ביטוח חיים למשכנתא לחולי סוכרת

כל אדם המעוניין לרכוש דירה למגורים או להשקעה וזקוק למשכנתא, חייב לרכוש ביטוח משכנתא כדי לקבל את ההלוואה מבנק זה או אחר. הבנקים המסחריים מציבים מספר תנאים לקבלת משכנתא, אחד התנאים הוא רכישת ביטוח משכנתא המורכב משני כיסויים – ביטוח חיים וביטוח מבנה. לרוב הישראלים אין בעיה לרכוש ביטוח משכנתא, אך חולי סוכרת מתקשים למצוא חברת ביטוח המוכנה לבטח אותם בביטוח חיים, וכיום הפתרון לחולי הסוכרת הוא לרכוש ביטוח חיים ללא חיתום רפואי.

טופס לחתימה על ביטוח חיים למשכנתא

מהם ההבדלים בין ביטוח חיים למשכנתא לחולי סוכרת לביטוח חיים רגיל?

ישנם שני הבדלים עיקריים בין ביטוח למשכנתא לחולי סכרת לבין ביטוח חיים למשכנתא עבור אנשים שאינם חולים:

  • עלות גבוהה יותר – בגלל הסיכון הרב שחברת הביטוח לוקחת על עצמה, ביטוח חיים למשכנתא עבור חולי סוכרת יקר יותר בהשוואה לעלות רכישת ביטוח חיים רגיל למשכנתא.
  • שתי תקופות – ביטוח חיים למשכנתא המיועד לחולים כרוניים ולחולים במחלות קשות, ביניהן גם סוכרת, מבוסס על שתי תקופות. בתקופה הראשונה, במשך 3 שנים, הביטוח מכסה רק תאונות ולא מחלות, אחרי 3 שנים הפוליסה מכסה גם מקרי מוות של המבוטח בגלל מחלה.

חשוב להדגיש כי ביטוח חיים למשכנתא לחולי סכרת מבוסס על שתי תקופות, אם ב-3 השנים הראשונות המבוטח נפטר כתוצאה ממחלתו, חברת הביטוח תכסה רק את ההחזר של הפרמיה ששולמה, ולמעשה רק אחרי 3 שנים מרכישת הפוליסה הביטוח הופך לביטוח חיים לכל דבר ועניין.

כמו כן, כדאי לדעת כי ניתן לרכוש ביטוח חיים למשכנתא עבור חולי סוכרת מגיל 20 ומעלה, עד גיל 60 בלבד. הפוליסה מסתיימת בגיל 67, וחברות הביטוח קובעות מראש מהו סכום הביטוח המירבי, בדרך כלל 650,000 ₪.

חולי סוכרת יכולים לרכוש דירה באמצעות משכנתא

במשך שנים ארוכות חולי סוכרת לא הצליחו לרכוש ביטוחי חיים, אך לאחר שהמפקח על הביטוח במשרד האוצר התערב בנושא חברות הביטוח חויבו למצוא פתרון. כיום, כל חולי הסוכרת יכולים להגשים חלום ולרכוש דירה או בית פרטי באמצעות משכנתא מהבנק. יחד עם זאת, חשוב לזכור כי עלויות ביטוח משכנתא לחולי סוכרת הן גבוהות יותר, ויש להתייחס לכך כאשר לוקחים משכנתא ומתחייבים לתשלומי החזר במשך עשרים שנה או יותר.

אם אתם חולי סוכרת המתכננים לרכוש דירה למגורים ואתם זקוקים למשכנתא, תוכלו באמצעות פורטל צוק ביטוח להשוות הצעות מחברות הביטוח המובילות. כך תוכלו לחסוך זמן ועלויות, להנות משירות מתקדם ואיכותי, ולרכוש ביטוח חיים למשכנתא במחיר משתלם יותר. למידע נוסף ולשאלות אנו השאירו פרטים ליצירת קשר באתר והמומחים של צוק ביטוח יחזרו אליכם בהקדם!

לחצו להצעה לביטוח חיים