ביטוח אשראי לעסקים קטנים

הקמה ותפעול של עסק בישראל היא עניין מסובך ולא פשוט, גם אם ישנו פוטנציאל לרווחים גבוהים במקרים מסוימים. בעלי העסקים עומדים בפני סיכונים שונים שנוגעים לפופולאריות של המוצרים או השירותים שלהם בשוק, הוצאות קבועות שהם צריכים לשלם על חשמל, ארנונה ומשכורות, וגם סיכוני אשראי שקשורים למערכות היחסים עם הלקוחות הגדולים, ספקים וחברות אחרות.

ביטוח אשראי לעסקים קטנים

ביטוח אשראי לעסקים קטנים

קשיים שמתעוררים בעקבות סיכוני אשראי הם רלוונטיים כמובן גם לקונצרנים הגדולים במשק, הם פוגעים במיוחד בעסקים הקטנים. הסיבה לכך, היא כי מרווח התמרון שלהם הוא קטן הרבה יותר וההון העצמי שלהם לא מאפשר לעיתים להתגבר על הפסדים גבוהים. גם הקושי לגייס אשראי מבנקים וגופים חוץ בנקאיים יוצר בעיה של נזילות בעת קשיים פיננסיים.

רוב העסקאות בין קונים ומוכרים של שירותים או מוצרים אינן מתנהלות במזומן אלא בעזרת אשראי. החברה העסקית אינה מחזיקה לרוב בנתונים רלוונטיים לגבי יכולת ההחזר של הקונה, אפשרויות האשראי שלו והסיכונים הקיימים. יצואנים, לדוגמא, שולחים את המוצרים שלהם לחו"ל ומקבלים את התמורה הכספית בתשלומים, לעתים בשוטף פלוס תשעים או יותר.

יתרה מכך, חברות שעוסקות ביצוא לפעמים לא מכירות את הקונים שנמצאים במדינות אחרות ומבצעות עסקים בישראל לראשונה. מה עושים אם הכסף עבור המוצרים או השירותים אינו מועבר בזמן?

ביטוח אשראי לעסקים – מאפיינים נוספים

הכיסוי כנגד סיכוני אשראי מאפשר לחברות המבוטחות לקבל פיצוי כתוצאה מהפסדים שנגרמו מפיגורים, פשיטות רגל של הצד הנגדי בעסקה ובעיות אחרות בתשלום. הדבר כרוך, כמובן, גם בתשלום השתתפות עצמית מסוימת אך עדיין משתלם מבחינת החברה המבוטחת.

שירותים נוספים של חברות הביטוח שמציעות ביטוח אשראי לעסקים, נוגעים למידע המועבר על מאפייני האשראי של לקוחות גדולים. מחלקות ניהול הסיכונים יכולות, לדוגמא, להזהיר חברה מבוטחת מפני עסקה של מיליונים עם גוף שהנתונים הפיננסיים שלו אינם טובים.

במידה ואתה מתעניין באפשרויות שעומדות בפניך לעשות ביטוח לעסקים קטנים, אנו בפורטל צוק ביטוח מציעים לך השוואה בין הפוליסות הזולות והמקיפות מקטגוריה זו. המומחים שלנו יעזרו לך לבחור באופציה המתאימה ללא שום עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.

קבלו הצעה לביטוח לעסקים