ביטוח מבנה למשכנתא

חלק חשוב ובלתי נפרד מקבלת משכנתא לרכישת דירה הוא ביטוח מבנה. פוליסת ביטוח מבנה למשכנתא נועדה לספק הגנה למבוטח ולבנק המעוניין להגן על כספו, הפוליסה מהווה תנאי לאישור המשכנתא. עליך לזכור כי ביטוח נכס למשכנתא מספק עבורך הגנה מקיפה מפני סכנות ונזקים כמו נזקי אש ושריפה, אסונות טבע, רעידת אדמה, פריצה לבית ועוד שלל סכנות.

דגם של בית המבוטח בביטוח מבנה

ראוי לציין כי ביטוח מבנה נועד להבטחת תקינותו ושלמותו של הנכס אותו אתה עומד לרכוש. עליך לרכוש את הביטוח, בין אם בכוונתך לקחת הלוואת דיור לרכישת דירה חדשה מקבלן, ובין אם ברצונך לרכוש דירה יד שנייה. הפוליסה נועדה להגן על כספי הבנק ולמנוע ממנו הפסדים במידה ונגרם נזק כבד לנכס, מאחר וכל נזק לדירה גורם לירידת ערכו של הנכס.

ביטוח מבנה למשכנתא – מה כולל?

כתנאי לקבלת ולאישור ההלוואה הלווה חייב לרכוש ביטוח משכנתא, הביטוח מורכב משני חלקים עיקריים- ביטוח חיים וביטוח מבנה. רוב הישראלים נוהגים לרכוש ביטוח מבנה כדי להגן על הנכס היקר והחשוב שלהם, במיוחד כיום לאור עליית מחירי הנדל"ן והסכנות המוחשיות להן אנו חשופים. אם אתה מעוניין לקחת משכנתא עליך לערוך סקר השוואת מחירים על מנת להוזיל עלויות.

חשוב להדגיש כי אתה יכול לרכוש את הביטוח ישירות דרך הבנק ממנו אתה לוקח משכנתא, אך אם ברצונך להוזיל עלויות כדאי לך לפנות למספר חברות ביטוח, כך תוכל להוזיל משמעותית את המחיר של הביטוח ולהקל על תקציב ההוצאות החודשיות.

ביטוח מבנה אגב משכנתא מכסה מגוון רחב של נזקים העלולים להיגרם לנכס שלך, לרבות החלקים הקבועים של המבנה והחצר, וחלקים המחוברים למבנה. בין היתר ביטוח המבנה כולל את הכיסויים לנזקים הבאים, חלקם תמורת תשלום נוסף:

  • כיסוי עלויות התיקון, השיפוץ או הבנייה מחדש של הדירה
  • כיסוי בגין הוצאות שיש לשלם לבעלי מקצוע, לרבות פינוי הריסות, עו"ד, שמאי, אדריכל וכדומה
  • כיסוי בגין נזקי מים לדירה
  • כיסוי רעידת אדמה
  • כיסוי עבור אובדן שכר דירה
  • כיסוי הוצאות שכר דירה בזמן שהדירה אינה ראויה למגורים
  • כיסוי למשטחי שיש וכלים סניטריים
  • כיסוי נזקי רכוש לצד שלישי בהתאם לגבול האחריות המצוין בפוליסה

ניתן להרחיב את הפוליסה על מנת לכלול בה כיסויים כמו טיפול בנזקי צנרת (מתאים במיוחד לבעלי דירות יוקרה ולבתים פרטיים), ביטוח תכולה, ביטוח חבות מעבידים במידה ואתה מעסיק עובדי משק בית, ביטוח זכוכיות ועוד.

חישוב ביטוח מבנה למשכנתא

חשוב לציין כי חישוב ביטוח מבנה למשכנתא משתנה בהתאם למדיניות חברת הביטוח ועל פי קריטריונים שונים של מחלקת האקטואריה בחברה. לכן, אל תופתע לגלות כי כל חברה מציעה לך הצעה שונה. מעבר לכך, בהתאם לבחירתך והחלטתך, תוכל לדרוש חישוב של ביטוח נכס למשכנתא על פי ערך הנכס במלואו, לחלופין, כדי להוזיל את עלויות הביטוח ניתן לקבוע כי החישוב יבוצע בהתאם לגובה ההלוואה.

עם זאת, עליך לזכור כי הבנק צריך לאשר את חוזה הביטוח ובמידה ולא יסתפק בתנאי הפוליסה עליך לפעול בהתאם לדרישות יועץ המשכנתאות בבנק.

ביטוח מבנה למשכנתא השוואת מחירים

מומלץ לערוך סקר שוק יסודי ומקיף בין כל חברות הביטוח המציעות ביטוח מבנה למשכנתא, וכדאי לבקש הצעת מחיר גם מיועץ המשכנתאות של הבנק ממנו בכוונתך לקחת את ההלוואה. בנוסף, לפני שאתה הממהר לרכוש ביטוח מבנה כדאי לבדוק את תיק הביטוחים שברשותך, מאחר ואולי כדאי לרכוש כמה ביטוחים מחברת ביטוח אחת על מנת להוזיל עלויות ולצמצם הוצאות שוטפות, במיוחד רגע לפני שמתחייבים להחזר חודשי גבוה כדי לשלם את המשכנתא.

מעוניין לקבל הצעת מחיר זולה לרכישת ביטוח מבנה למשכנתא? צוות המומחים של אתר צוק ביטוח עומד לשירותך. השאר פרטים בטופס ונחזור אליך בהקדם האפשרי.

קבלו הצעה לביטוח מבנה