ביטוח דירה מבנה ותכולה

פוליסת ביטוח מבנה ותכולה מעניקה לך שקט נפשי והגנה מיטבית ומקיפה מפני מגוון אירועים ונזקים. חשוב לדעת כי ביטוח דירה נמצא בפיקוח משרד האוצר, לכן יש תנאים בסיסיים שכל פוליסה חייבת לכלול, ומעבר לכך חברות הביטוח מציעות למבוטחים הרחבות שונות ומגוונות לפי בחירה, בתשלום או כהטבה. חשוב לרכוש את הביטוח כדי להגן על רכושך היקר ולמנוע ממך הוצאות כספיות גבוהות ובלתי מתוכננות.

דירה שיש עליה ביטוח מבנה ותכולה

למי מתאים ביטוח דירה מבנה ותכולה?

פוליסת ביטוח מבנה ותכולה מורכבת משני חלקים עיקריים:

  • ביטוח מבנה
  • ביטוח תכולה

נזקים רבים עלולים להתרחש בכל רגע בדירתך, ביניהם נזקים הנגרמים כתוצאה מאסון טבע, רעידת אדמה, שריפה, פיצוץ בצנרת, גניבה, פריצה וכיוצא בזה. לכן, חשוב כי כל אדם ירכוש ביטוח בהתאמה אישית למאפייני הנכס שבבעלותו, ובהתאם לתכולה בדירה ולאורח חייו. ראוי להדגיש כי ניתן לרכוש בנפרד ביטוח מבנה דירה וביטוח תכולה, או לרכוש את שניהם יחד וליהנות מהגנה מיטבית ומקיפה.

הביטוח מיועד לבעלי דירות ובתים פרטיים, לנוטלי המשכנתאות המחויבים לרכוש ביטוח מבנה לדירה כתנאי מקדים לאישור המשכנתא, וכן לשוכרי דירות המחויבים על פי החוזה לרכוש פוליסת ביטוח מבנה, אלה יכולים להרחיב את הביטוח גם לתכולה שברשותם, בהתאם לצורך.

כיצד נקבע המחיר של ביטוח דירה?

מרבית חברות הביטוח בארץ מציעות ביטוח דירה ללקוחות שלהן, עם זאת ישנם הבדלים משמעותיים בין הפוליסות המוצעות, וטווח המחירים רחב ומשתנה בהתאם לפרמטרים שונים ולפי מדיניות החברה המבטחת. כדי לקבוע את המחיר של הפוליסה, על המבוטח למלא טופס מפורט הכולל את מאפייני הנכס ופירוט התכולה שמעוניינים לבטח.

בין הפרמטרים הקובעים את מחיר הפוליסה- סוג הנכס (דירה, בית פרטי), מיקום בארץ, גודל הנכס, שיעור הפריצות באזור, אמצעי מיגון בנכס, היעדר תביעות ביטוח קודמות ועוד.

מעבר לכך, על המבוטח לבחור בשירותים והטבות נוספות המתאימים לו, כדי להגן על רכושו ככל הניתן ולזכות בפיצוי גבוה למגוון אירועים ונזקים העלולים להיגרם למבנה עצמו, לרכוש צד שלישי, לאורחים, לדיירים בנכס, לעובדים המועסקים בדירה (מטפלת, מנקה, עוזרת בית וכו') ולרכוש הפרטי.

שירותים נוספים לביטוח מבנה ותכולה

כאמור, ניתן להרחיב את הביטוח הבסיסי ולכלול שירותים נוספים כמו כיסוי הוצאות עבור שירותים של בעלי מקצוע, לדוגמה תיקון נזקי צנרת והצפה, מימון שכירות חלופית במידה ולאחר הנזק הדירה אינה ראויה למגורים עד לסיום התיקון והשיפוץ, שירות חשמלאי חירום, פריצת דלתות והחלפת מפתחות, ביקור רופא 24 שעות ביממה, תיקון מכשירי חשמל ועוד.

יודגש, כי חלק מהשירותים ניתנים כהטבה למבוטח בעוד שירותים אחרים כרוכים בתוספת תשלום, לכן עליך לערוך סקר שוק מקיף ולהשוות בין החלופות המוצעות לך.

מחפש ביטוח מבנה ותכולה במחיר משתלם וזול? באתר צוק ביטוח תוכל למצוא ביטוח דירה מקיף ורחב בהתאמה מדויקת לצרכים הייחודיים לך ובמחיר אטרקטיבי. השאר פרטיך בטופס שבאתר ונחזור אליך, ללא התחייבות מצדך, עם הצעה משתלמת.

קבלו הצעה לביטוח דירה