ביטוח חיים למשכנתא לחולי כליות

חולי כליות ומטופלי דיאליזה המתמודדים עם מחלה קשה מתקשים לרכוש ביטוח חיים מחברות הביטוח. לכן, במשך שנים הבנקים סירבו לתת משכנתא לחולי כליות ולמטופלי דיאליזה, כיוון שאחד התנאים המקדימים לקבלת ההלוואה לרכישת דירה הוא ביטוח משכנתא. ראוי לציין כי ביטוח משכנתא מורכב משני ביטוחים – ביטוח חיים וביטוח מבנה. חברות הביטוח בחרו לא לקחת סיכונים מיותרים והן סירבו לשווק ביטוח חיים למשכנתא לחולי דיאליזה ולחולים במחלות כליות קשות וכרוניות.

אדם חותם על ביטוח חיים למשכנתא

לכל אחד מגיע ביטוח חיים

המדינה החליטה להתערב בענף ביטוחי החיים והוחלט שחברות הביטוח יהיו חייבות להציע ביטוח חיים גם לחולים במחלות קשות וכרוניות. כך למעשה החלו חברות הביטוח לשווק ביטוחי חיים גם לחולים, ללא חיתום רפואי, ומאחר ולכל ישראלי יש זכות לרכוש דירה למגורים וביטוח חיים, החברות החלו לשווק גם ביטוח לחולי כליות.

כדאי לדעת כי ביטוח חיים למשכנתא לחולי כליות שונה מביטוח חיים רגיל המשווק לאנשים בריאים. זו פוליסה ייעודית המאפשרת לחולים במחלות כליות שונות, למושתלי כליה ולמטופלי דיאליזה לקבל אישור למשכנתא, כך חולי כליות יכולים להגשים חלום ולרכוש נכס למגורים או להשקעה, בדיוק כמו כל תושב ישראלי אחר. עם זאת, יש מספר הבדלים בין ביטוח חיים רגיל לבין ביטוח חיים למשכנתא עבור חולי כליות ומטופלי דיאליזה, ההבדלים העיקריים הם:

  • הפוליסה מכסה בשלוש השנים הראשונות רק מקרי מוות כתוצאה מתאונה.
  • אחרי שלוש שנים הביטוח מכסה גם מקרי מוות בגין המחלה ממנה המבוטח סבל.
  • סכום הביטוח המקסימלי עד 650,000 ₪.
  • עלות הפוליסה המיועדת לחולי כליות יקרה יותר לעומת עלות ביטוח חיים רגיל.
  • סכום הביטוח נשאר קבוע ולא משתנה עם השנים כמו בביטוח משכנתא רגיל.

ביטוח ללא חיתום

כאשר מעוניינים לרכוש ביטוח חיים רגיל, גם למשכנתא, חברת הביטוח דורשת למלא שאלון חיתום רפואי. עד לשינוי בענף הביטוח, חולי כליות לא הצליחו לרכוש ביטוח חיים למשכנתא ורק בשנים האחרונות הנושא הוסדר, וכיום גם חולי כליות יכולים לרכוש ביטוח למשכנתא, ללא צורך בחיתום. לכן, כיום גם חולי כליות יכולים לקבל אישור למשכנתא לאחר שנמצאה הדרך לשווק עבורם ביטוח חיים למשכנתא לחולים במחלות כליות שונות.

הדרך המהירה, הפשוטה והיעילה ביותר לרכוש ביטוח חיים למשכנתא עבור חולי כליות ומטופלי דיאליזה היא באמצאות אתר צוק ביטוח. בקליק מהיר תוכלו לקבל הצעות מחברות הביטוח המובילות המשווקות ביטוחי חיים למשכנתא גם לחולים, ביניהן כלל, AIG וחברות נוספות.

למידע נוסף ולייעוץ מקצועי השאירו פרטים ליצירת קשר בטופס שבאתר, והמומחים של צוק ביטוח יחזרו אליכם בהקדם האפשרי!

לחצו להצעה לביטוח חיים