ביטוח תכולת דירה וצד ג'

הדירה או הבית, אשר נמצאים בבעלותם של תושבי ישראל, מהווים בדרך כלל את הנכסים בעלי הערך הכספי הגבוה ביותר שעומדים לרשותם. פעמים רבות, הנכס הנ"ל משועבד עדיין לבנקים שונים למשכנתאות, שכן הלוואת הדיור שנלקחה לצורך הרכישה אינה הוחזרה עדיין באופן מלא. דירה כזו, תהיה לרוב מבוטחת על ידי ביטוח משכנתא שכולל בתוכו כיסוי כנגד נזקים שנגרמו למבנה ופוליסת ביטוח בריאות ללווים.

דירה מבוטחת בביטוח תכולת דירה

יש לציין, שבין אם אין חוב משכנתא על הנכס הספציפי, או שמא עדיין ישנם החזרים חודשיים קבועים, שאותם משלמים בעלי הדירה, כדאי מאד להקדיש מחשבה לאפשרויות הביטוח השונות שקיימות בישראל. הסיבה לכך נעוצה בשווי הגבוה של נכסי נדל"ן בארץ ועוגמת הנפש הגדולה שיכולה להיווצר במקרה של אירוע ביטוחי, הפוגע בדירה באופן משמעותי.

ביטוח תכולת דירה וצד ג'

אחת מן הפוליסות שניתן להוסיף לביטוח הדירה הבסיסי, מתייחסת לחפצים יקרי הערך שנמצאים בתוך הבית ויכולים להיפגע בעקבות אסונות טבע כמו שיטפון, שרפה וגם לאחר פריצה, גנבה או שוד. כאשר מבוטח פוטנציאלי מעוניין לעשות פוליסת ביטוח תכולה, חברת הביטוח שולחת שמאי שתפקידו להעריך את שווי החפצים שנמצאים בבית (רהיטים, מכשירי חשמל, תכשיטים ועוד) ורק לאחר מכן נקבע גובה הפרמיה שעל הלקוח לשלם עבור הביטוח.

עם זאת, עלויות החפצים המבוטחים הם אינם הקריטריון היחיד שלוקחים בחשבון בעת חישוב הפרמיה הסופי. בנוסף לכך, ישנה חשיבות למיקום הגיאוגרפי של הדירה (האם יש באזור הרבה מקרי שוד ופשיעה, לדוגמא), האם מדובר על בית פרטי או דירה בקומות הגבוהות יותר, האם ישנם אביזרי מיגון על החלונות, אזעקות וכ"ו.

חפצים מסוימים אינם נכנסים לקטגוריית התכולה שניתן לבטח, כאשר הכוונה היא לכרטיסי טיסה, תעודות, צ'קים, כלי נשק, ניירות ערך, מסמכים חשובים ועוד. במידה וישנם חפצים אשר המבוטח שומר אותם מחוץ למפתן הדלת (אופניים, עגלת תינוק), הביטוח אינו מכסה גם אותם במקרה של נזק.

מאפייני ביטוח דירה צד ג'

כיסוי נוסף אשר מומלץ להוסיף לפוליסת ביטוח מבנה או דירה בסיסית, הוא ביטוח דירה צד שלישי שמתייחס לנזקי גוף ורכוש של אנשים הנמצאים בביתכם או פגיעה ברכוש כתוצאה מאירוע ביטוחי שהחל בדירתכם. לדוגמא, במקרה ששרפה שפרצה בתוך הנכס שלכם גרמה לנזק משמעותי לשכנים ולדירות הסמוכות, ביטוח צד ג' לדירה יכסה את העלויות עבורכם וימנע מכם את הצורך לשלם סכומי כסף גבוהים כפיצויים.

יש לציין, כי עלויות פוליסת ביטוח דירה צד ג' הן אינן גבוהות באופן יחסי וזאת בגלל שתביעות מסוג זה נחשבות נדירות יותר בהשוואה לביטוח תכולה, למשל. בנוסף, מבוטח פוטנציאלי שמחליט לשלב את כל הביטוחים בחברת ביטוח אחת, יקבל בדרך כלל הצעות פרמיה אטרקטיביות יותר מאשר בחירה בפוליסות דרך חברות וסוכנויות ביטוח שונות. ברם, חשוב לזכור ולבדוק לא לעשות כפל ביטוחים – אם, לדוגמא, כבר יש לכם ביטוח מבנה דרך פוליסת ביטוח המשכנתא שלכם, הימנעו מכיסוי זה, כאשר אתם מבטחים את הדירה באופן פרטי בהמשך.

מאפיין חשוב נוסף של ביטוח צד ג לדירה הוא ההתייחסות כלפי נזקי גוף בפוליסת ביטוח דירה. הביטוח נותן מענה לפגיעות גופניות אשר מתרחשות לאנשים זרים המבקרים בבית. לדוגמא, חבר שמבקר בבית, מחליק ושובר את רגלו, איש מקצוע אשר בא לטפל במזגן ונופל מסולם וכ"ו. גם נזקים אשר נגרמו על ידי בעלי חיים מכוסים בתוך סעיף זה ובתנאי שנלקחו כל אמצעי הזהירות ההכרחיים. עובדים קבועים בתוך הדירה (מטפלת, עובדת ניקיון), אינם מכוסים על ידי הפוליסה.

אנו בפורטל צוק ביטוח שמנו לנו למטרה לתת אינפורמציה אקטואלית וחשובה לגבי הסיטואציה בענף הביטוח בישראל. רכישת פוליסת ביטוח מתאימה יכולה למנוע במקרים רבים הוצאות כספיות גדולות, אובדן של נכסים יקרי ערך, פשיטת רגל ועוגמת נפש רבה. עם זאת, חשוב לבחור בחברות ביטוח בעלות ניסיון ומוניטין, להימנע מכפל ביטוחים ולהתייעץ עם אנשי מקצוע בענף.

במידה ואתה מתכוון לבטח את הנכס שברשותך בזמן הקרוב, מעוניין לקבל פרטים נוספים לגבי מה זה ביטוח צד ג לדירה ועל הסעיפים הכלולים בתוך ביטוח תכולה, אנו יכולים לסייע לך ולקשר אותך עם מומחים בתחום ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח דירה