ביטוח סיעודי לילדים אוטיסטים

למשפחות עם ילד או ילדים אוטיסטים מגיעות זכויות רבות, שחלקן אפילו אינן ידועות להן והיכולות להקל משמעותית על חייהן.

למרות התחושה שחברות הביטוח הפרטיות נמנעות מלבטח ילדים אוטיסטים, עדיין ניתן למצוא פוליסות פרטיות המספקות ביטוח סיעודי לילדים אוטיסטים בכיסויים נרחבים.

אמא וילד אוטיסט

ביטוח סיעודי אוטיזם

אחד מתוך מאתיים ילדים בישראל מאובחן כאוטיסט. אוטיזם הוא רצף של הפרעות שבעיקרן מקשות על קיום אינטראקציה תקשורתית וחברתית. מדובר בקשת רחבה של הפרעות ולכן אין דמיון בין אוטיסט אחד לאחר מבחינת התפקודים השונים.

חלק מהילדים האוטיסטים מוגדרים כבעלי תפקוד נמוך וזקוקים לסיוע ותמיכה בביצוע פעולות שגרתיות ויום יומיות. כך שמשפחה שבה אחד הילדים מוגדר על הרצף האוטיסטי, מתמודדת עם קשיים מרובים, הן ברמה הנפשית וההתנהגותית והן ברמה הכלכלית והלוגיסטית.

כדי להקל על המשפחה מעמיד המוסד לביטוח הלאומי שורה של הטבות, כמו גמלת נכות לילד, קצבת נכות אחרי שמלאו לו 18 שנה, ועוד. גם רשויות ומוסדות אחרים מספקים הטבות וזכויות כמו סל התפתחות הילד מטעם משרד הבריאות, נקודות זיכוי במס הכנסה להורים ועוד.

לצדן אולם קיימת זכות נוספת, שרבים לא מודעים אליה, והיא הביטוח הסיעודי.

ביטוח סיעודי לילדים עם אוטיזם

ניתן לקבל גמלת סיעוד מטעם קופות החולים ואף ניתן לרכוש ביטוח ייעודי מחברות ביטוח פרטיות, כמו חברת ביטוח הראל. עם גמלת ביטוח סיעודי לילדים אוטיסטים תהיה הקלה רבה למשפחה ולהתאמה שלה לצרכי הילד. בנוסף לכך, ניתן לרכוש ביטוח סיעודי פרטי מחברת ביטוח, כדי ליהנות מגמלה או קצבה גבוהים יותר שייקלו משמעותית על חיי הילד או המשפחה.

לא כל חברות הביטוח נעתרות לבקשה לרכוש פוליסת ביטוח סיעודי לאוטיסטים, מאחר וברור להן שיצטרכו לממש אותו באופן מיידי.

אולם ישנן חברות שמסכימות לבטח, גם אם בתנאים שונים ולאחר קבלת חוות דעת ומסמכים רפואיים שמעידים על המיקום בספקטרום האוטיסטי בו נמצא הילד ועד כמה הוא זקוק לקבלת סיוע סיעודי. אם כבר קיים כיסוי ביטוחי עם סעיף זה בפוליסת ביטוח הבריאות הפרטי שלכם, זה הזמן לממש אותו!

אם חברת הביטוח מערימה קשיים, בשל קושי מצד ההורים לנסח במדויק את צרכי ילדם, או דקויות כאלו ואחרות, כדאי להיוועץ בעורך דין ולא לוותר על זכויותיכם, מאחר ומדובר בסיוע משמעותי שיקל על חיי המשפחה כולה.

המקרים בהם ניתן להגיש תביעה לקבלת פיצוי כספי הם לא בשל היעדר תפקוד של הילד האוטיסט, אלא עקב קושי בתפקוד. זהו הבדל משמעותי מאד שיכול להיות גורלי עבור הורים רבים שמגיעים להם כספים וזכויות נוספים. לכן חשוב להיות מדויקים ולפרט את הצורך הסיעודי לו זקוק הילד.

למידע נוסף, היכנסו למאמרים הבאים

ביטוח בריאות פרטי לילדים

תביעת ביטוח סיעודי

אם יש לכם קושי במציאת חברות ביטוח שיסכימו לבטח את ילדכם בביטוח סיעודי לילדים אוטיסטים, זה הזמן להיעזר במומחי פורטל צוק ביטוח, שישמחו לאתר עבורכם את חברות הביטוח הרלוונטיות, עם כל ההסברים, הכיסויים הביטוחיים שהן מציעות ועם הצעות מחיר. אתם תוכלו להשוות בין הפוליסות השונות ובין מחיריהן, ולבחור את זו המתאימה לכם ביותר מבין כולן, לאחר שביצעתן בדיקה והשוואה. באופן זה תקבלו מידע מלא ומקיף על חברות הביטוח ותדעו שלא החמצתם אף חברה שמבטחת בפוליסות ביטוח סיעודי אוטיזם.

עכשיו תוכלו לחסוך בזמן ובכסף. מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר ומומחי צוק ביטוח יעמדו לרשותכם בתוך זמן קצר, עם כל המידע והצעות המחיר.

קבלו הצעה לביטוח סיעודי