השוואת ביטוח בריאות – כמה עולה ביטוח בריאות?

ביטוח רפואי פרטי למבוגרים עולה 130-200 ש"ח לחודש, בעוד ביטוח רפואי פרטי לילד בן 10 למשל יעלה 30-43 ש"ח בלבד. לשם השוואה, המחיר של שירותי רפואה משלימה בקופות החולים הוא כ-18-130 ש"ח בחודש לפי גיל המבוטח.

אדם הולך על חצים ומנסה לקבל החלטה

כמה עולה ביטוח בריאות?

עלויות ביטוח בריאות פרטי לפי חברה

שם חברת הביטוח המחיר בש"ח לפי המבוטח: ילד בן עשר המחיר בש"ח לפי המבוטחת: אישה בת 45
AIG חברה לביטוח 30 134
ADI חברה לביטוח 30 144
הכשרה 31 144
כלל 33 175
הפניקס 36 170
הראל 38 132
מגדל 38 177
מנורה 40 161
איילון 43 152

 

ביטוח בריאות מחיר ומשמעויות

בישראל ישנם שלושה מעגלי ביטוחי בריאות: ביטוח ממלכתי מטעם המדינה, ביטוחים משלימים מקופות חולים וביטוח רפואי פרטי. המדינה מבטיחה שלכל אזרח תהיה גישה לכיסוי בריאותי בסיסי דרך אחת מקופות החולים המבוססות. מערכת זו מספקת יתרון על פני כמה מדינות מערביות שבהן עלויות רפואיות גבוהות עשויות להרתיע אנשים מלהשיג טיפולים או ניתוחים הכרחיים.

מי משלם על ביטוחי הבריאות?

בישראל, רוב ההליכים והטיפולים הרפואיים מכוסים במסגרת סל הבריאות שהתושבים מחויבים לממן. כתוצאה מכך, צרכים רפואיים יומיומיים כגון ייעוץ, בדיקות דם, ניתוחים ותרופות נגישים במידה רבה ללא חיובים נוספים.

עם זאת, ישנם מצבים בהם ביטוח הבריאות הבסיסי אינו מכסה את הטיפול. לדוגמה, הבטחת פגישה מיידית עם אנשי מקצוע מומחים כמו רופאי עור או רופאי עיניים עשויה להיות קשה. במקרים אחרים, סל הבריאות עשוי שלא לכסות תרופות ספציפיות, טיפולים לא פולשניים חדישים או ניתוחים מצילי חיים, במיוחד אם יש צורך לבצעם בחו"ל. כאן נכנס לתמונה ביטוח הבריאות הפרטי.

ביטוח בריאות פרטי מחיר לפי גיל

קביעת עלות הביטוח הרפואי הפרטי מחייבת הבנת נסיבותיו של הפרט. גורמים המשפיעים על העלות כוללים מין, גיל, מחלות עבר, אשפוזים אחרונים, הרגלי עישון, תחביבים, משקל ועוד. כמו כן ישנם סעיפים או סעיפים נוספים שניתן להוסיף לביטוח בתוספת תשלום, כגון כיסוי תרופות, ניתוחים בישראל, השתלות בחו"ל, מחלות קשות, טיפול אמבולטורי ועוד. כדי לגזור עלות קונקרטית, אנשים עובדים לעתים קרובות עם סוכני ביטוח כדי להבין אילו סעיפים חיוניים ועל אילו מהם ניתן לוותר.

 

כמה עולה ביטוח בריאות פרטי בישראל של 2023?

לדוגמה, בהתחשב בביטוח רפואי פרטי לילד, אם היו בוחרים בפוליסה מקיפה עם כל הסעיפים האפשריים, העלות תשתנה בהתאם לספקי הביטוח ולפרופיל הבריאותי הספציפי של הילד. כאשר מדובר במבוגרים, לגיל יש תפקיד משמעותי בקביעת עלויות הביטוח. כדוגמה, אישה בת 45 עשויה לצפות לשלם בין 132 ל-177 ₪ לחודש.

כמה עולה ביטוח בריאות של קופת חולים – שב"ן?

בנפרד מהביטוחים הפרטיים, מציעה ישראל גם ביטוחים משלימים, המכונים "שירותי בריאות נוספים", או בקיצור שב"ן, במחיר המשתנה בין קופות החולים. אלה כוללים הצעות כמו כללית מושלם מקופת חולים כללית, מכבי כסף מקופת חולים מכבי ועוד. שירותים משלימים אלו מספקים הטבות שאינן כלולות בסל הבסיסי, כגון מפגשי פיזיותרפיה או תרומות לטיפולי יישור שיניים. עם זאת, השוואה ישירה בין העלויות והתועלת של שירותי שבן לבין הביטוח הפרטי מעלה כי הביטוח הפרטי מציע לרוב שירותים רחבים ומיידים יותר, גם אם הם עשויים להיות מתומחרים באופן דומה.

טווח מחירים לשירותי בריאות נוספים

אם ניקח לדוגמא את המחיר החודשי עבור כרטיס פלטינום של קופת חולים כללית, נראה הבדלי מחירים משמעותיים של עשרות אחוזים. כך לדוגמא מבוטח עד גיל 18 ישלם כ-18 ש"ח בחודש, בעוד מבוטח בגילאי 19-30 כבר ישלם כ-63 ש"ח. בגיל 31-39 המחיר לחודש הוא כ-83 ש"ח ובגיל 40-49 המחיר הוא כ-91 ש"ח. בגילאי 50-59 המחיר הוא כ-99 ש"ח ובגילאי 60-64 המחיר הוא כ-110 ש"ח. בגילאי 65-69 המחיר הוא כ-127 ש"ח והחל מגיל 70 המחיר מזנק ל-129 ש"ח. 

כמה עולה ביטוח בריאות משתלם?

ביטוח בריאות פרטי מבטיח כיסוי מקיף לכל טיפול נדרש, בין אם בארץ ובין אם בחו"ל. זה מקיף את כל התרופות, הניתוחים הדרושים, ואפילו מציע הוראות למקרים שבהם אדם עשוי להזדקק לנסוע לחו"ל לצורך ניתוחי השתלות, כולל כיסוי צרכיו של האדם המלווה. לפיכך, ברוב המקרים מדובר בהוצאה משתלמת. 

לפי מה משווים בין סוגים שונים של ביטוחי בריאות?

השוואה בין ביטוח משלים לביטוח פרטי רק לפי המחיר היא מוטה מטבעה. לביטוח המשלים של קופות החולים עלולים להיות מגבלות כמו זמני המתנה ארוכים יותר, ציוד מיושן ואפשרויות טיפול מוגבלות. לעומת זאת, ביטוח רפואי פרטי מציע אבחון מהיר, בדיקות מיידיות וגישה לציוד וטיפולים מהשורה הראשונה. יכולות הביטוח המשלים מחווירות בהשוואה לביטוח רפואי פרטי. לפיכך, חיוני להתייעץ עם מומחה ביטוח על מנת לברר האם יש צורך בשמירה על ביטוח משלים אם יש כבר ביטוח בריאות פרטי.

קבלו הצעה לביטוח בריאות

שאלות תשובות

איך בוחרים ביטוח בריאות פרטי חוץ מהמחיר?

צפה בתשובה

מלבד המחיר, שווה לבחור ביטוח לפי הפוליסה והכיסויים. הכיסויים שחייבים להיות בפוליסה הם ניתוחים בישראל, טיפולים מחליפי ניתוח בישראל והתייעצויות בישראל אגב ניתוח או אגב טיפול מחליף ניתוח.

מה משפיע על המחיר של ביטוח בריאות?

צפה בתשובה

לרבות גיל, מין, היסטוריה רפואית בעבר, הרגלי עישון, תחביבים, משקל וסעיפים או כיסויים נוספים שנבחרו על ידי המבוטח.

במה שונה ביטוח משלים, או 'שבן', מביטוח רפואי פרטי?

צפה בתשובה

הביטוח המשלים מציע שירותים נוספים שאינם מכוסים בסל הבריאות הבסיסי, כמו טיפולים או טיפולים מסוימים. לעומת זאת, ביטוח רפואי פרטי מציע שירותים רחבים ומיידים יותר, ולרוב מכסים טיפולים בארץ ובחו"ל.

האם יש צורך לקנות גם ביטוח בריאות משלים וגם פרטי?

צפה בתשובה

תלוי בכיסויים הקיימים בפוליסה ובהצעת המחיר של חברת הביטוח וקופת החולים.