ביטוח רפואי לעובד זר

נוף העובדים הזרים אינו נדיר בארצנו. אנחנו רואים אותם מטפילם בעיקר בקשישים וסיעודיים וגם למטרות אחרות.

טפסי ביטוח לעובד זר

יחד עם זאת, מדובר באנשים שאינם אזרחי ישראל. מה קורה כשהם חולים? איזה ביטוח בריאות מכסה אותם?

לפניכם, כל המידע על ביטוח רפואי לעובד זר.

ביטוח בריאות לעובדים זרים

תנאי ההעסקה של העובדים הזרים בישראל עברו מספר שינויים חשובים ומשמעותיים, ביניהם יישום והחלה של חוק זכויות וכבוד האדם.

משמעות הדבר היא שמעסיקו של עובד זר חייב לרכוש עבורם חבילת ביטוח בריאות.

בעוד שתושב ישראלי נהנה מחוק ביטוח בריאות ממלכתי שמאפשר לו לקבל טיפול רפואי בקופת החולים בה בחר, או בבתי חולים וכדומה, סוגיית ביטוח בריאות לעובדים זרים לא היתה ברורה טרם החוק.

כך שעובדים זרים, במקרי חירום יכלו לקבל טיפול רפואי, אולם ללא ביטוח, הטיפול גם יעלה לו כסף רב.

היום, עם צו מטעם שר הבריאות לדאוג לחבילת ביטוח בריאות לעובדים הזרים, כל מעסיק חייב לרכוש חבילה כזו, שעלותה נעה בין כדולר אחד לשני דולר ביום.

המעסיק יכול לנכות מחצית מסכום הביטוח הרפואי ממשכורתו של העובד, זאת על פי חוזר ראש מנהל שירות למעסיקים ועובדים זרים, 2016.

אם כן, מעסיק יכול לנכות מחצית מסכום הביטוח הרפואי, אולם בתנאי שהסכום לא יעלה על 125 ₪ בקירוב, לחודש.

ביטוח בריאות לעובד זר

לפי החוזר, סל ביטוח בריאות לעובד זר צריך לכלול שירותים בסיסיים ואף מורחבים, ביניהם ביקור אצל רופא משפחה ורופא מומחה, בדיקות מעבדה, מכוני רנטגן, הדמיה וסי טי, תרופות, בהתאם לסל התרופות ועוד.

עוד כולל סל ביטוח בריאות לעובד זר טיפולי עזרה ראשונה ברפואת שיניים, תשלום עבור אשפוז בבי"ח, שירותי בריאות האשה, פינוי באמבולנס ושירותי המוקד הפעיל 24 שעות.

כמו כן, זכאים עובדים זרים המבוטחים בביטוח בריאות לקבל כסאות גלגלים או הליכונים במקרה הצורך, ביטוח למקרי נכות או מוות, והעברת גופת העובד הזר, במקרה פטירה, לארץ מוצאו.

ביטוח בריאות זרים

פירוט כל השירותים והטיפולים שכולל ביטוח בריאות זרים ניתן למצוא ב צו עובדים זרים, באתר משרד הכלכלה והתעסוקה.

כמו כן חובה על המעסיק לצייד את העובד הזר בהעתק ביטוח בריאות שלו, ובשפה אותה הוא מבין.

חשוב מאד לוודא כי החברה ממנה אתם רוכשים את הביטוח הרפואי לעובד הזר שלכם, היא חברה הפועלת ברשיון המפקח על הבריאות במשרד האוצר, שמאפשר להנפיק ביטוח בריאות לזרים.

ביטוח בריאות לעובדים זרים כללית

לכל חברת ביטוח שמוכרת פוליסת ביטוח בריאות לעובדים זרים, יש הסכם עם קופת החולים "כללית" שמנפיקה לעובד הזר כרטיס חבר ומספקת לו את כל השירותים הרפואיים להם הוא זכאי.

מהרגע בו בוצעה רכישת פוליסת ביטוח עבור העובד הזר, הוא יכול להתחיל ולקבל את כל השירותים הרפואיים בקופת החולים.

ביטוח רפואי לעובד זר מאפשר לו לחיות בכבוד, בפרט כשהוא מגיע מארץ רחוקה כדי לטפל בנו, או ביקרים לנו. יצוין כי אי רכישת פוליסת ביטוח בריאות עבור עובדים זרים נחשבת לעבירה על החוק שהעונש עליה הוא קנס כספי ולעתים אפילו מאסר.

בפורטל צוק ביטוח, תוכלו למצוא מגוון הצעות מחיר לפוליסות ביטוח בריאות לעובדים זרים כללית, הסבר על התהליך ובעיקר, איתור ההצעות המשתלמות ביותר.

כל שעליכם לעשות עכשיו, הוא למלא את פרטיכם בטופס המקוון ונציגינו ישמחו לסייע לכם לאתר את פוליסת הביטוח לעובד הזר, בתנאים הטובים ביותר ובמחירים המשתלמים ביותר.

קבלו הצעה לביטוח בריאות