ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלויות

ישראלים הסובלים ממוגבלות מסוימת ומקצרת חיים, התקשו במשך שנים ארוכות לרכוש דירות ונכסים בגלל שהבנקים סירבו לאשר להם משכנתא ללא ביטוח חיים. למעשה, חברות הביטוח סירבו לשווק ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלויות, ורק בתקופה האחרונה המגבלה נפתרה. כיום, גם בעלי מוגבלויות יכולים לרכוש ביטוח חיים למשכנתא, ללא חיתום רפואי, ולקבל אישור למשכנתא מהבנקים השונים.

טופס ביטוח חיים

כדאי לדעת כי בעקבות התיקון לחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות נקבע כי חברת ביטוח הממאנת מסיבות רלוונטיות למכור לבעל המוגבלות ביטוח חיים רגיל על מנת שיוכל לקבל אישור למשכנתא, חייבת להציע לו ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלויות מקצרות חיים.

ביטוח חיים למשכנתא לבעל מוגבלות מקצרת חיים

ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלויות שונה מביטוח חיים רגיל והפוליסה יקרה יותר. ההבדלים העיקריים בין שתי הפוליסות הם:

  • חברת ביטוח המסרבת למכור ביטוח חיים רגיל לבעל מוגבלות לשם לקיחת משכנתא לרכישת דירה למגורים, מחויבת על פי חוק להציע לבעל המוגבלות לרכוש ממנה ביטוח חיים לבעלי מוגבלויות.
  • תקופת האכשרה לביטוח חיים למשכנתא לבעל מוגבלות היא שנתיים וחצי, כלומר בתקופה זו לא יתקבלו תגמולי ביטוח במקרה שהמבוטח נפטר לפני שחלפו שנתיים וחצי ממועד רכישת הפוליסה. לאחר תקופת האכשרה, הפוליסה הופכת לביטוח חיים לכל דבר ועניין.
  • הביטוח יהיה בשווי מחצית סכום ההלוואה ועד לתקרה של 500,000 ₪, אך ניתן לנהל מו"מ מול חברת הביטוח ולהסכים על סכום אחר.

חשוב להדגיש כי ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלויות מיועד לכל בעלי המוגבלויות מקצרות החיים, כל עוד המבוטח בטווח הגילים של 20 עד 60 שנה, הביטוח מסתיים כאשר המבוטח מגיע לגיל 67. הפוליסה מתאימה לבעלי מוגבלויות המעוניינים לקחת משכנתא כדי לרכוש דירה למגורים, אם חברת הביטוח מסרבת לבקשה יש להגיש תלונה בכתב למפקח על שוק ההון והביטוח במשרד האוצר או לנציבות שוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות.

כמו כן, חשוב לציין כי אדם הרוכש ביטוח חיים למשכנתא לבעלי מוגבלויות שקיבל הלוואה לדיור לזכאים, יכול במקרים מסוימים לקבל סיוע כספי מהמדינה, וכדאי לבדוק זאת מול הגורמים הרלוונטיים.

לאחר רכישת ביטוח חיים למשכנתא עבור בעל המוגבלות, הבנק יאשר לו את ההלוואה על מנת לסייע לו לרכוש דירה למגורים ולהבטיח את עתיד משפחתו. באתר צוק ביטוח תוכלו בקליק מהיר לקבל מספר הצעות לביטוחי חיים למשכנתא המיועדים לבעלי מוגבלויות מקצרות חיים.

למידע נוסף, לשאלות ולייעוץ מקצועי – הנכם מוזמנים להשאיר פרטים ליצירת קשר בטופס למטה, וצוות המומחים של צוק ביטוח יחזור אליכם בהקדם.

נושאים נוספים שיכולים לעניין אתכם:

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח בריאות קולקטיבי

לחצו להצעה לביטוח חיים