ערך כינון בביטוח דירה

נטילת משכנתא היא פעמים רבות ההחלטה הפיננסית החשובה ביותר בחייו של אדם וזאת בגלל סכומי הכסף הגבוהים שכרוכים בעסקה וגם אורך תקופת החזר ההלוואה. אולם, העסקה אינה מהווה התחייבות משמעותית עבור הלווה אלא גם סיכון גדול עבור הבנק למשכנתאות. במקרה של בעיות תשלומים או פשיטת רגל, הבנק נתקל בבעיות מיותרות ומפסיד כסף.

אדם מחזיק מפתחות לבית

מכיוון שכך, כל בנק אשר מעניק הלוואת דיור, מנסה לבטח את עצמו בצורה מקסימאלית במגוון דרכים. אחת הדרישות מצד הבנקים הוא ביטוח המשכנתא שמורכב מביטוח חיים וביטוח מבנה.

ביטוח מבנה – ערך כינון ומאפיינים נוספים

כל בנק מלווה ידרוש כי נכס הנדל"ן אשר נרכש באמצעות משכנתא שניתנה דרכו, ישמש כביטחונות כנגד הלוואת הדיור. כך, במקרה של פשיטת רגל, הבנק יוכל לממש את הנכס ולהחזיר חלק מהחוב. כאשר אנו מדברים על ביטוח מבנה, הרי שהדבר בא לתת מענה למקרים של פגיעה שגורמת לירידת ערך של הנכס – דבר שאינו מקובל על הבנק. ניתן לעשות פוליסת ביטוח מבנה ברוב חברות הביטוח בארץ, כאשר קיימים סעיפים שונים שניתן להוסיף ולגרוע בהתאם לדרישות של הבנק.

סעיף אחד שיש לשים לב אליו בצורה מיוחדת הוא ערך כינון בביטוח דירה. הפרמטר הזה בפוליסה בא להבטיח למעשה, כי חברת הביטוח מתחייבת להחליף או לפצות את המבוטח בערך כספי שמשתווה לנכס במצב חדש ולא לאחר פחת ומצבו המשומש. זה מבטיח למעשה, כי המבוטח יוכל לקבל את הכספים שבאמצעותם הוא רכש את הנכס החדש ומאפשר לו לרכוש נכס אחר כתחליף.

סעיף זה בא כניגוד למושג של ביטוח דירה ערך שיפוי, אשר מוגדר כפיצוי עבור הנכס לאחר הפחת וירידת הערך. שיפוי כזה יכול שלא להספיק למבוטח כדי לרכוש נכס אחר ולגרום לו לעוגמת נפש גדולה. מכיוון שכך, חשוב מאד לבדוק את הפוליסה לגבי ערכים של כינון ושיפוי ולא להתפשר מול חברת הביטוח.

נושאים נוספים בביטוח מבנה

מה כולל ביטוח דירה?

ביטוח מבנה משותף

במידה ואתה מעוניין לעשות ביטוח משכנתא בקרוב, אנו בפורטל צוק ביטוח נוכל לקשר אותך עם אנשי מקצוע ויועצים ללא שום עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים כי הנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח דירה