ביטוח בריאות לתיירים

ביטוח תיירים נועד על מנת לספק להם כיסוי והגנה בדיוק כמו ביטוח שיש לתושבי הארץ. אבל בעוד תושבי ישראל רגילים להתעניין בביטוח נסיעות כאשר הם טסים לחו"ל, קיימים מקרים שבהם תיירים ושוהים שאינם תושבי הארץ זקוקים לביטוח שיכול להגן עליהם כאשר הם בתוך גבולות ישראל. בנוסף, כיום כבר ברור שמדובר על פוליסה רחבה יותר מאשר רק ביטוח קורונה לתיירים ושהיקף הכיסוי שהיא מעניקה חייב להיות משמעותי.

טפסי ביטוח בריאות לתייר

השוואה בין סוגים שונים של ביטוחים

השאלה המתבקשת היא כיצד בוחרים ביטוח בריאות לתיירים ואיזה פרמטרים כדאי לבחון. כאן ההמלצה היא לשים לב לכמה דגשים מרכזיים:

א. למי מיועדת הפוליסה – קודם כל בודקים למי מיועדת הפוליסה ומי קהל היעד שלה. ההבדל העיקרי הוא בין פוליסה שמיועדת לתיירים שמטיילים לבד, פוליסה לבעלי משפחות או הורים לילדים, פוליסה לתיירים שמבצעים פעולות אקסטרים וכן הלאה. 

ב. פירוט הכיסויים והתעריפים – החלק הטכני של השוואת ביטוחי בריאות כולל התייחסות אל פירוט הכיסויים והתעריפים. מצד אחד, ככל שיש יותר כיסויים כך תעריף הפרמיה יהיה גבוה יותר. מצד שני, לרוב משתלם לשאת בהוצאות על מנת להשיג את הכיסוי הכי רחב ורלוונטי במסגרת הפוליסה. בכל מקרה, ניתן להשוות בין כיסויים ותעריפים של כל ביטוח בריאות ורק לאחר מכן לקבל החלטה.

ג. תנאי הצטרפות – הפוליסה שמיועדת לתיירים קובעת תנאי הצטרפות כמו כל פוליסת ביטוח אחרת. לרוב ניתן לרכוש ביטוח בריאות לתיירים רק עד גיל מסוים, לתקופה של מינימום 7 ימים ובהתחייבות לקבלת השירותים באמצעות ספק שירות קופת חולים ספציפי כמו מכבי, כללית, מאוחדת, לאומית וכן הלאה. בשביל לבחור נכון את הביטוח עבורנו או עבור חברים ומשפחה שמגיעים מחו"ל, צריך לבדוק מראש את תנאי ההצטרפות. 

ביטוח רפואי לתיירים

תייר, או כל אדם שאינו ישראלי ואשר שוהה בחו"ל, יכול למצוא את עצמו בסיטואציה מאד לא נעימה אם אינו מבוטח בביטוח בריאות ייעודי.

הוא אמנם יקבל טיפול ושירות רפואי במידת הצורך, אולם יאלץ לשלם עבור טיפולים אלו, ימי אשפוז וכדומה, והעלויות הן אינן נמוכות, בלשון המעטה.

גם אם תייר לא דאג לבטח את עצמו בביטוח רפואי טרם יצא ממדינתו, הוא יכול לעשות זאת בארץ באמצעות חברות ביטוח פרטיות הפועלות בהסדר עם קופות החולים השונות.

פוליסת

פוליסות אלו עומדות בדרישות משרד האוצר והן מציעות שירותים רפואיים הניתנים באמצעות קופות החולים השונות.

ביטוח רפואי לתייר נמכר לכל מי שאינו תושב ישראל, ביניהם גם דיפלומטים ובני משפחותיהם, צליינים, שחקני כדורסל זרים וכיוצ"ב.

ניתן לרכוש פוליסת ביטוח רפואי לתייר לתקופה קצרה או ארוכה, בהתאם למשך השהות המתוכנן של התייר בארץ.

 ביטוח בריאות לתיירים בישראל

השירותים הרפואיים להם זכאי כל מי שרכש פוליסת ביטוח בריאות לתיירים בישראל הם מגוונים, ביניהם קבלת שירות רפואי בסניפי קופות החולים, ללא כל השתתפות עצמית, הוצאות מיון לאשפוז בבית החולים, שירותי מעבדה, רנטגן ובתי מרחקת, אף הם ללא השתתפות עצמית.

כמו כן, יכולים בעלי ביטוח בריאות לתיירים בישראל ליהנות משירותי מר"ם- מוקדי חירום- הניתנים לאחר שעות פעילות קופות החולים, וגם האפשרות לקבלת ביקור בית ללא השתתפות עצמית.

יצוין כי קיים שוני בין הכיסויים הביטוחיים שמספקות חברותה ביטוח, וחשוב לוודא במדויק מה כוללת כל פוליסה של כל חברת ביטוח לפני רכישתה.

חברות ביטוח רבות מעמידות לרשות התיירים מוקד שירות, עשרים וארבע שעות ביממה, המאויש על ידי מוקדנים שדוברים שפות שונות, במגמה להקל על התיירים הזקוקים לעזרה.

כיסויים

כאמור, בחלק מחברות הביטוח ישנם כיסויים ביטוחיים נרחבים יותר, בעוד שאצל חברות אחרות, הם כרוכים בתשלום נוסף.

למשל, במקרה של פטירה, תסייע חברת הביטוח להעביר את הנפטר לארץ מוצאו, אולם לעתים יהיה הדבר כרוך בהשתתפות עצמית וחשוב לוודא היטב את כל תנאי הפוליסה ועד איזה סכום היא מכסה שירות זה של הטסת הנפטר.

המלצות לבחירת הביטוח המתאים

ההצטרפות לפוליסה של ביטוח תיירים תלויה גם היא בתנאים הנקבעים על ידי החברה המבטחת. אפשרות אחת היא להצטרף לפוליסה באמצעות מילוי טופס הצעה עבור ביטוח תיירים בארץ ושליחתו דרך סוכן הביטוח או ישירות לכתובת, בעוד אפשרות שנייה היא להשלים את התהליך של רכישת ביטוח תיירים בישראל אונליין. עם זאת, לא כל חברה מספקת את השירות הזה דרך אתר האינטרנט שלה.

המלצה לא פחות חשובה היא לבחור את הביטוח שמתאים לנו על פי המלצות על איכות השירות של החברה המבטחת. הטעות הנפוצה בהקשר הזה היא להסתכל רק על המחיר של ביטוח תיירים או על הפרמיה, בעוד בפועל לא פחות חשוב לבדוק מה בעצם מקבלים תמורת התשלום: מה רמת הזמינות של שירות הלקוחות של חברת הביטוח, תוך כמה זמן היא מטפלת בתביעות, האם הלקוחות מרוצים ממנה וכן הלאה.

את כל המידע על איכות השירות של כל חברת ביטוח בישראל ניתן לקבל באופן אובייקטיבי באמצעות נתונים המפורסמים על ידי משרד האוצר. השוואת הנתונים רלוונטית גם אם מחפשים ביטוח תיירים וגם אם רוצים להחליף ביטוח אחר עבור בני המשפחה, כי היא מאפשרת לנו ללמוד מתוך הניסיון של אנשים אחרים. ספציפית לתיירים שלא מכירים את חברות הביטוח, זה עשוי להיות מידע משמעותי מאוד.

כמו כן, אם התייר התעכב בישראל עקב מצבו הרפואי, חשוב לברר אם חברת הביטוח תנפיק לו כרטיס טיסה חדש, ואם כן, מה סכום המקסימום לכרטיס.

ביטוח בריאות לתיירים מעל גיל 65

לא כל חברות הביטוח מסכימות לבטח בביטוח בריאות תיירים שגילם עולה על ששים וחמש. אולם חלק מהם מסכימות ומאפשרות רכישת פוליסה מגיל שישים וחמש ועד גיל שמונים וארבע.

צריך רק למצוא אותן ועם פורטל צוק ביטוח החיפוש הוא קל ואפקטיבי.

יחד עם הנאמר, אם יש אפשרות לתייר לרכוש פוליסת ביטוח בריאות לתיירים מעל גיל 65 בארץ מוצאו, יהיה זה עדיף, מאחר וקל יותר לקבל פרטים על מצבו הרפואי של התייר, בארץ המוצא שלו.

 ביטוח בריאות זמני לתיירים

כשאתם מארחים תיירים המגיעים לארץ, הסבירו להם כי באפשרותם לרכוש בטוח בריאות זמני לתיירים עם הרחבות שונות, במקרים בהם הם עומדים לבצע פעילות שיש בה סיכון, למשל צלילה בים.

אם התוכנית היא לצלול למשך שלושה ימים ולאחר מכן להמשיך ולטייל טיול נעים ונינוח, ניתן לרכוש ביטוח בריאות זמני לתיירים עם כיסויים נגד תאונות, כמו תאונות צלילה, ולאחר מכן עם כיסויים בסיסיים וכלליים יותר.

מאחר וקיים שוני בין הכיסויים הביטוחיים אותן מציעות חברותה ביטוח השונות, מומלץ לערוך השוואה מקיפה טרם החתימה על הביטוח.

לצורך כך עומד לרשותכם פורטל צוק ביטוח שיסיע לכם לאתר הצעות מחיר מובילות של ביטוח בריאות לתיירים, הסבר על הכיסויים והדגשים נוספים ואפילו עם טפסים להורדה, כדי שלא תצטרכו לטרוח ולהגיע למשרדי חברת הביטוח.

חברות ביטוח מומלצות

חברת ביטוח שומרה

חברת ביטוח אילון

כדי ליהנות משירת זה המאפשר השוואת מחירים וקבלת החלטה מושכלת, מלאו כבר עכשיו את פרטיכם בטופס שבאתר ונציגי צוק ביטוח ישמחו לתת לכם מענה מהיר ומקצועי.

 

קבלו הצעה לביטוח בריאות

שאלות תשובות

מה ההבדל בין ביטוח לתיירים וביטוח לעובדים זרים?

צפה בתשובה

ביטוח עובדים זרים הוא מוצר אחר שגם מיועד לתקופה ארוכה יותר, כולל כיסוי עבור טיפולים רפואיים ואשפוז.

למי מיועד ביטוח תיירים?

צפה בתשובה

לתיירים ולתושבים חוזרים ששוהים בישראל ומעוניינים לקבל שירותי רפואה במקרים רפואיים שונים, לפי הפרטים המופיעים בפוליסה.