ביטוח פנסיה לעובד זר

בשנת 2008 חוקק בישראל חוק פנסיה חובה, אשר התייחס לסוגיות רבות הקשורות לחיסכון ארוך טווח לגיל הפרישה וזכויות הפנסיה של עובדים בישראל, כולל פועלים זרים ומועסקים שמתגוררים בשטחי הרשות הפלסטינית. מטרתו של חוק זה היתה לשנות את המצב הקיים עד אז; כאשר עובדים שכירים ועצמאיים רבים המעיטו בחשיבות החיסכון הפנסיוני, לא היו מעורים כלל בנושאי הביטוח לפנסיה ופעמים רבות גם לא היו מודעים לסוגי החיסכון וסכומי הכסף שהצטברו בחשבונות שלהם.

מגדלי מטבעות כסף ומחשבון לחישוב ביטוח פנסיה

לא קשה לראות כי סיטואציה כזו היתה יכולה להוביל, תוך שנים מעטות, לתוצאות בעייתיות מאד עבור שכבות אוכלוסייה שלמות ומוסדות המדינה. בהיעדר חיסכון משמעותי לגיל הפרישה, אנשים ימצאו את עצמם בירידה גדולה מבחינת איכות החיים ויהוו נטל על רשויות הרווחה השונות. בחוק זה המדינה למעשה לקחה את האחריות לידיה ושמה את חבות הביטוח הפנסיוני על המעסיקים, כאשר נטל ההפרשה כדין נופל על כתפיהם.

ביטוח פנסיה לעובד זר

חוק פנסיה חובה ב-2008 קבע כי כל מעסיק מחויב להפריש סכומים קבועים לפנסיה לעובדים. בין אם מדובר באזרחי ישראל, פועלים זרים או תושבי השטחים. נכון לחודש יולי 2016 ההפרשות עומדות על 18% מהשכר החודשי, כאשר 5.75% מופרש מחלקו של העובד, 6.25% מחלקו של המעביד ו-6% נוספים הם מרכיב הפיצויים של המעביד. העובד זכאי לבחור את אפיק החיסכון הפנסיוני שמתאים לו ביותר ואין באפשרותו להחליט שהוא מוותר על הפרשות לפנסיה.

עובדים שמתחילים מקום עבודה חדש יהיו זכאים לביטוח פנסיה לאחר שישה חודשים. אך במידה ויש להם כבר ביטוח פנסיוני קיים, הרי שיש להם אפשרות להמשיך את ההפרשות לקופה זו באופן מיידי (התשלום הראשון נעשה באופן רטרואקטיבי לאחר שלושה חודשי עבודה).

יש לציין כי בזמן שעובדים אזרחי ישראל חוסכים את ההפרשות הפנסיוניות לגיל הפרישה, כאשר אנו מדברים על ביטוח פנסיוני לעובדים זרים, הרי שההפרשות שלהם יופנו לאפיק חיסכון שאינו פנסיוני והם יוכלו לפדות אותן בעת סיום עבודתם בישראל. המעסיק הוא זה שמחויב לבדוק כי אפיק החיסכון שנבחר מתאים להפרשות בסטטוס של עובדים זרים.

מאפייני ביטוח פנסיוני לעובדים פלסטינים ותושבים זרים

בית המשפט קבע באופן חד משמעי בנוגע לעובדים שאינם תושבי ישראל אלא מתגוררים ברשות הפלסטינית, כי גם הם זכאים לביטוח פנסיוני לעובדי שטחים על פי חוק פנסיה חובה. אולם עדיין קיימות הפרות רבות של חוק זה בשטח, וחשוב לחדד כי מעסיק שאינו מפריש פנסיה לפועלים מסוג זה, עובר על החוק.

לגבי עובדים זרים שמועסקים על ידי סוכנות או חברת סיעוד, ובעקבות כך מקבלים את משכורתם משני מעבידים, הרי שהביטוח הפנסיוני שלהם יופרש באופן יחסי על ידי כל אחד מהמעסיקים. במידה והמעסיקים אינם משלמים את הביטוח הפנסיוני באופן סדיר, הרי שהם מחויבים בתשלום חד פעמי על סך כל הסכומים שהם היו אמורים להפריש כחוק.

לקבלת הצעות משתלמות לביטוח פנסיה, היכנס למאמרים הבאים

מנורה ביטוח פנסיה

כלל ביטוח פנסיה

אנו בפורטל צוק ביטוח מעוניינים לתת לקוראים שלנו את המידע הרלוונטי והאקטואלי ביותר על ענף הביטוח בישראל. מכיוון שכמות חברות הביטוח והפוליסות בענפים השונים היא עצומה, מומלץ מאד לצבור מידע מוקדם על הנושא, לעשות סקר שוק יסודי ולהתייעץ עם גורמים מקצועיים בטרם ההחלטה הסופית על ביטוח ספציפי.

אם אתה מעוניין לעשות ביטוח פנסיוני לעובד זר סיעודי או כל לעובד מסוג אחר, אנו יכולים לסייע לך ולהפנות אותך למומחים בעלי ניסיון בתחום ללא כל עלות או התחייבות מצך. לשם כך, כל מה שעליך לעשות הוא למלא את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שניצור אתך קשר טלפוני במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח פנסיה