ביטוח בריאות דרך העבודה

ישראל נחשבת למדינה מתקדמת למדי בעולם מבחינת אפשרויות הרפואה הציבורית שבה.ישראל נחשבת למדינה מתקדמת למדי בעולם מבחינת אפשרויות הרפואה הציבורית שבה.

אשה מדברת בטלפון ועושה ביטוח בריאות דרך העבודה

ביטוח בריאות – תלוש שכר

העובדים השכירים והעצמאים מפרישים אחוז קבוע מהכנסתם לתשלום מס הבריאות וניתן לראות זאת תחת הסעיף ביטוח בריאות במשכורת. תשלום זה בצורה שוטפת מבטיח את קבלת השירותים הרפואיים בבתי החולים הציבוריים ובקופות החולים שבהן הם חברים. האחוזים שנגבים מן השכירים והעצמאים לצורך ביטוח בריאות בעבודה הם 3.1% עד לגובה שישים אחוז מהשכר הממוצע במשק ו-5% על הסכום שמעבר לשכר זה.

יש לציין כי קיימות אוכלוסיות שלמות שזכאיות לפטורים והנחות בתשלומי ביטוח בריאות, לדוגמא, אלמנה שמקבלת קצבה, נכה עם דרגה גבוהה ועוד. אדם שאינו עובד מחויב בתשלום של 103 ₪ והעברתו למוסד הביטוח הלאומי.

ביטוח בריאות דרך העבודה

מקומות עבודה מסוימים מציעים לעובדים לעשות ביטוח קולקטיבי דרך המעסיק. השירותים שניתן לקבל על ידי ביטוח זה הם דומים לביטוח הפרטי האישי, מה שאומר כי ישנו כיסוי לניתוחים, תרופות מחוץ לסל הבריאות וטיפולים שונים שאינם נמצאים בסל הבריאות.

יש לציין, כי בניגוד לביטוח הפרטי שנמשך לאורך כל חייו של המבוטח ועד שהוא מפסיק לשלם את הפרמיה, ביטוח קבוצתי נעשה לתקופה מוגבלת – בדרך כלל עד חמש שנים. לרוב ישנה אפשרות להארכת התקופה אך במידה והמצב הרפואי של המבוטח השתנה, יכולה להיווצר בעיה.

הסכומים שנגבים עבור ביטוח בריאות מופיעים לרוב בתלוש השכר, כאשר העלויות הן נמוכות בצורה משמעותית מביטוח בריאות שנעשה בצורה פרטית. עם זאת, כמות התביעות של הקבוצה המאורגנת יכולה להשפיע על עלויות הפרמיה – במידה ויש הרבה תביעות, המחיר לכלל הקבוצה יעלה כשהחוזה יסתיים.

במידה ואתה מעוניין לעשות השוואה בין האופציות הזולות והמקיפות ביותר של ביטוח בריאות דרך העבודה, הגעת למקום הנכון. אנו בפורטל צוק ביטוח מציעים לך לבחור מבין שורה של פוליסות אטרקטיביות, בהתאם לצרכים המיידיים שלך. כדי לחסוך זמן וכסף, פנה אלינו כבר היום. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

קבלו הצעה לביטוח בריאות