושר עבודה או תשלום לשאירים במקרה של מוות המבוטח. רוב חברות הביטוח מציעות גם הרחבה למקרים חמורים של מחלה שפוגעת באופן משמעותי במבוטח.

יש לציין, כי ביטוח תאונות אישיות מתייחס לכל אירוע שמתרחש למבוטח במהלך שגרת היום שלו, בין אם זה קורה במסגרת עבודתו או מחוצה לה. כמו כן, בניגוד לסוגי ביטוח אחרים, הכיסוי כולל ביטוח תאונות אישיות בחו"ל וזה בתנאי שלא מדובר על פעילות חריגה שלא כלולה בחוזה הביטוח.

ביטוח תאונות אישיות – תקופת המתנה ומאפיינים נוספים

כאשר התאונה גורמת לאובדן כושר עבודה זמני או נכות זמנית והתביעה של המבוטח מתקבלת, הפיצויים של חברת הביטוח לרוב יועברו למבוטח בצורה של קצבה חודשית. העברת הקצבה מתחילה לאחר תקופת המתנה שמשתנה בין חברה לחברה, אך בדרך כלל עומדת על כשלושה חודשים.

חברות ביטוח תאונות אישיות מומלצות

מגדל

הראל

הכשרה חברה לביטוח

חלק מחברות הביטוח קובעות הגבלת זמן מקסימאלית להעברת הקצבה, כך שחשוב מאד לבדוק את הפרמטרים הקשורים לעניין זה ולהשוות בין חברות שונות. ברגע שהמבוטח חוזר לעבודה או שמא הסטטוס של הפגיעה שלו משתנה, נפסקת העברת הקצבה.

ענף הביטוח בישראל הולך ומתפתח בצורה הדרגתית, כאשר יותר ויותר פוליסות חדשות זמינות בחברות וסוכנויות הביטוח השונות. מצד אחד, גידול אפשרויות הבחירה הוא חיובי עבור המבוטחים, אך מצד שני, ריבוי כזה מקשה על השוואה בין אופציות רלוונטיות והתמקדות במסלול האופטימאלי ביותר.

במידה ואתה מתכוון לעשות ביטוח תאונות אישיות או כל פוליסה אחרת בזמן הקרוב, אנו ממליצים לך לעשות סקר שוק יסודי ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בלתי תלויים שבקיאים בתחום. אנו בפורטל צוק ביטוח יכולים לעזור לך לחסוך כסף וזמן על חיפושים ולהפנות אותך לאנשי מקצוע בעלי מוניטין בתחום. כל מה שעליך לעשות זה למלא את פרטיך האישיים בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח תאונות אישיות