ביטוח אובדן כושר עבודה השוואת מחירים

אף אדם אינו חסין מתאונות מצערות, פגיעות ומחלות שונות, אשר יכולות להשפיע לרעה על הבריאות שלו והיכולת להשתכר ברמה שהוא רגיל אליה. במידה ומתרחשים מקרים כאלה, מעבר לפגיעה הפיזית והנפשית עבור אותו אדם, קיים אובדן הכנסה משמעותי (בהתאם לסוג הפגיעה ומשך הזמן להחלמה). כדי לתת מענה לסיטואציות אלו, חברות הביטוח השונות מציעות פוליסות אובדן כושר עבודה, אשר מכסות את ההוצאות הכספיות של המבוטחים במקרה של אירועים ביטוחיים.

דמות של אדם מחזיקה מחשבון

ביטוח אובדן כושר עבודה – השוואת מחירים

כאשר מדברים על עלות ביטוח אובדן כושר עבודה, העניין הוא רלוונטי במיוחד עבור עובדים עצמאיים אשר בוחרים את הפוליסה בהתאם לצרכים האישיים ואופי העבודה שלהם. במידה והעובדים הם שכירים, הרי שפוליסת ביטוח אובדן כושר העבודה בדרך כלל נעשית באופן קולקטיבי עבור כלל העובדים על ידי המעסיק ולעובד אין נגיעה בכך.

צורה אחרת של פוליסות לעובדים שכירים היא באמצעות קרנות הפנסיה המקיפות, אשר כבר כוללות בתוכן את הביטוח הנ"ל ולפיכך מייתרות את הצורך של העובד לעסוק בנושא עלויות ביטוח אובדן כושר עבודה.

אם העובד הוא עצמאי או שמא עובד שכיר שמעוניין בכל זאת לשדרג את הביטוח הקיים שלו מעבר לפוליסה הסטנדרטית, ישנה אפשרות לבצע השוואת מחיר ביטוח אובדן כושר עבודה דרך האינטרנט, וזאת על ידי הקלדת פרמטרים שונים ובחירה בכיסויים הנדרשים.

ביטוח אובדן כושר עבודה – השוואה בין החברות השונות

כמובן שרוב המבוטחים הפוטנציאליים מעוניינים להשיג את הפוליסה בעלת הכיסויים המורחבים ביותר בעלות הזולה ביותר. עם זאת, צריך לזכור כי הכיסויים והתוספות השונות שבוחר המבוטח, משפיעים על העלויות של הביטוח. הכיסויים מתייחסים בין השאר לנושאים הבאים:

  • קיצור תקופת ההמתנה טרם תחילת העברת הקצבה מ-90 יום ל-30 יום. הסטנדרט נקבע על 90 יום כדי למנוע מקרים של תביעה על תאונות קלות במיוחד, אך ניתן כאמור לקצר זאת על ידי תוספת פרמיה לביטוח אובדן כושר עבודה.
  • שינוי ההגדרה של הכיסוי מ"כל עיסוק סביר" לעיסוק מוגדר לפי המקצוע של המבוטח. תוספת זו תוכל למנוע מחברת הביטוח להתנגד לתשלום קצבה בטענה שהמבוטח יכול עדיין לעבוד, גם אם לא במקצוע שעסק בו לפני האירוע הביטוחי.
  • תוספת סעיף של תשלומי פרנצ'יזה שמאפשרות למבוטח לקבל החזר רטרואקטיבי עבור תקופת ההמתנה שלו לתחילת תשלומי הביטוח.

תוספת של סעיפים אלו ואחרים לפוליסת הביטוח כרוכה בעלויות נוספות שנגבות מהמבוטח, אך המחיר משתנה מחברה לחברה. מומלץ מאד לבצע סקר שוק בין חברות הביטוח השונות ולבחור בפוליסה מקיפה דרך גוף פיננסי בעל מוניטין וניסיון.

קריאה נוספת על אובדן כושר עבודה

אובדן כושר עבודה רטרואקטיבי

תקנות ביטוח אובדן כושר עבודה קבוצתי

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לתת מידע אקטואלי ורלוונטי לקוראים בנוגע לאפשרויות המשתלמות ביותר של ביטוח בישראל. אם יש לך שאלות נוספות על ביטוח אובדן כושר עבודה, נשמח לסייע לך ולהפנות אותך למומחים בתחום. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו ניצור קשר במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה