ביטוח משכנתא לחולי לב

נוטלי משכנתא נדרשים על ידי הבנק לרכוש פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, שתבטיח לבנק כיסוי מלא של ההלוואה במקרה וחלילה נפטר אחד מהלווים.

ביטוח משכנתא לחולי לב

כל זה טוב ויפה כשמדובר באנשים בריאים. לעומת זאת, ביטוח משכנתא לחולי לב הוא מורכב יותר, אך לא בלתי אפשרי.

בפורטל צוק ביטוח תמצאו מידע וסיוע באיתור ביטוח משכנתא לחולי לב, בתנאים טובים.

מהו ביטוח משכנתא

הבנק שנותן הלוואת משכנתא מבקש לעצמו את כל הבטחונות האפשריים, לכל תרחיש שעלול לקרות. למשל, אחד מבני הזוג איבד את מקום עבודתו ויש קושי בהחזרת ההלוואה, או גרוע מכך, אחד מהם נפטר ולבן הזוג השני אין את היכולת לעמוד בהחזרי ההלוואה.

לצורך כך דורש הבנק מכל לווה לרכוש פוליסת ביטוח חיים, עם מרכיב ביטוחי שנוגע למשכנתא. במקרה של פטירת אחד מבני הזוג, תכסה פוליסת הביטוח את מלוא יתרת התשלומים למשכנתא, כך שגם הבנק יקבל את כספו וגם בן הזוג שנותר בחיים, לא ייאלץ להתמודד עם התשלומים המכבידים.

חברות הביטוח מוכרות פוליסות ביטוח חיים עם מרכיב ביטוחי למשכנתא, אולם כשמדובר על מבוטחים בעלי הסטוריה רפואית מורכבת, למשל חולי לב, לא כולן מסכימות לבטח אותו.

פוליסות ביטוח משכנתא לחולי לב

אדם שיש לו מחלת לב מהווה עבור חברות הביטוח סיכון, מאחר והן חוששות מהחמרה במצבו, עד מצב של חלילה מוות.

במקרה כזה תיאלץ חברת הביטוח להפרד מסכומי כסף גבוהים לטובת כיסוי המשכנתא.

יחד עם הנאמר, עם התפתחות הרפואה ודרכי הטיפול בחולי לב, מחלות לב כבר לא מהוות איום, כפי שהיו בעבר, וחלק מחברות הביטוח כן מסכימות לבטח חולי לב בביטוח משכנתא, ואפילו בתנאים טובים.

החידוש שמציעות אותן חברות ביטוח הוא רכישת פוליסת ביטוח למשכנתא מבלי שהמבוטח יידרש למלא הצהרת בריאות, זאת בניגוד לעבר, אז נדרש כל מבוטח להצהיר על מצבו הבריאותי, ואם לא עשה כך וחלה, או מצבו החמיר, דחתה חברת הביטוח את תביעתו לכיסוי ביטוחי, בטענה שהפוליסה נרכשה במרמה.

מגוון אפשרויות לחולי לב

מה שמציעות היום חלק מחברות הביטוח הוא שני סוגי ביטוח. אחד מהם הוא ביטוח משכנתא ללא חיתום, כלומר, המבוטח לא נדרש למלא כל הצהר בריאות שהיא.

הסוג השני הוא ביטוח משכנתא ייעודי לחולי לב, כלומר, חברת הביטוח מודעת למצבו הרפואי של המבוטח ועדיין מוכנה לבטח אותו.

לרוב יהיה מדובר בפוליסות ביטוח יקרות יותר, ובתנאים שונים מביטוח משכנתא "רגיל". למשל, אם אחרי שלוש שנים מיום רכישת הפוליסה נפטר המבוטח ממחלתו, לא תשלם חברת הביטוח לבנק את מלוא יתרת ההלוואה אלא את סכום הפרמיה שהצטברה בלבד.

לאחר שלוש שנים יהפוך הביטוח לביטוח חיים רגיל, לכל דבר ועניין. יצוין כי אם בתוך שלוש השנים הראשונות ימות חלילה המבוטח מתאונה ולא כתוצאה ממחלת הלב ממנה הוא סובל, ישולם סכום הביטוח במלואו.

ביטוח חיים ללא חיתום יכול להוות מענה אפשרי לחולי לב בדרגות חומרה שונות, למשל מבוטחים שעברו התקף לב, סובלים מאי ספיקת לב, עברו ניתוחי מעקפים ועוד.

על אף הנכונות של חלק מחברות הביטוח לספק פוליסת ביטוח משכנתא ללא חיתום, הן מודעות לעובדה שאדם שבוחר שלא להצהיר על מצבו הרפואי לבטח סובל ממחלה כזו או אחרת, ולכן מראש, ביטוח זה יהיה יקר יותר.

לרוב יהיה גם סכום הפיצוי במקרה של מות המבוטח מעוגן בתקרה מסוימת, למשל לא יותר מחצי מליון ₪, או לא יותר משש מאות אלף ₪ וכיוצ"ב. עולה השאלה, מה קורה אם המשכנתא שנלקחה היא בסכום גדול יותר מסכום הפיצוי המקסימלי.

התשובה לכך היא שבמהלך השנים יורד סכום ההלוואה, במקביל להחזרים החודשיים, כך שגם אם במקור נלקחה משכנתא גבוהה, למשל שש מאות אלף ₪, הרי שלאחר מספר שנות החזרים חודשיים יורד הסכום לתשלום, כך שפוליסת הביטוח עשויה לכסות את מלוא יתרת התשלום למשכנתא.

הגבלה נוספת שמעמידות חלק מחברות הביטוח שמאפשרות רכישת פוליסת ביטוח משכנתא לחולי לב היא שתקופת הביטוח תהיה עד גיל מסוים.

חברות ביטוח משכנתא לחולי לב

כאמור, לא כל חברות הביטוח מוכנות לבטח חולי לב בביטוחים למשכנתא. את אלו שכן מוכנות צריך למצוא ולהבין מה התנאים שהן מעמידות למבוטח חולה לב, מה עלות הפוליסה ומה סכום הפיצוי במקרה של מות המבוטח.

פורטל צוק ביטוח עומד לרשותכם באיתור פוליסות ביטוח משכנתא לחולי לב, וימצא עבורכם את ההצעות המשתלמות ביותר ובתנאים הטובים ביותר.

באופן זה ייחסך לכם זמן חיפוש רב ומתסכל, ובסופו של דבר גם כסף רב, אחרי שתשוו בין ההצעות ותבחרו בזו המתאימה לכם ביותר.

ביטוח משכנתא לחולי לב שנוצר באופן ייעודי וייחודי על ידי חברות הביטוח מספק מענה לחולי לב שלא יכולים לרכוש ביטוח חים רגיל ומבטיח כיסוי ביטוחי, גם אם התנאים מעט שונים.

נתון מעניין נוסף הוא שדווקא חברות ביטוח קטנות יותר מוכנות לקחת את הסיכון ולהקים פוליסות ייעודיות לחולי לב, זאת בניגוד לחברות הגדולות והחזקות יותר, שלא מעוניינות לקחת את הסיכון הכלכלי שבביטוח אוכלוסיה זו.

כמובן שבכל כלל ישנם גם יוצאים מן הכלל, ועם פורטל צוק ביטוח מובטח לכם איתור של כל החברות, גדולות כקטנות, שמספקות ביטוחים ייעודיים אלו.

עוד חשוב לציין כי הבנקים לא עושים הנחות בכל המדובר בפוליסת ביטוח משכנתא כתנאי לקבלת המשכנתא, כך שאם לא תרכשו פוליסת ביטוח חיים למשכנתא, או תוסיפו את הרכיב הביטוחי הזה לפוליסה קיימת, לא תוכלו לקבל את המשכנתא בה אתם חפצים.

כדי להבטיח לעצמכם את הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר ולהתקדם בעוד צעד אל המשכנתא המיוחלת, מלאו את פרטיכם בטופס ההתקשרות שבאתר ונציגי צוק ביטוח ישמחו לסייע לכם באיתור ביטוח משכנתא לחולי לב בתנאים האופטימליים ובהתאם לצורכיכם.

קבלו הצעה לביטוח משכנתא