ביטוח משכנתא לחולי סוכרת

הפגיעה שחווה אדם חולה סוכרת היא במישורים רבים, בנוסף לזה הבריאותי. הוצאותיו גדלות בשל הטיפולים שהוא מקבל, הוא עלול לחוות פגיעה בעבודה, במתחים במשפחה ועוד.

לא די בכך, אם ירצה לקנות דירה, ימצא שהדרך לקבלת משכנתא רצופה במכשולים, זאת בשל התנאי שמציב הבנק לרכוש ביטוח משכנתא, דבר שהוא קשה לביצוע עבור חולים בסוכרת.

סטטוסקופ וטופס לביטוח משכנתא

לפניכם כל המידע על ביטוח משכנתא לחולי סוכרת, וכיצד בכל זאת, בעזרת פורטל צוק ביטוח, תוכלו לרכוש אותו.

ביטוח משכנתא

כשאתם ניגשים לבנק לבקש הלוואה לצורך רכישת דירה, יעמיד הבנק מספר תנאים לפני שיאשר את בקשתכם. אחד מתנאים אלו הוא ביטוח משכנתא, שמבטיח לבנק ערובה לכספי ההלוואה שהוא מעמיד לטובתכם.

ביטוח משכנתא הוא למעשה פוליסת ביטוח חיים ובה מרכיב ביטוחי למשכנתא. במקרה בו נפטר אחד מבני הזוג, מכסה פוליסת ביטוח זו את יתרת התשלומים שעליכם להחזיר לבנק כנגד ההלוואה.

באופן זה הבנק מבטיח לעצמו החזר מלא של ההלוואה שנתן, וגם בן הזוג השני יהיה פטור מהמשך תשלומי המשכנתא, לאחר פטירת בן הזוג השני.

כל זה טוב ויפה עד שחברת הביטוח דורשת לקבל פירוט על מצבו הבריאותי של המבוטח, ומגלה שהוא חולה בסוכרת.

במקרים כאלו, לרוב תסרב חברת הביטוח לבטח את החולה, וכתוצאה מכך יסרב הבנק להעמיד הלוואה לטובתו.

פוליסות ביטוח משכנתא לחולי סוכרת

עבור חברות הביטוח, חולה סוכרת הוא אדם שיכול להעמיד את הביטוח שלהן בסכנה, מאחר וקיים חשש שתחול החמרה במצבו, הוא חלילה ימות ואז תיאלץ חברת הביטוח לכסות את יתרת המשכנתא, כלומר, להעמיד לבנק סכום כספי גבוה.

יחד עם זאת, ולמרות המכשולים, ישנן עדיין חברות ביטוח שמסכימות לבטח חולי סוכרת בביטוח משכנתא, גם בשל ההתפתחות הרפואית ודרכי הטיפול בחולי סוכרת שמפחיתות את סכנת החיים של המטופל, וגם בשל המימד האנושי, שמבקש להעניק פוליסת ביטוח משכנתא לכל דורש.

מה שמציעות אותן חברות ביטוח הוא פוליסת ביטוח משכנתא לחולי סוכרת, בה לא יידרש המבוטח למלא הצהרת בריאות, בניגוד לעבר, ובו נדרש כל מבוטח למלא הצהרה על מצבו הבריאותי.

ביטוח משכנתא לחולי סוכרת- האפשרויות

חברות הביטוח שכן מסכימות לבטח חולי סוכרת מציעות בעצם שתי אופציות לביטוח.

האחת היא ביטוח משכנתא ללא חיתום, כלומר, המבוטח לא נדרש למלא שאלון רפואי ובמקרה של פטירה לא תבוא אליו, למעשה לשאריו,חברת הביטוח בטענה כי הסתיר מידע רפואי חשוב.

האופציה השנייה העומדת בפני המבוטח היא לרכוש ביטוח משכנתא ייעודי לחולי סוכרת.

אם החולה מציג דו"ח רפואי מאוזן, המוכיח כי רמת HB a1C נמוכה מ 9, הוא יוכל אפילו לרכוש ביטוח משכנתא רגיל.

גם אם מצבו אינו מאוזן, הוא יוכל כאמור, לרכוש ביטוח משכנתא ללא חיתום, או לרכוש פוליסת ביטוח עם הצהרה בריאותית, ולקחת בחשבון שהפוליסה שירכוש תהיה יקרה יותר מפוליסה רגילה.

במקרים בהם מסכימות חברות הביטוח לבטח חולה סוכרת, התנאים בפוליסה יהיו שונים, למשל, אם במהלך שלוש השנים הראשונות לאחר רכישת הפוליסה נפטר המבוטח מהמחלה, תהיה חברת הביטוח פטורה מתשלום יתרת ההלוואה לבנק ותשלם רק את סכום הפרמיה שהצטברה.

לאחר שלוש שנים יהפוך הביטוח לרגיל, לכל דבר ועניין. יצוין כי אם המבוטח ימות מסיבות שאינן קשורות למחלה, למשל תאונה, במהלך שלוש השנים הראשונות לרכישת הפרמיה, תכסה חברת הביטוח את מלוא סכום יתרת המשכנתא לתשלום.

ביטוח חיים ללא חיתום, על אף שהוא יקר מביטוח רגיל, יכול לתת מענה אפשרי לחולי סוכרת, גם כאלו שמצבם הבריאותי אינו מאוזן.

חברות הביטוח שמודעות לעובדה שאם אדם בחר לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא ללא חיתום, הרי שהוא סובל ממחלה כלשהיא, לא רק מייקרות את פוליסת הביטוח אלא גם מעמידות תנאים שונים מביטוח רגיל, למשל, מעגנות את סכום הביטוח בתקרה מסוימת.

במקרים כאלו, עולה השאלה, מה קורה אם סכום המשכנתא הוא גבוה מסכום הפיצוי? התשובה לכך היא פשוטה. מאחר והמשכנתא הולכת ופוחתת עם השנים, ועם כל תשלום שמוחזר לבנק מדי חודש, הרי שגם אם לאחר מספר שנים ימות חלילה המבוטח, ההחזר הכספי אותו יצטרכו לשלם שאריו לבנק יהיה נמוך מסכום ההלוואה המקורי, כך שרוב הסיכויים הם שסכום הפיצויים של חברת הביטוח יספיק לכיסוי יתרת המשכנתא.

תנאי מגביל נוסף שעשויות להעמיד חברות הביטוח לחולי סוכרת הוא הגבלת גיל הביטוח, למשל ביטוח משכנתא עד גיל 60 וכיוצ"ב.

חברות המבטחות בביטוח משכנתא לחולי סוכרת

למרבה הצער לא כל החברות מגלות פתיחות וחמלה ומוכנות לבטח חולי סוכרת בביטוח משכנתא. אולם למרבה השמחה, יש כאלו שכן עושות את זה. צריך רק למצוא אותן, להבין במדויק את כל תנאי הביטוח ואת סכום הפיצוי במקרה של פטירת המבוטח ועוד תנאים חשובים.

פורטל צוק ביטוח עומד לרשותכם באיתור פוליסות ביטוח משכנתא לחולי סוכרת, וימצא עבורכם את ההצעות המשתלמות ביותר ובתנאים הטובים ביותר.

באופן זה ייחסך לכם זמן חיפוש רב ומתסכל, ובסופו של דבר גם כסף רב, אחרי שתשוו בין ההצעות ותבחרו בזו המתאימה לכם ביותר.

ביטוח משכנתא לחולי סוכרת שנוצר באופן ייעודי וייחודי על ידי חברות הביטוח, מספק מענה לחולים במחלה זו, שאינם יכולים לרכוש ביטוח חים רגיל, ומבטיח להם  כיסוי ביטוחי, גם אם התנאים מעט שונים.

חולי סוכרת, אתם לא לבד! עם מומחי פורטל צוק ביטוח, יאותרו עבורכם כל חברות הביטוח שכן מסכימות להקים ביטוח משכנתא לחולי סוכרת, בתנאים הוגנים ומתאימים ליכולותיכם, ועם חסכון ניכר בזמן חיפוש ובכסף.

מלאו את פרטיכם בטופס המקוון שבאתר ונציגינו ישמחו לסייע לכם בתוך זמן קצר.

אולי יעניין אותכם גם:

מחירי ביטוח דירה

מחירי ביטוח חיים

קבלו הצעה לביטוח משכנתא