ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות

ביטוח חיים הוא ביטוח שנועד להבטיח את יכולתו הכלכלית של המבוטח ו/או של משפחתו. ביטוח חיים מורכב ממספר פרמטרים כמו רמת ההכנסה של המבוטח, נכסים בבעלותו, רכושו, מצבו הכלכלי וכמובן מצבו הבריאותי. כמובן שאי אפשר לבטח בריאות של אדם, אבל אפשר להבטיח את יכולתו להמשיך לפרנס את משפחתו מקרים בהם הוא מאבד את יכולתו לעבוד או במקרים של מוות.

טפסים של בדיקה רפואית, מחשבון וסטטוסקופ

ביטוח חיים על פי הערכת סיכונים

בכדי שחברת הביטוח תחליט האם כדאי לה לבטח אדם מסוים ואם כן, באיזה עלות ובאילו תנאים, צריכה החברה להעריך את מצבו הבריאותי של המבוטח, בכדי להעריך את הסיכוי שהוא יאבד את כושר עבודתו ו/או את חייו. הערכה זו כוללת בתוכה את אופי חייו של המבוטח, למשל, אדם שאוהב ספורט אקסטרים יחושב כאדם שהסיכוי שיפגע הוא גבוה ולכן ביטוח חיים בעבורו יהיה יקר יותר. בדומה לכך, למרות שלא מבחירה של המבוטח, יחושבו הסיכונים גם לפי רמת בריאותו של המבוטח. למשל, אדם החולה במחלה סופנית, יבוטח בעלות גבוהה במיוחד, או שחברת הביטוח תסרב לבטח אותו, בשל הסיכוי הגבוה לאובדן חיים.

ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות

הליך בדיקת בריאותו של המבוטח ומסירת המידע הרפואי לגביו, נקרא חיתום. וכאן, נשאלת השאלה האם ניתן לרכוש ביטוח חיים ללא חיתום? ובכן, התשובה היא כן. ישנן חברות ביטוח המציעות ביטוח ללא הצהרת בריאות, אך ביטוח זה מוגבל לתנאים מסוימים:

דבר ראשון, בשל חוסר היכולת של חברת הביטוח להעריך את הסיכון שהיא לוקחת, מחיר הביטוח יהיה באופן גורף גבוה משמעותית מביטוח חיים רגיל.

דבר שני, ביטוח חיים ללא הצהרת בריאות יכסה בדרך כלל אובדן חיים כתוצאה מתאונות בלבד ולא כתוצאה ממחלה, לפחות בשנים הראשונות לביטוח. אם תנאי זה חל לגבי מספר שנים מוגבל, אזי לאחר תום השנים שננקבו בביטוח, יהפוך הביטוח להיות ככל ביטוח חיים רגיל ויכסה גם מקרי מוות כתוצאה ממחלה.

צוק ביטוח

באתר צוק בטוח תוכלו לקבל את כל הפרטים בתחום הביטוחים השונים וכן לבצע השוואת מחירים קלה ומהירה ללא כל התחייבות מראש, כך שתוכלו להחליט בעצמכם מהו הביטוח וחברת הביטוח שמתאימים לכם.

לחצו להצעה לביטוח חיים