ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאי

כשעובד שכיר נקלע למצב בו איבד את כושר עבודתו, עומד לרשותו מגוון רחב של פיצויים, זכויות והקלות שמסייעות לו לצלוח את הסיטואציה החדשה- זמנית או קבועה- של פגיעה בהכנסה.

אולם כשמדובר בעצמאי, במיוחד אם זה עסק קטן, קיימת סכנה ממשית של פגיעה בהכנסה, בו אין כל גורם שיפצה אותו על התקופה בה אינו כשיר לייצר הכנסה.

עובד עצמאי שנפגע בידו ואיבד כושר עבודה

הדרך האפקטיבית ביותר שתספק לכל בעל עסק שקט נפשי, היא ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאי.

ביטוח אובדן כושר עבודה עצמאי

כל עצמאי מכיר היטב את סכומי הכסף הבלתי מבוטלים שעליו להפריש לטובת המוסד לביטוח לאומי מדי חודש.

אולם מה שרבים אינם יודעים הוא שהביטוח הלאומי אינו מפצה עצמאים בגין ימי מחלה, אלא רק במקרה של תאונת עבודה, מילואים ולידה, נכות וזקנה.

כלומר, אם אובדן כושר עבודתו של עצמאי נגרם כתוצאה מתאונה שאינה תאונת עבודה או תאונת דרכים, הוא יקבל מהביטוח הלאומי דמי פגיעה בעבודה למשל כתשעים יום ותו לא.

לכן, כדי לתכנן נכון את העתיד, או נכון יותר, להיערך לקראת מצבים בלתי צפויים, חשוב מאד שלא להסתמך על המוסד לביטוח לאומי ועל תשלומי המקדמות המשולמים לו מדי חודש, ולכסות את עצמנו בכל דרך אפשרית, כי כשאין גורם אחראי לאובדן כושר עבודה, אין הכנסה ויש פגיעה ממשית באיכות חייו של העצמאי.

מה עושים?

הדרך הנכונה והאפקטיבית ביותר לעצמאי היא לרכוש ביטוח אובדן כושר עבודה עצמאי.

באופן זה במקרה של פגיעה ממשית באופן שלא מאפשר לעצמאי להמשיך ולעבוד ולייצר הכנסה, הוא יקבל פיצויים שיכסו את היעדר ההכנסה שלו מחברת הביטוח.

במידה וקיים כיסוי לאובדן כושר עבודה במסגרת תוכניות הביטוח, אזי יקבל העוסק פיצוי בסעיף אובדן כושר רק לאחר 90 יום בהם לא עבד.
כלומר קיימת בעיה עם פיצוי בעד 90 הימים הראשונים, אלא אם הכיסוי נקנה מראש להמתנה של 30 יום. בד"כ נהוג בשוק הישראלי לקנות עם תקופת המתנה של 90 יום.
בעת רכישת הפוליסה חשוב להבין היטב את מרכיביה ואת המשמעות של כל סעף ומרכיב בה, כדי שלא ייווצר מצב בו חוסר הבנה יגרום לכם שלא לקבל פיצוי מקיף והולם, ללא תקופת המתנה ועם כיסויים ביטוחיים רבים ככל האפשר, כול סעיף תאונות אישיות וכדומה.

הדרך הנכונה למצוא פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאי היא פנייה לכל חברות הביטוח, השוואת כל המרכיבים בכל פוליסה ועלותם ובחירה מושכלת בפוליסה המתאימה.

מדובר בהליך ארוך, מתיש ומייאש שאין כל סיבה לעבור אותו לבד.

עם פורטל צוק ביטוח אם יכולים לקבל את כל המידע ואת הצעות המחיר המשתלמות והמקיפות ביותר, במקום מרוכז ובהליך קצר ונוח, בלי להתייאש בדרך ובלי לוותר על בדיקה יסודית ומעמיקה של כל פוליסה.

רק לאחר שתלמדו את הנושא ותבינו אותו, תשוו את המחירים ואת התנאים, תוכלו לדעת שרכשתם את הכיסוי הביטוחי המתאים לכם ביותר.

לקבלת מידע, הצעות מחיר לפוליסות ביטוח אובדן כושר עבודה לעצמאי ויעוץ מבעלי מקצוע המתמחים בתחום, מלאו את פרטי ההתקשרות שלכם בטופס שבאתר ותקבלו מענה בתוך זמן קצר.

קבלו הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה