מה מכסה ביטוח תאונות אישיות?

מדי שנה נפגעים מאות אלפי ישראלים בתאונות בלתי צפויות בעבודה, בדרכים, בבית ובעת פעילות ספורטיבית. תאונה עלולה להתרחש בכל מקום ובכל זמן ואתה חשוף לפציעות גופניות העלולות לגרום לאשפוז, לנכות זמנית או קבועה, לאובדן כושר עבודה ולהוצאות כספיות גבוהות ובלתי צפויות. תאונה עלולה לגרום לפגיעה משמעותית בהכנסות המשפחה לכן חשוב לרכוש את הביטוח.

לקוח בפגישה עם יועץ ביטוח לתאונות אישיות

מה מכסה ביטוח תאונות אישיות?

חשוב להדגיש כי הפוליסה כוללת כיסויים רבים מהם תוכל לבחור בהתאמה אישית לצרכיך. כך לדוגמה תוכל לרכוש, בין היתר, במסגרת הפוליסה את הכיסויים הבאים:

 • ביטוח תאונות אישיות שברים
 • ביטוח תאונות אישיות פריצת דיסק
 • ביטוח תאונות אישיות כוויות
 • ביטוח תאונות אישיות תאונת דרכים
 • ביטוח תאונות אישיות פעילות ספורטיבית ו/או ספורט אתגרי
 • מצב סיעודי
 • שברים וכוויות בעצמות
 • ניתוחים אורטופדיים
 • משך האשפוז ועלויות נלוות
 • תקופת החלמה
 • מוגבלות מקצועית
 • טיפול סיעודי
 • אובדן כושר עבודה
 • נכות צמיתה ומוות

איזה תאונה מכסה הביטוח?

החל מפברואר 2021, "תאונה" נחשבת לאירוע בלתי צפוי שהמבוטח לא צפה וגורמת לנזק. חשוב לציין שזה לא מכסה נזקים הנובעים ישירות ממחלה. במקרים רבים, תאונה עלולה להוביל להוצאות מסוימות מחוץ לתחום של טיפול רפואי, גמילה והחלמה, כולן מכוסות במסגרת פוליסות ביטוח בריאות שונות. דוגמה טיפוסית יכולה להיות אדם ששבר רגל מנפילה ובעקבות כך כרוך בעלויות נוספות עבור הסתגלות לבית, הובלה מיוחדת או אובדן הכנסה פוטנציאלי עקב מוגבלות בניידות. ביטוח תאונות אישיות נוצר במיוחד עבור סוג זה של נזק.

מה ההבדל בין ביטוח תאונות אישיות לבין ביטוח בריאות?

טעות נפוצה היא שביטוח תאונות אישיות הוא סוג של ביטוח בריאות כאשר במציאות הוא דומה יותר לביטוח חיים. מודל ביטוח זה נוצר כדי לשמור על איכות אורח החיים שלך ושל בני משפחתך בעקבות תאונה, נכות, אובדן כושר עבודה, או אפילו מוות, למרבה הצער.

ההבדל הבולט בין זה לבין ביטוח בריאות הוא שהוא אינו מספק כיסוי לטיפולים רפואיים או ניתוחים. במקום זאת, תקבלו סכום שנקבע מראש למקרה שלצערי תיתקלו באחד מהמקרים המוגדרים בפוליסה. ביטוח מסוג זה לא יכסה ניתוחים או תרופות שאינן כלולות בחבילת הבריאות – אבל כאן נכנס ביטוח הבריאות. לפיכך, הכרחי להחזיק בשני סוגי הביטוח.

מה לוקחים בחשבון כאשר בוחרים ביטוח תאונות אישיות?

בחירת ביטוח תאונות אישיות עלולה להיות משימה מורכבת בגלל מגוון הפוליסות והאותיות הקטנות בכל חוזה. עם זאת, אפשר להתייעץ עם בעלי מקצוע ולהיעזר בלפחות 5 גורמים נוספים שכדאי לקחת בחשבון:

1) ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח עצמאי – ניתן לרכוש אותו ללא תלות בביטוחים אחרים שאתה עשוי להחזיק. הפוליסות יכולות להשתנות מבחינת סכומי הפיצויים והכיסוי.

2) יתכנו ריבוי פיצויים ממספר ביטוחים – בניגוד לרוב הביטוחים שבהם ניתן להפעיל פוליסה אחת בלבד בעת הצורך, ניתן לתבוע ממספר ביטוחי תאונות אישיות בו זמנית.

3) קיימות וריאציות של אותו ביטוח – חשוב להבין היטב את הכיסוי של כל ביטוח תאונות אישיות שתבחרו. לעיתים, ניתן להציע את אותו ביטוח בגרסאות שונות, ולכן יש לבחון היטב את תנאי הפוליסה ועלות הפרמיה.

4) ביטוח תאונות אישיות נמשך לרוב שנתיים – הקפד לחדש או לרכוש פוליסה חדשה לפי הצורך.

5) ביטוח תאונות אישיות יכול להוות חלופה לביטוח חיים לסובלים מבעיות בריאות – אם נדחתה מכם ביטוח חיים או שאתם עומדים בפני עלויות מוגזמות, כדאי לשקול ביטוח תאונות אישיות. למרות שהוא מציע כיסוי מוגבל (רק מקרי מוות מתאונה), חברות הביטוח עשויות להיות פתוחות יותר לבטח אותך בהינתן הסיכון הנמוך יותר.

לסיכום, ביטוח תאונות אישיות הוא הסדר פרטי עם חברת ביטוח המעניק פיצוי במקרה של מוות, נכות צמיתה או פגיעות גופניות אחרות כתוצאה מתאונה, כמו כוויות, שברים, אשפוז ועוד.

האם כדאי לרכוש ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות נועד לספק לך ולבני משפחתך הגנה אישית מיטבית ורחבה. הביטוח כולל שלושה מרכיבים עיקריים- כיסוי לאובדן כושר עבודה, כיסוי למקרה מוות של המבוטח כתוצאה מתאונה, כיסוי לנכות זמנית או קבועה כתוצאה מתאונה.

ביטוח תאונות אישיות פיצוי

פוליסת הביטוח מותאמת אישית למאפייניך ולצרכים הייחודיים לך, לדוגמה ביטוח תאונות אישיות שבר ביד לעובדים במקצועות בניין או לעוסקים בפעילות ספורטיבית מאומצת. בהתאם לפוליסה שרכשת תוכל אתה או בני משפחתך לקבל תגמולי ביטוח בהתאם לתנאים המוגדרים מראש.

אתר צוק ביטוח מסייע לך, ללא כל עלות או התחייבות, להשוות בין הפוליסות הקיימות בענף. מלא פרטיך בטופס ונחזור אליך בהקדם.

למי מתאים ביטוח תאונות אישיות?

ביטוח תאונות אישיות מיועד לכל אדם, ומטרתו להבטיח מקורות מימון ופרנסה למבוטח ולבני משפחתו במקרים כמו מוות של המבוטח, אובדן כושר עבודה, נכות, אשפוז ועוד. ביטוח תאונות אישיות כולל פיצוי למגוון מקרים, בהתאם לצרכים הייחודיים שלך ולפי בחירתך.

עליך לזכור כי תאונה עלולה להשאיר את משפחתך ללא מקור פרנסה במקרה מוות או שתהפוך לנטל כלכלי כבד במידה ולא תוכל לפרנס את המשפחה, באופן זמני או קבוע כתוצאה מהתאונה. ביטוח תאונות אישיות מכסה מגוון רחב של אירועים העלולים להתרחש בשגרת יומך- בבית, בעבודה, בדרכים, בארץ או בחו"ל.

יודגש, כי ביטוח תאונות אישיות מומלץ במיוחד לכל אדם העובד במקצוע החושף אותו לסיכונים רבים, לדוגמה חשמלאי, עובדי בניין, נהג, ולכל אדם החשוף לסיכונים גבוהים בשעות הפנאי שלו.

קבלו הצעה לביטוח תאונות אישיות