ביטוח חיים לחולים

עד לאחרונה רוב חברות הביטוח בישראל סירבו למכור ביטוח חיים לחולים, ובמיוחד לחולים הסובלים ממחלות סרטן, ממחלות כרוניות קשות כמו סוכרת, טרשת נפוצה ועוד. חברות הביטוח נוהגות לשאול מהו המצב הבריאותי לפני רכישת ביטוח חיים, וכאשר הן מגלות כי האדם המעוניין לרכוש את הביטוח מוגדר כחולה כרוני במחלה מסוימת, הן נוטות לסרב לבקשתו והן אינן מעוניינות למכור לחולים ביטוחי חיים בגלל הסיכון הרב.

זוג חותם על טופס ביטוח חיים

כתוצאה ממדיניות חברות הביטוח, חולים רבים לא הצליחו לקבל אישור למשכנתא מהבנקים השונים. חשוב לזכור כי הבנקים מתנים את קבלת המשכנתא בביטוח חיים, אך חולים כרוניים וחולים רבים נוספים התקשו לרכוש ביטוח חיים למשכנתא עד התערבות המדינה והמפקח על הביטוח שפעלו לשינוי המצב הקיים.

ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות

ישנם פתרונות ביטוח שונים ומגוונים המאפשרים גם לחולים לרכוש ביטוח חיים. חלק מחברות הביטוח משווקות ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות, זהו פתרון נוח המתאים בעיקר למי שמעוניין לרכוש ביטוח חיים למשכנתא לאנשים חולים. כל אחד יכול להצטרף לביטוח ללא תלות במצבו הבריאותי, אך יש מגבלות שחשוב להתייחס אליהן, כמו תקרת סכום הביטוח. כמו כן, חשוב לציין כי ביטוח חיים לחולים אינו כולל מרכיב חיסכון, והפוליסה מחולקת לשתי תקופות עיקריות:

  • בתקופה הראשונה של הביטוח, בדרך כלל 3 שנים ראשונות, הפוליסה מהווה ביטוח חיים למקרה מוות בתאונה. אם המבוטח נפטר בתקופה זו, המוטבים שלו יקבלו מהחברה המבטחת תגמולים לפי שווי הפרמיות ששולמו.
  • בתקופה השנייה של הביטוח, הפוליסה מכסה את כל מקרי המוות, לרבות מוות בגלל מחלה, ברוב המקרים חברות הביטוח משווקות את הפוליסה עד גיל 67.

פתרונות ביטוח חיים לחולים

בעבר הלא רחוק חולים רבים לקחו סיכונים מיותרים ולא דיווחו על מחלתם הקשה לחברת הביטוח. החולים העלימו את המידע כדי להיות מסוגלים לרכוש דירה באמצעות משכנתא וכדי להבטיח עתיד כלכלי טוב יותר למשפחתם. חברות הביטוח גילו בדרך כלל את התרמית וסירבו לשלם פיצויים לבני המשפחה של המנוח.

כיום, יש מגוון פתרונות הסדר שחברות הביטוח המובילות משווקות, ביניהן כלל ביטוח, הראל, הפניקס ומגדל. ניתן לרכוש ביטוח חיים גם לחולים קשים ובכל מצב רפואי, כולל מחלות כרוניות קשות ומחלות סופניות. כאמור, יש מגבלות שונות בפוליסות המיועדות לביטוח חיים עבור חולים, לכן אין לוותר על ייעוץ מקצועי וחשוב לערוך סקר שוק מקיף ולהשוות תנאים ועלויות.

בפורטל צוק ביטוח תוכלו להשוות בקליק מהיר הצעות לביטוח חיים לחולים, לרבות ביטוח חיים למשכנתא לחולים. למידע נוסף ולייעוץ השאירו פרטים ליצירת קשר ואנו נחזור אליכם בהקדם.

לחצו להצעה לביטוח חיים