ביטוח שיניים פרטי

רבים מאיתנו מזניחים את טיפולי השיניים ולאו דווקא מתוך חוסר מודעות או אכפתיות. הם פשוט יקרים מאד והנטייה היא לדחות את הקץ, או את ההוצאה הכספית, עד שכבר ממש אין ברירה.

הבעיה היא שדווקא אז, כשהכאב כבר בלתי נסבל והנזק הוא רב, דווקא אז עולה הטיפול אלפי שקלים, דבר שהיה יכול להמנע באמצעות תחזוקה שוטפת של השיניים, או לחילופין, רכישת ביטוח שיניים פרטי שנועד לכסות בדיוק מצבים כאלו.

בחורה שיש לה ביטוח שיניים מחייכת עם קופת חיסכון

סוגי ביטוח שיניים

המטרה של ביטוח שיניים פרטי היא לכסות את הוצאות טיפולי השיניים. זה הביטוח היחיד, בניגוד לביטוחים אחרים, שידוע לנו שנעשה בו שימוש בזמן אמת, בעוד שביטוחים אחרים, למשל ביטוח תאונות או צד ג', נועדו כדי לכסות מצבים שלא ידוע אם בכלל יקרו.

ביטוח שיניים פרטי הוא פוליסה המשולמת באמצעות תשלום חודשי קבוע של כמה מאות שקלים, כדי שבמועד טיפולי השיניים לא תיאלצו להפרד מסכומים גבוהים ומוגזמים.

ישנם מספר סוגי ביטוח שיניים. העיקרים ביניהם הם ביטוח שיניים משמר, ביטוח שיניים משמר מורחב, ידוע גם כמקיף, וביטוח שיניים משולב.

ביטוח השיניים המשמר כולל כיסוי ביטוחי לטיפול שיניים משמרים או בסיסיים, למשל ניקוי אבנית, צילומים, טיפולים תקופתיים, סתימות וטיפולי שורש, עקירות ומתן עזרה ראשונה.

ביטוח שיניים מורחב

פוליסת ביטוח זה כוללת טיפולי שיניים משמרים, כלומר כל הטיפולים שמצויים בביטוח שיניים משמר וכן טיפולים וניתוחים בחניכיים.

ביטוח שיניים מקיף

בפוליסה זו ייהנה המבוטח מכיסוי ביטוחי למרבית סוגי טיפולי השיניים, ביניהם טיפולים משקמים כמו גשרים, כתרים ותותבות, טיפולי וניתוחי חניכיים ועם הרחבת הביטוח ניתן להוסיף גם השתלות שיניים, ואף יישור שיניים לילדים.

כל סוגי הביטוחים, כולל ביטוח מקיף, אינם מכסים טיפולים אסתטיים לשיניים, כמו הלבנת שיניים, ציפויי חרסינה או החלפת כתרים מטעמים אסתטיים ושאין להם הצדקה רפואית.

ביטוח שיניים פרוטטי

מונח זה מתייחס למרכיב המצוי בביטוח שיניים מקיף והוא מכסה טיפולי שיניים משקמים. תוכנית זו בביטוח מכסה הוצאות של שיקום השיניים, כמו גשרים, כתרים, שיניים תותבות, שיקם שיניים אחרי טיפול שורש, שחזור מרווח שיניים לאחר עקירה ועוד.

רוב התוכניות של ביטוח שיניים פרוטטי מספקות כיסוי ביטוחי גם בדיעבד, כלומר, גם אם רכשתם את הפוליסה אחרי שכבר עקרתם שן או עברתם טיפול שורש, הפוליסה תכסה גם את השיקום לשיניים אלו, וכמובן, לכל טיפול שייעשה בעתיד, כולל הכנת מבנה, כתרים וכיוצ"ב.

ביטוח זה ניתן לרכישה מגיל שמונה עשרה, ללא בדיקה מוקדמת וללא תקופת המתנה והוא נכנס לתוקף מייד עם חתימת החוזה. כמו כן כרוך ביטוח זה בהשתתפות עצמית של המבוטח.

ביטוח טיפולי שיניים

על פניו עושה רושם שאנו משלמים לשווא מדי חודש כמה מאות שקלים שיבטחו את טיפולי השיניים שלנו. יחד עם זאת, אם נחשב את ההוצאות הריאליות שעולה לנו טיפול שיניים, אפילו בסיסי, שלא לדבר על מקיף ועל טיפולים מורכבים יותר, נגלה שבסך הכל עם ביטוח שיניים ההוצאות הן נמוכות יותר.

אפילו מצבים כמו בדיקה שגרתית וניקוי אבן אצל שיננית, או צילומי רנטגן וסתימות, שלא לדבר על טיפולי שורש ועקירות כירורגיות, הם טיפולים שעלותם גבוהה. עם תשלום ביטוח טיפולי שיניים לא צריך להמתין עד שהכאב קשה מנושא כדי לגשת אל רופא השיניים ולא צריך לדלג על טיפול תקופתי שוטף, מאחר וההוצאות כבר משולמות באמצעות הביטוח.

ביטוח רפואי לשיניים

ישנם מבוטחים שמתייחסים לביטוח זה כאל תוכנית מימון מאחר וידוע מראש שייעשה שימוש בביטוח והוא אינו מבטח למצבי סיכון אפשריים אלא משמש ביודעין לצרכי כיסוי טיפולים.

עדיין, רבים באוכלוסיה מוותרים על ביטוח זה, מטעמי חסכון ולא מבינים את המשמעות העצומה והחשובה שיש בו, דווקא ממניעים כלכליים.

הרעיון הוא תשלום חודשי קבוע, שיכול לנוע ממאה- מאה וחמישים ₪ למבוטח ותוספת של כארבעים ₪ לכל ילד, ועד סכומים של כחמש מאות ₪ בחודש, המתייחסים בעיקר למרכיבים יקרים ויוצאי דופן, כמו השתלות שיניים, טיפול רפואי ותקופתי, מציאת שתלים שעומדים בתקן הישראלי, קבלת טיפול כירורגי, השתלות עצם, הרמות סינוסים וכיוצ"ב.

את הטיפולים יש לקבל אצל רופאים מומחים בלבד, נושאי תעודת מומחה מטעם משרד הבריאות, למשל בתחום כירורגיית פה ולסת, אורתודונטיה, פריודונטיה וכדומה, בהתאם לסוג הטיפול הנדרש.

ביטוח שיניים פרטי- חשוב לדעת

כל מבוטח בביטוח שיניים פרטי יכול לפנות לרופא שיניים או מומחה מטעם חברת הביטוח אצלה נרכשה הפוליסה, או לכל רופא מומחה אחר. במידה ובחרתם ברופא שאינו מצוי בהסכם עם חברת הביטוח, תהליך החזרת הכסף ששילמתם בגין הטיפול יהיה ממושך יותר.

ההחזרים הכספיים הם באחריות המבוטח שצריך להעביר לחברת הביטוח את הקבלות ומסמכים הרלוונטיים ולתבוע את כספו בחזרה אחרי שהוכיח כי טופל באחד הסעיפים המזכים אותו בהחזר וכי  הרופא המטפל הוא מומחה בתחום.

לפני שחותמים עם חברת הביטוח חשוב מאד להבין מה כוללת הפוליסה שלכם, מה גובה ההשתתפות העצמית ומתי היא נדרשת, בתוך כמה זמן משולמים ההחזרים על ידי חברת הביטוח ועוד.

לפעמים ביטוח שיניים פרטי יכול להיות זול אולם בהתאם, גם הכיסויים הביטוחיים שלו הם דלים, וחשוב מאד לדעת מה ההיקף של כיסויים ביטוחיים אלו ולא להתלהב רק מהמחיר.

עוד חשוב לדעת כי חברות הביטוח, ברובן, יכריזו כי ניתן לסיים את הביטוח בכל עת. יחד עם זאת הן לא תמיד מציינות כי כרוכים בדבר דמי עזיבה ותנאים נוספים, בהתאם למדיניות חברת הביטוח. חשוב להתעכב על כל סעיף ובמידת הצורך אף להתמקח על הסעיפים השונים ולדרוש הבהרות או לחילופין, שינוי בהגדרות הרשומות. אולי לא תצליחו בכך אולם לפחות תקבלו אינדיקציה לגבי חברת הביטוח ואם אתם מעוניינים לרכוש דווקא ממנה את הפוליסה.

כדי להבין את כל המשמעויות, ההרחבות, הכיסויים, תקופת ההחזר ובשורה התחתונה, מה מחזירים, כמה, ובתוך כמה זמן, נדרשת עבודת בילוש של ממש. תוכלו לקצר משמעתית את ההליכים ולקבל מידע מפורט, ברור ופשוט, בהליך קל ונוח שמעמיד בפניכם פורטל צוק ביטוח.

הפורטל הוא זה שמאתר עבורכם את הצעות המחיר מחברות הביטוח, בהתאם לנתונים שציינתם והוא זה המספק הסברים ואת האפשרות לבצע השוואת מחירים מהירה, יעילה ובעיקר נוחה.

אתם תגלו ששירותי הפורטל יחסכו לכם זמן יקר והמון כסף וגם יסייעו לכם להבין במדויק מה כוללת כל פוליסת ביטוח טיפולי שיניים, כדי לעשות את החשבון שלכם ולהחליט אם כדאי לכם להרחיב את מרכיבי הפוליסה, להוסיף גם את הילדים וכדומה.

במקום להעביר זמן חיפושים ארוך ומייגע ולדלות נתונים מעשרות חברות ביטוח, מלאו במספר שניות את פרטיכם בטופס ההתקשרות באתר ובתוך זמן קצר תקבלו את כל התשובות שיסייעו לכם לקבל החלטה מושכלת וריאלית.

קבלו הצעה לביטוח שיניים