מחיר ביטוח דירה

ביטוח דירה הוא ביטוח שנועד לכסות נזקים שנגרמו למבנה הדירה שלכם ו/או לתכולת הבית שלכם. ביטוח דירה מוגדר כפוליסה תקנית במדינת ישראל וזה אומר שישנם תנאים בסיסיים אותם קובע משרד האוצר לביטוח זה, כאשר חברת הביטוח יכולה להציע לכם הרחבות ותוספות לביטוח אבל, אינן יכולות לגרוע מהתנאים שאותם קבע משרד האוצר.

מחשבון, שטרות כסף ודגם של בית

פוליסה תקנית של ביטוח דירה

הפוליסה התקנית של ביטוח דירה מתוארת על ידי משרד האוצר ככזו המורכבת מביטוח מבנה וביטוח תכולה, כאשר ניתן לרכוש כל אחד מהביטוחים בנפרד או לרכוש אותם יחד. משרד האוצר מפרט באתר הרשמי שלו את הסיכונים מהם תהיו מבוטחים במסגרת כל ביטוח (מבנה ותכולה). חשוב מאוד לקרוא את כל הסיכונים, כולל את אלה שאינם מכוסים במסגרת הפוליסה ולאחר מכן לבדוק מה מציעה כל חברת ביטוח, תוך בחינת ההרחבות והוויתורים עליהם תוכלו לחתום בכדי להפחית את מחיר הביטוח.

מהו מחיר ביטוח דירה?

עלות ביטוח דירה מורכבת משני הביטוחים הכלולים בו, שהזכרנו לעיל, מבנה ותכולה.

עלות ביטוח מבנה – מחירו של ביטוח מבנה מחושב ומושפע מהסכום שבו מבוטח המבנה, כאשר סכום זה מחושב לפי עלות בניית הדירה, לא כולל ערך הקרקע. כלומר, כמה שיעלה לבנות את הדירה שלכם מחדש, ישפיע על הסכום שבו תבוטח הדירה וזה ישפיע על כמה בעצם יעלה לכם לבטח את הדירה. בכדי לכלול את ערך הקרקע עליה דירתכם בנויה, תצטרכו לרכוש הרחבה של הביטוח מול חברת הביטוח. כמובן שכל הרחבה תביא להתייקרות הביטוח.

עלות ביטוח תכולה – בדומה לביטוח המבנה, סכום ביטוח התכולה ישפיע על מחיר הביטוח, כאשר סכום ביטוח התכולה אמור לשקף את השווי של תכולת הבית שלכם. גם כאן ישנם הסגות והרחבות לגבי מהי תכולה אשר מכוסה במסגרת ביטוח תכולה. למשל, כלי רכב ממונע לא מכוסה תחת ביטוח תכולה, גם אם הוא נמצא בתוך הבית (בגראג') לצורך העניין, ועליו להיות מכוסה תחת ביטוח נפרד (ביטוח רכב).

בנוסף, ישנם פרמטרים נוספים המשפיעים על מחיר ביטוח הדירה כמו: סוג הדירה (האם מדובר בבית פרטי או בדירה בבניין עם דיירים נוספים), באיזה קומה הדירה ומה גודל שטח הדירה, מהי רמת הסיכוי לפריצה ולגניבות, האם הדירה מוגנה ובאילו אמצעים וכמובן תביעות ביטוח קודמות.25

רוצים למצוא ביטוח דירה בזול? כדי שלא תיפלו בפח עם ביטוח זול שיעלה לכם ביוקר, באתר צוק ביטוח נסייע לכם למצוא ביטוח עם תנאים מקובלים עליכם ובמחיר הטוב ביותר שתוכלו למצוא, ללא כל התחייבות מראש.

קבלו הצעה לביטוח דירה