כמה עולה ביטוח משכנתא?

כאשר בנק למשכנתאות או מוסד פיננסי אחר מעניק משכנתא ללווה ספציפי, הוא לוקח על עצמו סיכון גבוה יחסית בגלל גובה ההלוואה וזמן הפירעון הארוך שיכול להימשך למשך עשרות שנים. במהלך שנים אלו, תרחישים שונים יכולים לקרות ללווים וגם לדירה שמשמשת כביטחונות כנגד המשכנתא. מכיוון שכך, הבנק מעוניין לבטח את עצמו בצורה מקסימאלית ודורש מכל לווה לבצע ביטוח משכנתא.

שטרות כסף ומחשבון

מהו ביטוח משכנתא?

ביטוח זה מורכב למעשה משני חלקים – ביטוח חיים וביטוח מבנה. ביטוח החיים מתייחס ללווים עצמם ולאירועים השונים שיכולים לקרות להם במהלך תקופת חיי המשכנתא. לדוגמא, במקרה והמפרנס העיקרי נפטר ונותרו עדיין שנים רבות עד לסיום תקופת ההחזר של ההלוואה, מה קורה במקרה כזה? הרי הבנק נותן את המשכנתא על סמך הכנסה מסוימת של הלווים וכעת הנסיבות משתנות לחלוטין.

התרחיש הסביר במקרה כזה, הוא כי הדיירים הנותרים בדירה יתקשו לעמוד בתשלומים השוטפים, יכנסו לחובות והבנק יצטרך להתחיל את התהליכים למימוש הביטחונות. הגוף המלווה אינו מעוניין באפשרות כזו בגלל שמהלך כזה גורם להפסדים וגם לא נראה טוב מבחינה ציבורית. לצורך כך בדיוק, מחייבים הבנקים את הלווים בביטוח חיים. ביטוח זה יבטיח, כי במקרה של מוות, חברת הביטוח תשלם את יתרת המשכנתא לבנק וההלוואה תיפרע לחלוטין.

ביטוח המבנה, לעומת זאת, בא להגן על הביטחונות של הבנק, שהם הדירה מפני ירידת ערך. מכיוון שהנכס משועבד לבנק, יש לו אינטרס ישיר שהדירה תשמור על הערך שלה לאורך זמן. ביטוח זה קשור לנזקים שנגרמים מנזקי טבע, כגון רעידת אדמה, שיטפון, שריפה וגם נזקי צנרת.

כמה עולה ביטוח משכנתא?

ישנן חברות רבות שעוסקות במתן פוליסות ביטוח משכנתא, כך שטווח תעריפי ביטוח משכנתא הוא די גדול. עם זאת, ההערכה הממוצעת כיום, היא כי מחיר ביטוח משכנתא עומד על כעשירית מן ההחזר החודשי עבור ההלוואה. כך, אם הלווים מחזירים 3000 ₪ בחודש, ביטוח המשכנתא יעלה כ-300 ₪.

עלות ביטוח משכנתא מושפעת מגורמים רבים, בין אם הם קשורים ללווים עצמם או לנכס שהלווים מעוניינים לרכוש. מחיר ביטוח החיים, לדוגמא, יושפע מגילו של הלווה, ההיסטוריה הרפואית שלו, העיסוק שלו ועוד. עלות ביטוח מבנה תושפע מגודל המבנה, סוג המבנה (בית פרטי או דירה בבית משותף) ופרמטרים נוספים. לאחר בחינת כל הפרמטרים שמעניינים את חברת הביטוח, נקבע המחיר הסופי של הפוליסה.

ביטוח משכנתא באינטרנט – כיצד נבדוק מה יהיה המחיר הסופי של הפוליסה?

לפני שאנחנו ניגשים לחברת הביטוח ומבררים מה יהיה המחיר הסופי, צריך לדעת שישנה אפשרות לבצע הערכה גסה של פוליסת ביטוח משכנתא באמצעות מחשבון משכנתא. מחשבון זה לוקח בחשבון מאפיינים שונים של המבוטח (יש למלא את התשובות בשדות הנכונים) ולאחר מכן נותן את העלות של הפוליסה.

חלק מן השדות קשורים לביטוח חיים, כמו מין, גיל, מצב משפחתי, הרגלי עישון וחלק יהיו קשורים לביטוח המבנה, כמו גודל הנכס וסוג הנכס (מיקום גיאוגרפי, בית פרטי או דירה). כמובן שאין מדובר כאן על עלות מדויקת, אבל גם חישוב זה נותן אינדיקציה מסוימת לגבי המחיר שאותו אנו הולכים לשלם עבור ביטוח המשכנתא שלנו.

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לתת מידע רלוונטי לגולשים שמעוניינים לעשות פוליסות ביטוח מכל סוג וגם לקשר אותם לחברות הביטוח וסוכנויות הביטוח השונות שמעניקות שירותים אלו. ההנחה היא, כי כשמבוטח פוטנציאלי מחזיק במידע רב יותר ומתייעץ עם אנשי מקצוע, הפוליסה שהוא יעשה תהיה מתאימה יותר עבורו מכל הבחינות.

פורטל צוק ביטוח פתוח לכל השאלות הנוספות שיש לך בנושא של ביטוח משכנתא אונליין, סימולטור ביטוח משכנתא ועניינים הקשורים לכך. כדי לקבל מענה לשאלות שלך, כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור אתך קשר במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח משכנתא