תקרת השיפוי בביטוח אובדן כושר עבודה

כשאתם רוכשים פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה, לא די רק ברכישת הפוליסה. חשוב לוודא מה בדיוק היא כוללת וכי הסעיפים שבה מובנים לכם במלואם.

אדם יושב בבית בגלל אובדן כושר עבודה

למשל, מהי תקרת השיפוי בביטוח אובדן כושר עבודה, ושבאמת תקבלו אותה, במידה ויעלה הצורך בכך.

בפורטל צוק ביטוח תמצאו מידע על אובן כושר עבודה, תקרת הפיצוי ותנאים נוספים וסיוע במציאת פוליסה המתאימה לכם ביותר.

אובדן כושר עבודה תקרה

ישנם כללים מאד מדויקים בכל הנוגע לפיצויים בגין אובדן כושר עבודה.

אחד מהם הוא אובדן כושר עבודה תקרה, כלומר, הסכום המקסימלי שיכול אדם לקבל בגין אובדן כושר העבודה שלו.

סכום זה הוא שבעים וחמישה אחוזים מסך ההכנסה החודשית החייבת במס, בתקופה שקדמה לאירוע שבגינו איבדתם את כושר העבודה.

חשוב לעדכן את סוכן הביטוח שלכם בשינויים בדרגת השכר שלכם, כפי שקורה למרבית האנשים במהלך השנים. אם שכרכם עלה, הדבר צריך להשתקף בפוליסת הביטוח.

זכרו שאם לא תעדכנו את הסכום, בבוא העת וכשיעלה הצורך, אתם תקבלו סכום פיצוי נמוך מההכנסות שלכם, וחבל.

אובדן כושר עבודה פיצויים

אדם שעבר תאונה ואינו מסוגל לעבוד יותר במקצועו הקודם, בשל התאונה או מחלה קשה, זכאי לקבל פיצויים מחברת הביטוח. חשוב מאד לוודא כי כל הסעיפים ברורים לכם, מאחר ומדובר בעתידכם הכלכלי, שלכם ושל בני המשפחה וכל אדם חשוב שיגן על עצמו מפני מצב בו אירעה פגיעה או תאונה, וחייו עומדים להשתנות מהקצה אל הקצה.

אובדן כושר עבודה פיצויים כוללים  מתן פיצוי חודשי מחברת הביטוח, מעין "משכורת", אותה יקבל עד תום תקופת הביטוח, או עד שיוכל לשוב לעבוד.

התנאי לקבלת פיצויים אלו הוא איבוד כושר העבודה בשיעור של שבעים וחמישה אחוזים ומעלה, ואי היכולת לעסוק בעיסוק הקודם, או אחר.

ביטוח אובדן כושר עבודה מורחב

ניתן לרכוש פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה משופר על ידי רכישת הרחבות לפוליסה הבסיסית, למשל ביטוח אובדן כושר עבודה מורחב, בו הכיסוי יחול החל מאובדן כושר עבודה בשיעור של עשרים וחמישה אחוזים ומעלה במקום שבעים וחמישה אחוזים הנהוגים בכיסוי הבסיסי.

אובדן כושר עבודה חישוב

חשוב לשים לב לשני דברים עיקריים בבואנו לבצע אובדן כושר עבודה חישוב. האחד, שלא קיים סעיף "קיזוז" בפוליסת הביטוח. סעיף זה מתייחס למצבים בהם עברתם תאונת עבודה ואתם זכאים לקבלת פיצוי גם מהמוסד לביטוח לאומי.

אם קיים סעיף "קיזוז" משמעות הדבר היא שאם מגיע לכם פיצוי מחברת הביטוח בסכום מסוים, למשל 10 אלפים ₪, ובביטוח הלאומי אתם זכאים לקבל 4 אלפים ₪, תקזז לכם חברת הביטוח את הסכום הזה מהפיצוי החודש שהיא משלמת לכם.

וודאו כי סעיף זה לא קיים ואם הוא כן קיים, דרשו לבטל אותו.

הדבר השני שיש לבדוק הוא כי הפוליסה שלכם מעדכנת בהתאם לשינויים שהיו בשכרכם במהלך השנים. הסיבה לכך היא שחברת הביטוח מחשבת את סכום הפיצוי על פי עד 75% מסך הכנסתכם החודשית החייבת במס, בתקפה שקדמה לאירוע.

וודאו כי במקום המילה "עד 75%", ייקבע כי סכום הפיצויים יהיה 75 אחוזים, שהם תקרת הפיצויים שתקבלו במקרה ואיבדתם את כושר העבודה שלכם.

פורטל רק תתבקש ביטוח עומד לרשותכם בסיוע ואיתור פוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה בתנאים הטובים ביותר ובמחירים האטרקטיביים ביותר.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר עכשיו וקבלו מגוון הצעות אטרקטיביות להשוואה, בהליך מהיר וקל שיחסוך לכם זמן וכסף.

קבלו הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה