ביטוח כפל בביטוח חיים

אף אדם אינו יכול לנבא את העתיד ולצפות סיטואציות מצערות של תאונות קשות, מחלות שמתפרצות בפתאומיות או אסונות טבע, אשר יכולים לפגוע בו פיזית ואף להביא למוות במקרים קיצוניים. לעיתים קרובות, ובעיקר כאשר מדובר על אנשים צעירים שנפטרים בטרם עת, מעבר לכאב הנפשי שעוברים יתר חברי המשפחה, ישנן גם השפעות כלכליות מרחיקות לכת. לדוגמא, משפחה צעירה שבה הולך לעולמו המפרנס העיקרי, יכולה למצוא את עצמה מתקשה לשלם את חוב המשכנתא בצורה סדירה, לממן את חיי היומיום מבחינת טיפול בילדים קטנים ועוד.

בדיקה רפואית לפוליסת ביטוח חיים

כדי למנוע מהמשפחה הקרובה את הקשיים הפיננסיים במקרה של מוות, כל אדם יכול לעשות ביטוח חיים שיבטיח פיצויים שיועברו לקרוביו לאחר פטירתו. חלקם של המבוטחים בישראל מסתפקים בביטוח של המוצרים הפנסיוניים, כמו קרן הפנסיה המקיפה, אשר כוללת כבר מרכיב של פיצויים לאלמנה ושאירים ואילו החלק האחר פונה גם לחברות ביטוח פרטיות.

האם קיים ביטוח כפל בביטוח חיים?

כפל ביטוחים הינו מצב, בו המבוטח משלם פרמיות למספר גופים מבטחים, אך בפועל, גובה הפיצויים שלו במקרה של התרחשות אירוע ביטוחי אינו משתנה. לפיכך, יוצא שאותו אדם מבזבז את כספו לחינם בגלל חוסר ידע או הטעייה מכוונת של החברה או סוכן הביטוח. סיטואציה של ביטוחים כפולים נוצרת כאשר מדובר על כיסוי ביטוח מהסוג של שיפוי – הפיצוי משולם רק עד גובה תקרה מסוימת בלבד. זהו המצב הנהוג כיום בביטוח בריאות, לדוגמא, וגם בפוליסות אובדן כושר עבודה, כדי להגביר את המוטיבציה לחזור לשוק העבודה.

ביטוח החיים אינו נמנה על סוגי הפוליסות שנכללות תחת הקטגוריה של כפל ביטוחים פוטנציאלי, כך שאדם ספציפי יכול לבטח את עצמו, באופן תיאורטי, בחמש חברות פרטיות שונות ולקבל פיצויים מכל אחת מהן במקרה של מוות.

מאפייני פוליסות ביטוח חיים

לביטוח החיים במסגרת קרנות הפנסיה ישנה תקרה של 100% משכרו של המבוטח, כאשר סכום זה מתחלק בין האלמנה או האלמן והשאירים. ברם, במקרה שמדובר על פוליסות בחברות ביטוח פרטיות, הפיצוי מתבצע על פי מה שסוכם בעת החתימה על הפוליסה.

קיימות שתי אפשרויות לקבל פיצויים מחברות הביטוח לאחר פטירת המבוטח – אופציה של סכום כספי חד פעמי שמועבר למוטבים או קצבה חודשית מתעדכנת. בקרנות הפנסיה, העברת פיצויים בצורת קצבה היא האופציה היחידה.

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך:

ביטוח חיים 9 מיליון

ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לתת אינפורמציה חשובה ואקטואלית שנוגעת לשינויים וההתפתחויות בענף הביטוח בישראל. מכיוון שהאפשרויות העומדות בפני מבוטחים פוטנציאליים הן רבות ומגוונות, מומלץ מאד לעשות סקר שוק יסודי טרם חתימת ההסכם מול חברת הביטוח ולהתייעץ עם מומחים בתחום.

במידה ואתה מתכוון לעשות פוליסת ביטוח חיים בקרוב ומעוניין להשוות בין האופציות הקיימות, נשמח לסייע לך ולקשר אותך לאנשי מקצוע בעלי ניסיון בתחום הביטוח. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.

לחצו להצעה לביטוח חיים