משכנתא לנכים בלי ביטוח חיים

במשך שנים ארוכות נכים רבים לא הצליחו לרכוש דירה למגורים כיוון שחברות הביטוח סירבו להעניק להם ביטוח חיים למשכנתא. הבנקים המסחריים סירבו לאשר משכנתא לנכים ללא ביטוח חיים, וכך נוצר עיוות שגרם לסבל רב עבור ציבור הנכים בישראל. במאי 2015 אישרה ועדת הכספים חוק המחייב את בנקים ואת חברות הביטוח לאפשר לנכים לקבל משכנתאות כדי לרכוש נכס למגורים, גם אם אין לנכה ביטוח חיים בגלל התנאים הנוקשים מצד חברות הביטוח עקב מצבם הגופני.

טופס ביטוח משכנתא לנכים ללא ביטוח חיים

זהו תיקון מהפכני בחוק שוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות, וכעת הבנקים חייבים לאשר משכנתא לנכים בלי ביטוח חיים. חוק ביטוח משכנתא לנכים נועד להסדיר את הנושא, וכעת חברות הביטוח חייבות להעניק ביטוח חיים לכל נכה, כל עוד אקטואר קובע כי תוחלת חייו של הנכה גבוהה מחמש שנים. כך אמורה הבעיה לבוא לפתרונה ולאפשר סוף סוף גם לנכים לקבל משכנתא ולרכוש דירה למגורים.

ביטוח חיים כתנאי מקדים לאישור המשכנתא

כל אדם המעוניין לקחת משכנתא מהבנק כדי לרכוש נכס למגורים חייב לרכוש ביטוח חיים למשכנתא, זהו תנאי לאישור ההלוואה מהבנק, את הביטוח ניתן לרכוש ישירות מחברות הביטוח או דרך הבנקים. בדרך כלל, עדיף לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ישירות מאחת מחברות הביטוח כדי להוזיל עלויות. כאמור, במשך שנים ארוכות התקשו בעלי מוגבלויות לרכוש ביטוח חיים למשכנתא לנכים, ואם חברת הביטוח הסכימה להעניק ביטוח חיים לנכה היא בדרך כלל הקשיחה תנאים והעלויות היו גבוהות ולא משתלמות.

כדאי לדעת כי במסגרת המתווה שאושר בוועדת הכספים, במקרים בהם תוחלת חייו של הנכה קצרה מחמש שנים, חברות הביטוח מחויבות להפנות נכים למסלול ביטוח ללא חיתום רפואי. כלומר, הנכה לא יצטרך לחתום על הצהרה על מצב בריאותו, ולמעשה הבנק יוכל להעניק לו משכנתא לנכים בלי ביטוח חיים.

ביטוח חיים משכנתא לנכים

חוק ביטוח משכנתא לנכים הוא אחד החוקים החשובים ליצירת שוויון זכויות לאנשים בעלי מוגבלויות. החוק מסדיר את המצב הבעייתי עמו התמודדו אלפי נכים בישראל שרצו לרכוש דירה למגורים. כאן באתר תוכלו להשוות בקלות ובנוחות מגוון הצעות לביטוחי חיים למשכנתא עבור נכים מחברות הביטוח המובילות.

למידע נוסף אודות משכנתא לנכים בלי ביטוח חיים, לייעוץ ולשאלות – השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס למטה והיועצים המנוסים של צוק ביטוח יחזרו אליכם בהקדם.

לחצו להצעה לביטוח חיים