תביעות ביטוח משכנתא

כשמגיע הרגע בו יש צורך לממש את ביטוח המשכנתא שלכם, תגלו שהדרך עלולה להיות רצופה במכשולים.

זוג מתייעץ עם עורך דין בנוגע לתביעת ביטוח משכנתא

תביעות ביטוח משכנתא אינן פשוטות למימוש וצריכת להיערך באופן יסודי ומבוקר, רצוי בסיוע עורך דין ביטוח משכנתא, אחרת יש סיכוי שחברות ביטוח ינסו לדחות אותן באמתלות שונות.

ניהול תביעה ביטוח משכנתא

אחד הביטוחים החשובים ביותר לאדם הוא ביטוח משכנתא. מעבר לעובדה שהוא מהווה תנאי סף של הבנק כדי לקבל את משכנתא, ומעבר לעובדה שהוא משמש לבנק כבטחון במקרה של פטירת אחד מהלווים, כי אז תשלם חברת הביטוח את יתרת ההלוואה, הוא משמש גם כעוגן בטחון לשאריו של הנפטר, ומונע מהם מצוקת דיור מיידית.

הבעיה מתחילה כאשר חברת הביטוח מסרבת לשלם לבנק את יתרת המשכנתא ולסלק את חובו של הלווה שנפטר, אז עומדת בפני המשפחה בעיה רצינית וסכנת איבוד ביתם.

אחת הסיבות השכיחות ביותר לסירובה של חברת הביטוח לשלם את הכיסוי הביטוחי למשכנתא היא הטענה שהמבוטח לא קיים את חובת הגילוי כשמילא את הצהרת הבריאות.

אם המבוטח נפטר כתוצאה ממצב בריאותי קודם, עלולה חברת הביטוח לטעון שלא נהג ביושר בעת מילוי טפסי הפוליסה, וכי לו ידעה על מצבו הרפואי לא היתה מבטחת אותו.

בפני משפחת המבוטח שנפטר עומדת הזכות לחלוק על דברי חברת הביטוח ולהגיש כתב תביעה הכולל חוות דעת רפואית, רצוי בליווי מכתב ערוך ומנומק של עורך דין ביטוח משכנתא.

ניהול תביעה ביטוח משכנתא צריך להתבצע בצורה יסודית ומדויקת, רצוי על ידי ייצוג של גורם משפטי הבקיא בכל התקנות והחוקים ויודע כיצד להתנהל מול חברות הביטוח.

עורך דין ביטוח משכנתא

ייצוג של גורם משפטי הוא אקוטי. הוא זה שינהל את תביעת ביטוח משכנתא באופן שבית המשפט ישתכנע בצדקת התובעים ויחייב את חברת הביטוח לשלם להם את תשלומי המשכנתא שנותרו.

כמו כן, אם עקב אי תשלום המשכנתא נגרמו לתובעים הפסדים כספיים או בעיות אקוטיות בדיור, יוכל עורך דין משכנתא לתבוע גם בגין הפסדים אלו ולחייב את חברת הביטוח בפיצוי בגין נזקים אלו.

יעוץ עם עורך דין ביטוח משכנתא שמתמחה בעולם זה, יכול לסייע במישורים רבים את שאריו של מבוטח שנפטר.

מה חשוב לעשות

כדי שלא תגיעו למצבים לא נעימים ועוגמת נפש רבה, בנוסף לצער והכאב במקרים בהם נפטר בן משפחה שהיה מבוטח בביטוח משכנתא, חשוב, כבר במעמד רכישת הפוליסה לקרוא היטב את השורות הקטנות אם משהו לא ברור, או עשוי להשתמע לשתי פנים או למספר פרשנויות, מומלץ מאד להיוועץ עם עורך דין משכנתא לפני שחותמים על ההסכם מול חברת הביטוח.

שאלו את כל השאלות וגם אתם מצידכם ספקו תשובות כנו, במיוחד בכל הנוגע למצבכם הבריאותי.

בנוסף, אל תדלגו ולו גם על תשלום אחד לחברת הביטוח, שיכולה, בבוא העת, לטעון כי הכיסוי הביטוחי לא היה בתוקף עקב אי תשלום. וודאו שאתם מחדשים את הפוליסה במועד ותעדו את כל התשלומים לחברת הביטוח.

כמו כן, אם יש צורך להגיש תביעה, עשו זאת בזמן ואל תתמהמהו. לפי תקנות חברות הביטוח, יש להגיש תביעה לביטוח משכנתא לא יאוחר משלוש שנים מיום פטירת המבוטח.

פורטל צוק ביטוח עומד לרשותכם הן במתן מידע מקיף על תביעות ביטוח משכנתא, הן באיתור חברות ביטוח אמינות, מסודרות והוגנות עם ההצעות הטובות ביותר.

עדיין, ולמרות המלצות הפורטל, חשוב מאד להקפיד ולעיין היטב בתנאי הפוליסה לפני שחותמים עליה.

לפרטים נוספים וקבלת הצעות מחיר אטרקטיביות, מלאו את פרטיכם בטופס המקוון ונציגינו ישובו אליכם בתוך זמן קצר.

קבלו הצעה לביטוח משכנתא