ביטוח משכנתא לחולי סרטן

בכל פעם שאדם מחליט לרכוש דירה ולהשתמש לצורך כך בהלוואת משכנתא מהבנק, הוא מבצע למעשה החלטה פיננסית חשובה מאד שתשפיע עליו במשך שנים רבות. סכומי המשכנתא הממוצעים בישראל עומדים על כשש מאות אלף שקלים ואילו אורך חיי המשכנתא המקסימאליים הם עד שלושים שנה – זה דורש מהלווים הפוטנציאליים התמודדות מתמשכת עם החזרים חודשיים, שמירה על מאזן תקציבי, הכנסות שוטפות ולמידה של חיסכון לטווח ארוך.

טפסי ביטוח משכנתא לחולי סרטן

אולם, חוץ מההתחייבויות הכספיות שלוקח עליו הלווה, ישנו גם את הצד השני, שהוא הבנק למשכנתאות או כל גוף חוץ בנקאי אחר שמעניק את ההלוואה ללקוח. גם מבחינת גוף זה, יש כאן סיכוני אשראי משמעותיים, שכן במקרה ומתעוררות בתשלומים השוטפים או פשיטת רגל, הבנק מבחינתו יוצא מופסד ונאלץ להפריש את יתרת התשלומים לסעיף של חובות בלתי מסופקים.

הסיטואציה הזאת גורמת לכך, שהבנק המלווה מצדו, מנסה לעשות את כל מה שביכולתו כדי לבדוק את הלווה ולהגן על עצמו בצורה מקסימאלית. זה מתחיל כמובן מבדיקות ראשוניות של הלווה, מקורות ההכנסה, היסטוריית האשראי שלו וממשיך בתהליכים בירוקרטיים שונים שכוללים את בדיקת הנכס, שעבוד הנכס לבנק ועוד. בנוסף, אחד הסעיפים החשובים שאותו דורשים הבנקים מכל הלווים הוא ביטוח המשכנתא.

מהו ביטוח משכנתא?

סוג ביטוח זה מורכב משני חלקים נפרדים, אשר באים לתת מענה לסיטואציות של פורס מז'ור במהלך תקופת החזר המשכנתא. הבנקים למעשה לוקחים בחשבון, כי מכיוון שתקופת ההחזר היא כה ארוכה, צריך להתייחס לכל המצבים האפשריים שיכולים להתרחש ולהשפיע על ההחזר הסדיר של ההלוואה.

החלק הראשון של ביטוח המשכנתא הוא ביטוח החיים ללווים, כאשר הכיסוי הוא למעשה למקרה שאחד הלווים נפטר במהלך תקופת ההחזר. במצב כזה, כל יחסי הכוחות בין הבנק ליתר הלווים או הדיירים בנכס משתנה, שכן חלק גדול מההכנסות נעלם וייתכן מאד שיהיה קושי לעמוד בתשלומים השוטפים.

לדוגמא, במקרה שהמפרנס העיקרי שהוא הלווה נפטר ויתר חברי המשפחה מתקשים לעמוד בהוצאות, הבנק יצטרך לפנות את המשפחה מהדירה ולממש את הנכס. הבנק לא מעוניין בכך מבחינה תקשורתית וגם אם הוא יבצע את כל התהליך עד הסוף, סביר להניח שהוא יצא עם הפסדים מכל העניין. ברם, אם לאותו לווה היה ביטוח חיים כמו שהבנקים דורשים, הרי שחברת הביטוח הייתה משלמת את כל החוב הנותר של המשכנתא לבנק ואילו המשפחה הייתה יכולה להמשיך ולהתגורר בדירה עם חוב סגור לבנק.

החלק השני של ביטוח המשכנתא מתייחס לנכס עצמו אשר משמש בעצם כביטחונות כנגד המשכנתא ומשועבד, כאמור, לבנק. מדובר על ביטוח מבנה בסיסי שקשור לחלקי הדירה הבלתי נפרדים כמו קירות, דלתות, דוד שמש, תשתיות חשמל ואינסטלציה ועוד. מכיוון שהדירה משועבדת לבנק והוא יכול, במידת הצורך, לממש את הביטחונות, יש לו אינטרס ברור שהערך של הנכס ישמר לאורך זמן.

ביטוח משכנתא לחולי סרטן

הפרמיה של ביטוח חיים בביטוח משכנתא נקבעת על פי פרמטרים רבים אשר מתייחסים למאפיינים האישיים של הלווה, מצבו הבריאותי, הרגלי החיים שלו ועוד. ככל שאדם בריא יותר, הפרמיה תהיה, מן הסתם, נמוכה יותר ובנוסף לכך, ישנה ירידה מתמדת בפרמיה ככל שהחזר המשכנתא מתקדם יותר והחוב לבנק מצטמצם. אבל מה עושים עם הלווה חולה בסרטן?

לפני החתימה על ביטוח חיים, כל אדם חייב להצהיר על מצבו הבריאותי ולעבור תהליך שנקרא חיתום. במידה ואדם הוא חולה ואינו נמצא במצב בריאותי תקין, חברת הביטוח יכולה לסרב לבטחו וכך הוא אינו עובר את החיתום ולא יוכל למעשה לקבל משכנתא.

ברם, ישנן חברות וסוכנויות ביטוח בישראל, אשר פיתחו מוצר שנקרא ביטוח חיים ללא חיתום. מדובר כאן על אופציה שמתאימה במיוחד לאנשים שחולים במחלות קשות והם אינם נדרשים למלא שאלון בריאותי כלל. סוג הביטוח הזה יקר יותר, כמובן, מהביטוחים הרגילים של החברות, אך הוא נותן מענה ללקוחות ספציפיים ומאפשר להם לרכוש דירה בכל זאת. בנוסף לכך, צריך לציין, כי בדרך כלל ביטוח חיים ללא חיתום כולל כיסוי מתאונות בלבד בשלוש השנים הראשונות לביטוח.

סכומי הביטוח המקסימאליים הם עד כ-650 אלף ₪ וכל אדם יכול להצטרף לסוג ביטוח זה, בין אם הוא חולה או לא. מאפיין נוסף של סוג הפוליסה ללא חיתום הוא שבניגוד לביטוח חיים רגיל, אין כאן ירידה הדרגתית בסכומי הפיצויים שיתקבלו במקרה של מוות.

לקבלת הצעה לביטוח משכנתא לחולי סרטן פנו אלינו

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לתת לקוראים שלנו את המידע הרלוונטי ביותר לגבי השינויים המתרחשים בשוק הביטוח והנדל"ן. מכיוון שהשוק נמצא תחת רגולציה של המדינה, חשוב להיות מעודכן בתקנות החדשות שיוצאות מן המפקח על הביטוח מידי שנה. בנוסף לכך, שמנו לנו למטרה לקשר בין המבוטחים הפוטנציאליים לגופי הביטוח שמציעים את הכיסויים הרחבים ביותר והעלויות המשתלמות ביותר של פוליסות שונות בישראל.

במידה ואתה מתכוון לעשות ביטוח בזמן הקרוב, נשמח להפנות אותך ליועצים ואנשי מקצוע ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים שלנו יצרו קשר בהקדם.

קבלו הצעה לביטוח משכנתא