ביטוח דירה שכורה

גרים בשכירות? התבקשתם לבטח את הדירה ששכרתם? בפורטל צוק ביטוח תמצאו מידע על ביטוח דירה שכורה, מה אומר החוק על אחריות המבטח, שוכר או משכיר, וסיוע באיתור פוליסות ביטוח דירה במחירים הוגנים.

אדם חותם על חוזה ביטוח לדירה

ביטוח דירה מושכרת

יש ויכוח עתיק יומין בנוגע לסוגיית ביטוח דירה מושכרת. משכירי הדירות טוענים שהביטוח הוא באחריות השוכר, בעוד שהשוכרים שלא ממש מכירים את החוק, או שנוטים להסכים כדי לא להפסיד את הדירה הנחשקת, או מגיעים לעמק השווה עם המשכיר.

בדבר אחד ישנה תמימות דעים והוא שחשוב לבטח את הדירה, גם אם היא מושכרת.

החשיבות של ביטוח דירה מושכרת היא בשקט הנפשי שיש לכם, כשוכרים, במקרים בהם נגרם נזק לדירה.

למשל, אם נגרם נזק לצד שלישי, כמו שכן שנפצע בביתכם, אורח שהחליק באמבטיה וכדומה, האחריות על הנזקים הללו ופיצוי לנפגע חלה עליכם, השוכרים שמתגוררים בדירה.

כמו כן, אם פרצה שריפה בדירה ונגרם לה נזק בגללכם, האחריות לנזק חלה עליכם. יתרה מכך, גם אם לבעל הדירה יש ביטוח על הדירה, הוא יקבל פיצוי בגין הנזק שגרמתם לדירה, ולאחר מכן תתבע אתכם חברת הביטוח בסכום בו פיצתה את בעל הדירה, זאת על פי חוק. אם יהיה לכם ביטוח לדירה, יסתדרו ביניהן חברת הביטוח, ממש כמו בתאונות בהן מעורבים שני רכבים מבוטחים.

ביטוח דירה בשכירות

אם אנו עוסקים בענייני החוק, הרי שמבחינת החוק נזקים שנגרמו בדירה עקב נזקי צנרת או רעידת אדמה וכיוצ"ב, אינם באחריות השוכר, כך שאינכם נדרשים לרכוש את הכיסויים הביטוחיים הללו כשאתם רוכשים פוליסת ביטוח דירה בשכירות.

ביטוח תכולת דירה שכורה

עד כה דובר על ביטוח המבנה עצמו, הדירה, התשתיות, הקירות וכל מה שמחובר אליהם.

בכל הנוגע לתכולת הדירה, כלומר מה שיש בתוכה, כמו רהיטים, שטיחים, תכשיטים וכל דבר אחר, החוק לא מחייב אתכם לרכוש ביטוח תכולת דירה שכורה ואם נגרם לה נזק, הוא באחריותכם בלבד.

כמובן שאם מדובר בתכולת דירה יקרה, או יקרה ללבכם, תוכלו לרכוש כיסוי ביטוחי לתכולת דירה ולהוסיף אותו לביטוח המבנה.

ביטוח דירה שכורה מחיר

עלות פוליסת ביטוח דירה שכורה מורכבת מהרכיבים הביטוחיים שיש בפוליסה, שנחלקים לביטוח מבנה דירה ולביטוח תכולת דירה.

אם ידוע לכם כי על פי חוק אינכם נדרשים לבטח את הדירה מנזקים כמו שריפה שלא נגרמה באשמתכם, רעידת אדמה, צנרת שהתפוצצה וכדומה, עלות הפרמיה תהיה זולה יותר.

אם תוסיפו לביטוח מבנה גם ביטוח תכולה, התוספת היא לרוב של כמה עשרות שקלים בלבד.

ביטוח דירה חוזה שכירות

לפני שאתם חותמים על חוזה השכירות, חשוב להבהיר את נושא הביטוח. בדרך כלל קיימים בחוזה יותר סעיפים שמחייבים את השוכר ופחות את המשכיר.

בכל הנוגע לביטוח דירה חוזה שכירות, הוא חייב להיות ברור לשני הצדדים, ומומלץ לציין בפני המשכיר מה אומר החוק, כדי שתהיינה הסכמות ביניכם. כך, במידה ויעלה הצורך, יימנעו שני הצדדים מויכוחים מיותרים ומעוגמת נפש.

כפי שהמשכיר מעוניין בשקט נפשי בגין נזקים אפשריים לדירה, כך גם אתם תרצו לוודא שגם הוא מצידו ביטח את המבנה שעליו אין לכם כל אחריות.

ביטוח דירה על ידי השוכר

כאמור, חשוב להפריד בין מה שצריך לבטח המשכיר לבין ביטוח דירה על ידי השוכר.

ביטוח צד ג' למשל הוא חשוב מאד והוא חל על השוכר. מומלץ שלא להקל בו ראש, מאחר וגם אם הזמנתם איש מקצוע לביצוע עבודה כל שהיא והוא נפל מסולם, האחריות לפציעתו חלה עליכם והיא יכולה להיות יקרה מאד.

ביטוח דירה שוכר או משכיר

לסיכום, ניתן להבין כי בסוגית ביטוח דירה שוכר או משכיר, התשובה נחלקת לשניים.

כל נזק שנגרם לדירה בעקבות מעשה ישיר שלכם, כמו שריפה עקב נר שהשארתם דולק ולא בגלל סיבות חיצוניות, למשל שריפה ברחוב שהגיעה עד לדירה, הנזקים יכוסו על ידיכם, גם אם למשכיר יש פוליסת ביטוח מבנה.

ביטוח צד ג' אף הא חל עליכם, כדיירים בדירה.

ביטוח תכולה אינו חובה אך הוא מומלץ, מה גם שאינו זה שמהווה את המרכיב היקר בפרמיית פוליסת הביטוח ואילו ביטוחי מבנה, הם תחומים שבאחריות המשכיר.

למען השקט הנפשי מומלץ מאד לבטח את הדירה ולהמנע מהוצאות עצומות במקרה ונגרם נזק.

כדי למצוא את הצעת המחיר הטובה וההוגנת ביותר, אתם מוזמנים להיעזר בפורטל צוק ביטוח, שיאתר עבורכם את ההצעות האטרקטיביות ביותר ויחסוך לכם זמן חיפוש וכסף.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר, קבלו הצעות מחיר, השוו ביניהן וכל זאת בהליך נוח ומהיר.

קבלו הצעה לביטוח דירה