ביטוח פנסיוני אבוד

בישראל קיימים מספר מוצרים פנסיוניים לטווח ארוך שמטרתם לאפשר לעובדים השכירים והעצמאיים לחסוך סכומי כסף מספקים לזמן גיל הפרישה, כך שרמת החיים שלהם לא תרד באופן דרסטי מידי, עד שימצאו את עצמם מתקשים לכלכל את עצמם. לפני מספר שנים אף נחקק חוק פנסיה חובה שמחייב כל עובד ומעסיק לשלם הפרשות פנסיוניות לקרן פנסיה, ביטוח מנהלים או קופת גמל כלשהי.

יועץ ביטוח יושב עם לקוחות

מכיוון שהביטוח הפנסיוני היא סוגיה חשובה מאד מבחינת המדינה ונמצאת תחת רגולציה הדוקה של משרד האוצר, ישנם שינויים תדירים שנוגעים לאחוזי ההפרשה המינימאליים והמקסימאליים, המיסוי על מוצרי חיסכון מסוגים שונים, אפשרויות משיכה ופיקדון, חישובי תשואה, ניירות הערך שבהן משקיעות החברות המנהלות את כספי הפנסיה ועוד. כך, לדוגמא, ועדת בכר בשנת 2005, הוציאה את קופות הגמל אל עבר הגופים המוסדיים ורוב הקופות שינו את שמן ומאפייני ההשקעה שלהן.

כיצד נוצרים חשבונות של ביטוח פנסיוני אבוד?

התמורות שעוברות על שוק הביטוח הפנסיוני גורמים לבלבול רב בין המבוטחים, ולמעשה רק אנשים מעטים יודעים באופן מדויק לאן מופרשים הכספים שלהם לפנסיה, מהם דמי הניהול ומה התשואה הממוצעת של החיסכון בשנים האחרונות. לעיתים מסוימות, מבוטחים אף אינם מודעים שהמעסיק פתח חשבון חיסכון פנסיוני על שמם, לא מכירים את חוק פנסיה חובה או שמא החליפו את הכתובת שלהם ועזבו את מקום העבודה לפני זמן רב.

כאשר בכירי משרד האוצר מדברים על הסיטואציה בשוק הביטוח הפנסיוני כיום, ההערכה היא שמדובר על מיליארדי שקלים בכספים של ביטוח פנסיוני נשכח. לרוב מדובר על ביטוח פנסיוני לא פעיל מהסיבות שפירטנו קודם והמבוטחים עצמם בדרך כלל לא מודעים לכסף שרשום על שמם. כדי להתמודד המצב, השיקו במשרד האוצר לפני כשלוש שנים אתר ייעודי שיקל לחוסכים הפנסיוניים למצוא ביטוח פנסיה נשכחים.

מציאת כספי ביטוח פנסיה, גמל וירושות

כל אדם יכול להיכנס לאתר הממשלתי לאיתור חסכונות, למלא את הפרטים האישיים שלו ולקבל מידע על סוג החסכונות שקיימים על שמו ובאילו גופים מוחזקים כספים אלה. בשלבים המאוחרים יותר, המבוטח יכול לפנות ישירות לגוף המנהל את החסכונות (קרן פנסיה, קופת גמל, קרן השתלמות או פוליסה בחברת ביטוח פרטית) ולקבל תשובה תוך זמן סביר. במידה והחוסך מחליט למשוך את הכסף מהחשבון, הגוף המנהל מחויב לעשות זאת תוך ארבעה ימי עסקים.

חשוב לציין, כי האתר לאיתור חסכונות הוא רלוונטי אך ורק עבור חשבונות נשכחים וכאלו שלא בוצעו בהם שום פעולות הפקדה בשנים האחרונות, כך שחשבונות פעילים לא יופיעו בפרטים שמתקבלים לאחר הקלדת הנתונים האישיים. המטרה המשנית של משרד האוצר בפתיחת האתר, היא לייתר את הצורך בפניות אל חברות פרטיות שמציעות את איתור החסכונות תמורת עמלות של עשרה ואף חמישה עשר אחוזים.

אנו בפורטל צוק ביטוח שמנו לנו למטרה לקשר בין המבוטחים הפוטנציאליים, אשר מתעניינים באופציות שעומדות לפניהם לחברות הביטוח והסוכנויות שמציעות את הפוליסות המשתלמות ביותר מבחינת עלויות פרמיה והכיסויים המכללים. בנוסף לכך, אנו מעוניינים לספק לקוראים אינפורמציה חשובה על המתרחש בענף הביטוח בכלל והביטוח הפנסיוני בפרט.

מכיוון שמדובר בעניין מהותי לגבי האופק הפיננסי של מבוטחים לאחר פרישתם מהעבודה, ישנה חשיבות גדולה להבין את הזכויות מול חברות הביטוח ובתי ההשקעות השונים. במידה ואתה רוצה להשוות בין ביטוח פנסיוני מסוגים שונים או לברר מידע נוסף, נוכל לסייע לך ולהפנות אותך לאנשי מקצוע בענף הביטוח ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את פרטי ההתקשות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.

 

 

קבלו הצעה לביטוח פנסיה