ביטוח חיים למקרה מוות

כולנו רוצים להאמין שנחיה לנצח ונשאר צעירים ובריאים. למרבה הצער עוד לא נמצאה הנוסחה לכך, ולמרבה הצער מתרחשים גם מקרים של מוות בטרם עת, ממחלה, מתאונה ולאו דווקא בשיבה טובה.
כשאנחנו חושבים על העתיד, הוא כולל בתוכו גם את היקרים לנו, בני משפחה קרובים ואהובים ואנחנו נעשה הכל כדי לספק להם בטחון, גם במקרים של אסון.

פוליסת ביטוח חיים למקרה מוות

ביטוח חיים למקרה מוות הוא מסוג הביטוחים שנשמח אם לא יתממשו אולם נדע שבמקרה וקרה הגרוע מכל, עתיד ילדינו ובני הזוג שלנו מובטח, לפחות מהאספקט הכלכלי.

מהו ביטוח חיים במקרה מוות

מדובר במרכיב חשוב בפוליסת הביטוח שמבטיח כיסוי ופיצוי כספי לשאריו של אדם שהלך לעולמו. רבים בוחרים להוסיף רכיב זה לחסכון הפנסיוני שלהם, אולם ניתן לרכוש פוליסת ביטוח ריסק למקרה מוות, שמטרתה היא בדיוק כפי שהיא נשמעת- כיסוי ביטוחי למצבים של פטירת המבוטח.

ביטוח חיים זה מבטיח המשך תשלום ושמירה על רמת חיים נאותה לשארי הנפטר. יתרה מכך, אם הפטירה היא כתוצאה מתאונה בעבודה או התרחשה בעבודה, יתווספו לביטוח החיים פיצויים נוספים ממקום העבודה.

במסגרת קרן פנסיה קיים גם כן רכיב של ביטוח חיים, ושארי הנפטר יקבלו ממסגרת זו כששים אחוזים משכר הנפטר שמשולמים לאלמן או לאלמנה, וכשלושים אחוזים נוספים עבור כל ילד. בחלק מחברות הביטוח קיימת תקרה של עד מאה אחוזי פיצוי ובחברות אחרות היא עומדת על מאה ועשרים אחוזים.

מבוטחים המעוניינים ששאריו יקבלו את מלוא הסכום במקרה של פטירה, יכולים לרכוש פוליסה שמבטיחה קצבת שארים של מאה אחוזים לאלמן או אלמנת המבוטח ולא שישים אחוזים כנהוג. מסלול זה נקרא ביטוח מוטה שארים.

את התשלום לשארים ניתן לקבל בסכום חד פעמי או באמצעות קצבה חודשית המשולמת לשארים על ידי חברת הביטוח.

האם ביטוח חיים מכסה התאבדות

עד לפני מספר שנים סירבו רוב חברות הביטוח לאשר תשלום לשארים במקרים של התאבדות כשהטענה היא כי התאבדות לא יכולה להיחשב כתאונות אישיות. יחד עם זאת, ועם ריבוי פניות ותביעות בנושא, כיום חברות הביטוח כן משלמות את סכום הביטוח במקרה התאבדות, למעט במקרים בהם התאבד המבוטח בתוך שנים עשר חודשים ממועד תחילת הביטוח.

ביטוח חיים ידועה בציבור

לפי החוק במדינת ישראל מוכרים ידועים בציבור כבני זוג לכל דבר ועניין והם זכאים לכל ההטבות והזכויות שמקבלים בני זוג נשואים. במקרה של פטירת בן זוג שהותיר אחריו ידועה בציבור והיה מבוטח בביטוח חיים, תהיה זכאית הידועה בציבור לקבלת דמי שארים באותו שיעור שתקבל אלמנת מבוטח אחר.

יחד עם זאת ועל מנת שלא להגיע למחלוקות בעניין, חשוב שבעת רכישת פוליסת ביטוח חיים במקרה מוות, יציין המבוטח את שמה של הידועה בציבור כשארים הזכאים אחרי מותו לקבלת הקצבה או הפיצוי החד פעמי.

האם ביטוח חיים הוא חלק מהעיזבון

כן. הרכיב של מקרה פטירה הוא לחלוטין חלק מהעיזבון ורק למוטבים יש אפשרות לגעת בו. הסיבה היא פשוטה. זהו רכיב ביטוחי שלא ניתן לפדות אותו, אלא רק במקרה של פטירת המבוטח, זאת בניגוד לביטוחים אחרים אותם ניתן לפדות כשהמוטב עדיין בחיים.

עדיין, ולמרות האמור לעיל, חשוב שבעת רכישת הפוליסה ירשום המבוטח את המוטבים להם הוא רוצה להעביר את כספי הביטוח עם מותו.

מוטבים בביטוח חיים

המוטבים הישירים של המבוטח הם אלמנתו וילדיו. במקרים בהם אין בעל או אשה וילדים, יעברו הכספים לידי המוטבים שאת שמם ציין המבוטח עצמו בעת רכישת ועריכת פוליסת ביטוח החיים שלו.

גם אם קיימים מצבים בהם הותיר אחריו המבוטח חובות והנושים דורשים לעקל את כספיו, הם לא יוכלו לגעת בכספי הביטוח חיים, מאחר, וכאמור, כספים אלו נועדו למוטביו וניתן להתייחס לביטוח חיים כאל ירושה.

ביטוח חיים הוא חשוב לאן ערוך לכל בעל משפחה שרוצה להבטיח את עתיד משפחתו במקרים של מוות. יחד עם זאת, קיימים מסלולים רבים של ביטוחי חיים ויש להבין את המשמעות של כל אחד ואחד מהם לפני שרוכשים את פוליסת הביטוח.

חיפוש אחר הביטוח המתאים ביותר עלול להיות ממושך ומתסכל. נדרשת הבנה טובה של כל סעיפי ומרכיבי הפוליסה וכמובן, נדרשת הבנת העלויות.

לצורך כך עומד לרשותכם פורטל צוק ביטוח שמאפשר לכם לקבל מידע והסברים על מרכיבי ביטוח חיים במקרה מוות, על משמעות ביטוח חיים ירושה ויורשים ובעיקר, מסייע לכם למצוא את הצעות המחיר הטובות ביותר שקיימות היום במשק.

בהליך קצר, מהיר ואפקטיבי שדורש מכם רק למלא את פרטיכם בטופס שבאתר, תוכלו לקבל את כל המידע והמחירים במקום מרוכז אחד, להבין מה כוללת כל הצעה של כל חברת ביטוח ולעשות השוואת מחירים ורק אז להחליט על הפוליסה הרצויה לכם.

לחצו להצעה לביטוח חיים