ביטוח רעידת אדמה

מדינת ישראל נמצאת מבחינה גיאוגרפית בשבר הסורי אפריקאי, שהוא אזור פעיל מבחינה סיסמית וחשוף לסכנות של רעידת אדמה. למעשה, בשנים האחרונות התרחשו מספר רעידות אדמה בארץ, אך רובן היו בעוצמה נמוכה יחסית ולא גרמו נזקים או אבדות בנפש. אולם, רוב המומחים סוברים, כי הסיכוי לרעידת אדמה גדולה בתקופה הנראית לעין הוא גבוה למדי וקוראים לממשלה ולאזרחים להתכונן לסיטואציה זו מכל הבחינות.

בית פרטי שנפגע מרעידת אדמה

ביטוח מבנה – רעידת אדמה

כידוע, בעת נטילת משכנתא, הבנק דורש מן הלווים לעשות ביטוח משכנתא, אשר כולל בתוכו גם ביטוח מבנה בסיסי, שנותן כיסוי כנגד אירועים שונים, היכולים לפגוע בערך הנכס שמשועבד לבנק ומשמש כביטחונות. לווים רבים סוברים כי הביטוח מגן עליהם מכל נזקי הטבע השונים, אך למעשה, כיסוי נגד רעידת אדמה אינו קיים בפוליסה הבסיסית. במידה והמבוטח הפוטנציאלי מעוניין להוסיף ביטוח רעידת אדמה, עליו להוסיף את הכיסוי הנ"ל באופן נפרד ולשלם פרמיה מוגדלת עבור ביטוח המבנה.

ביטוח דירה לרעידת אדמה

אופציה נוספת לשילוב של סעיף ביטוח נגד רעידת אדמה, הוא במסגרת ביטוח הדירה. כיום מבוטחים כמחצית מהדירות בישראל בביטוח דירה, כאשר מבוטח אשר לא מעוניין לבטח את הנכס שלו מפני רעידת אדמה מחויב לחתום על טופס ויתור ועל ידי כך להוציא את הסעיף מההסכם. חשוב לזכור גם, כי במידה ועשיתם כבר ביטוח רעידות אדמה במסגרת ביטוח המשכנתא שלכם, הימנעו מכפל ביטוחים בעת ביטוח הדירה בשלב מאוחר יותר. עוד נקודה חשובה, היא כי בדרך כלל ישנה השתתפות עצמית בגובה של עשרה אחוזים על כיסוי רעידות אדמה.

ההמלצה של רוב אנשי המקצוע, אשר עובדים בענף הביטוח, היא להישאר עם ביטוח רעידת אדמה, כמו גם עם ביטוח התכולה שניתן להוסיף לביטוח דירה. שילוב של כיסויים בחברת ביטוח אחת מאפשר חיסכון גדול יותר מבחינה כספית ושקט נפשי מבחינת האירועים הביטוחיים שיכולים להתרחש בעתיד.

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לקשר בין הלקוחות הפוטנציאליים שמעוניינים לעשות ביטוח בענפים שונים לבין הסוכנים וחברות הביטוח אשר מציעים את הפוליסות האטרקטיביות ביותר מבחינת מחיר והכיסויים הנכללים בהן. מומלץ מאד להתייעץ עם מומחים בענף וזאת כדי לחסוך זמן וכסף, להימנע מכפל ביטוחים ולבחור אך ורק בסעיפי הביטוח שרלוונטיים במיוחד לגביכם.

מאפיינים של ביטוח רעידות אדמה

ביטוח רעידת אדמה הוא סוג ביטוח מיוחד המעניק הגנה כלכלית מפני נזק לרכוש שנגרם כתוצאה מרעידת אדמה. למרות שזה לא נדרש על פי חוק, זה מומלץ מאוד לאנשים החיים באזורים המועדים לרעידות אדמה – כולל ישראל.

מצד אחד, ישראל לא נחשבת ברמת סיכון גבוהה עבור רעידות אדמה. מצד שני, המיקום של ישראל על קו השבר הסורי אפריקני הוא בהחלט הזדמנות טובה לחשוב ברצינות על ביטוח מן הסוג הזה. מכאן והלאה, השאלה היחידה שנותרת פתוחה היא איך בוחרים את הביטוח הכי מתאים עבורנו.

טיפים לבחירת ביטוח רעידות אדמה לפי רמת הסיכוי

כאשר בוחרים בביטוח רעידת אדמה, חשוב לקחת בחשבון את רמת הכיסוי הדרושה לכם. פוליסה בסיסית תכסה בדרך כלל נזקים למבנה הבית ולתכולתו, אך לא כל הוצאות מחיה נוספות במקרה שתצטרכו לעבור דירה זמנית. פוליסה מקיפה תכסה בדרך כלל גם נזק מבני וגם הוצאות מחיה נוספות.

היתרונות של ביטוח רעידות אדמה

היתרונות של ביטוח רעידת אדמה הם רבים. בראש ובראשונה, הוא מספק הגנה כלכלית במקרה של רעידת אדמה. זה יכול לעזור לך לשלם עבור תיקונים בבית שלך, כמו גם כל הוצאות מחיה נוספות שעלולות להתרחש אם תצטרך לעבור זמנית. בנוסף, מלווי משכנתאות רבים דורשים שיהיה לך ביטוח רעידת אדמה אם אתה גר באזור מועד לרעידות אדמה, על מנת לזכות בהלוואה.

השוואה בין פוליסות של ביטוח רעידות אדמה

כאשר משווים בין פוליסות ביטוח רעידת אדמה שונות, חשוב לקחת בחשבון את רמת הכיסוי, ההשתתפות העצמית וההחרגות. כמו כן, חשוב לקחת בחשבון את המוניטין והיציבות הפיננסית של חברת הביטוח אותה אתם שוקלים.

הפרמטר החשוב ביותר שיש לקחת בחשבון הוא רמת הכיסוי שמספקת הפוליסה. פוליסה בסיסית תכסה בדרך כלל נזקים למבנה ביתכם ולתכולתו, בעוד שפוליסה מקיפה תכסה בדרך כלל גם נזקים מבניים וגם הוצאות מחיה נוספות. בהקשר הזה, הטיפ הרלוונטי הוא כמובן לשקול איזה סוג של כיסוי אתה צריך ואיזה נוח לך.

פרמיה והשתתפות עצמית על הביטוח

בפוליסות ביטוח רעידת אדמה יש בדרך כלל השתתפות עצמית גבוהה, שהיא הסכום שתצטרכו לשלם מכיסם לפני שחברת הביטוח תתחיל לכסות את העלויות. חשוב לקחת בחשבון את גודל ההשתתפות העצמית והאם אתם יכולים לעמוד בה. בנוסף, בכל פוליסת ביטוח יהיו החרגות, שהן סוגי הנזקים שהפוליסה אינה מכסה. חשוב להבין מה חריג מהפוליסה והאם זה תואם את הצרכים שלך.

לבסוף, ישנה חשיבות מכרעת להתייחס למוניטין וליציבות הפיננסית של חברת הביטוח אותה אתם שוקלים. חברה עם מוניטין טוב נוטה יותר לשלם תביעות ולעמוד במדיניות שלה. כמו כן, חשוב לוודא שהחברה יציבה כלכלית כדי להבטיח שהיא תוכל לשלם תביעות אם תתרחש רעידת אדמה גדולה.

כל הסיבות להתייעץ עם בעלי מקצוע מתחום הביטוח

עוד חשוב לקחת בחשבון את עלות הפוליסה. השווה את הפרמיות של פוליסות שונות כדי לראות איזו מהן מציעה את הכיסוי הטוב ביותר עבור התקציב שלך.

כדאי לזכור שפוליסות ביטוח רעידות אדמה עשויות להשתנות מאוד מחברה אחת לאחרת, לכן חשוב לבצע את המחקר ולהשוות בין מספר אפשרויות לפני קבלת החלטה. בנוסף, תמיד כדאי להתייעץ עם סוכן ביטוח או מתווך שיוכל לעזור לך להבין את תנאי הפוליסה ולעזור לך לקבל החלטה מושכלת.

מומלץ מאוד להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי ביטוח רעידות אדמה. סוכן ביטוח או מתווך יוכל לספק לך מידע על פוליסות שונות, לעזור לך להשוות בין אפשרויות שונות, ולענות על כל שאלה שיש לך. בנוסף, מהנדס מבנים יכול לספק לך מידע על השלמות המבנית של הבית שלך וכל השדרוגים הדרושים כדי להפוך אותו לעמיד יותר בפני רעידות אדמה.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אותך

ביטוח דירה נגד שריפה

עלות ביטוח מבנה

במידה ואתה מעוניין לעשות ביטוח בזמן הקרוב, נשמח לסייע לך ולהפנות אותך לאנשי מקצוע בעלי ניסיון ומוניטין ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

שאלות ותשובות

קבלו הצעה לביטוח מבנה

שאלות תשובות

מהו ביטוח רעידת אדמה?

צפה בתשובה

ביטוח רעידת אדמה הוא סוג ביטוח מיוחד המעניק הגנה כלכלית מפני נזק לרכוש שנגרם מרעידת אדמה. בשביל לבחור אותו נכון, מתייעצים עם בעלי מקצוע.

מדוע חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי ביטוח רעידות אדמה?

צפה בתשובה

חשוב להתייעץ עם אנשי מקצוע לגבי ביטוח רעידות אדמה מכיוון שהם יכולים לספק לך מידע על פוליסות שונות, לעזור לך להשוות בין אפשרויות שונות ולענות על כל שאלה שיש לך. לשם השוואה, איש מקצוע אחר הוא מהנדס מבנים שיכול לספק לך מידע על השלמות המבנית של הבית שלך וכל השדרוגים הדרושים כדי להפוך אותו לעמיד יותר בפני רעידות אדמה.

מהם היתרונות של ביטוח רעידות אדמה?

צפה בתשובה

יתרונות של ביטוח רעידת אדמה הם רבים, כולל מתן הגנה כלכלית במקרה של רעידת אדמה, תשלום עבור תיקונים בביתך וכיסוי הוצאות מחיה נוספות אם תצטרך לעבור דירה זמנית. בנוסף, מלווי משכנתאות רבים דורשים שיהיה לך ביטוח רעידת אדמה אם אתה גר באזור מועד לרעידות אדמה, על מנת לזכות בהלוואה.

מהם כמה דברים שכדאי לקחת בחשבון כאשר משווים בין פוליסות ביטוח שונות לרעידות אדמה?

צפה בתשובה

כאשר משווים בין פוליסות ביטוח רעידת אדמה שונות, חשוב לקחת בחשבון את רמת הכיסוי, ההשתתפות העצמית וההחרגות. בנוסף, קחו בחשבון את המוניטין והיציבות הפיננסית של חברת הביטוח שאתם שוקלים.