ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

חוק פנסיה חובה יצר מהפכה בהפרשות הפנסיוניות של העובדים בישראל וגרם להיווצרותם של מוצרים פנסיוניים חדשים לטווח ארוך. גופים פיננסיים רבים מציעים כיום קרנות פנסיה מקיפות שמתייחסות גם לאובדן כושר עבודה פוטנציאלי של העובד.

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה

ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה – איך זה עובד?

קרנות הפנסיה החדשות שמוצעות על ידי חברות פיננסיות וגופים פנסיוניים, כוללות מספר מרכיבים מלבד ההפרשות לפנסיה והפיצויים שמועברים על ידי העובד עצמו והמעסיק. מוצרים פנסיוניים אלה נותנים מענה כולל לאירועים ביטוחיים רבים שיכולים להתרחש לאדם פרטי במהלך חייו – מוות, מחלה קשה, נכות או אובדן כושר עבודה.

אובדן כושר עבודה יכול להיות מכמה סוגים שונים. אפשרות אחת היא, כי העובד נפגע בצורה כזו, שלא מאפשרת לו להמשיך ולעבוד בעיסוק העיקרי שלו, בו הוא עוסק מעל לחמש השנים האחרונות. כך, מנתח שמאבד את הרגישות באצבעות יכול לטעון לאובדן כושר עבודה בעיסוק שלו.

אופציה אחרת של אובדן כושר עבודה, היא חוסר יכולת לעבוד במקצוע שהולם את ההשכלה והניסיון המקצועי של המבוטח בעקבות אירוע ביטוחי. האפשרות הזאת היא הרלוונטית למבוטחים בקרנות פנסיה – במידה והסיטואציה היא כזאת, יש אפשרות לתבוע קצבה על אובדן כושר עבודה.

האפשרות השלישית נוגעת לאובדן כושר עבודה מוחלט, שאינה מאפשרת עיסוק בשום מקצוע לצמיתות או באופן זמני.

חוק אובדן כושר עבודה

על פי דיני העבודה של מדינת ישראל, אדם שהיכולת שלו לעבוד נפגעת יותר מ-75%, זכאי לפיצויים מהביטוח הלאומי. במידה ואותו אדם מבוטח גם בקרן פנסיה מקיפה, הרי שהוא זכאי גם לקצבה מהחברה המנהלת של קרן הפנסיה שלו.

גובה הקצבה הוא בדרך כלל כ-75% אחוז מהמשכורת הממוצעת של החודשים האחרונים, טרם האירוע הביטוחי. עם זאת, החברות המנהלות מאפשרות כיום להגדיר את ביטוח אובדן כושר העבודה בהתאם לצרכים האישיים של כל מבוטח. כך, אנשים מסוימים יעדיפו לבחור במסלולים מוטי חיסכון, אחרים יגדילו את ההפרשות לטובת ביטוח ועוד.

מומלץ מאד לבדוק היטב את הסעיפים השונים שקיימים בהסכם עם החברה המנהלת של קרן הפנסיה, שכן במקרים רבים, ניתן לחסוך כסף ולהגדיר בצורה טובה יותר את המסלול המבוקש. מבוטח יחיד, לדוגמא, יכול להפריש כסף רב יותר לצורך ביטוח מכיוון שאין צורך בהפרשה לשאירים.

יש לציין, כי תשלום הקצבה אינו מתחיל באופן מיידי עם הגשת התביעה, אלא קיימת תקופת המתנה שנמשכת בדרך כלל תשעים יום. תשלום הקצבה מתבצע לכל אורך תקופת אובדן כושר העבודה של המבוטח ומסתיימת רק כאשר הוא חוזר לתפקוד, יוצא לגמלאות או נפטר.

אנו בפורטל צוק ביטוח מציעים לך לפנות אלינו כבר היום ולעשות השוואה בין הביטוחים הזולים והמקיפים ביותר של אובדן כושר עבודה. המומחים שלנו יבחנו את המאפיינים האישיים שלך ויתאימו לך את האפשרות המשתלמת ביותר בלי שום עלות או התחייבות מצדך. כדי לחסוך זמן וכסף, השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר והנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר בהקדם האפשרי.

קבלו הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה