אובדן כושר עבודה רטרואקטיבי

ביטוח כושר עבודה הינה פוליסה פופולארית למדי בקרב שכירים ועצמאים בגיל העבודה והיא נפוצה בחברות ביטוח רבות. בעזרת כיסוי ביטוחי זה, ישנה אפשרות לקבל פיצויים על נזקים שנגרמו למבוטח ואינם מאפשרים לו לעבוד כרגיל (באופן זמני או לצמיתות). יש לציין, כי אובדן כושר עבודה מתייחס הן לפגיעה פיזית והן לנזקים נפשיים שיכולים להיגרם בגלל דיכאון, חרדות או מחלות נפש כלשהן.

אובדן כושר עבודה עקב ניתוח

ביטוח אובדן כושר עבודה – איך זה עובד?

ברוב המקרים, חברות הביטוח יקבעו רף מסוים של אובדן כושר עבודה, שרק לאחריו יהיה המבוטח זכאי לקצבה. הרמה הסטנדרטית, שמעליה ישנה זכאות עומדת על כ-75% אך חברות מסוימות מתחילות את תשלום הקצבה גם כאשר הנכות עולה על 50%.

ביטוח אובדן כושר עבודה מתחלק לכמה סוגים, בהתאם להעדפותיו של המבוטח. מנתח בכיר בבית חולים, לדוגמא, יכול לבחור בפוליסת ביטוח שמכסה אותו כנגד אובדן כושר עבודה במקצוע הספציפי שלו – פוליסה כזאת נקראת ביטוח עיסוקי. ביטוח מקצועי, לעומת זאת, מגדיר אובדן כושר עבודה כחוסר יכולת לעסוק בכל עבודה ולא רק במקצוע מסוים.

נספח פרנצ'יזה לפוליסת אובדן כושר עבודה

החוזה הקבוע מול חברות הביטוח כרוך בדרך כלל בתקופת המתנה סטנדרטית, שרק לאחריה מתחילה העברת הקצבה למבוטח עם אובדן כושר עבודה (תקופה זו עומדת לרוב על תשעים יום). אולם, במקרים מסוימים, המבוטחים אינם מעוניינים להמתין תקופה כה ארוכה ללא הכנסה קבועה ממשכורת ובלי קצבת ביטוח.

במקרה כזה, קיימת אופציה של הוספת נספח אובדן כושר עבודה רטרואקטיבי לחוזה. בהתאם לסעיף זה, המבוטח יקבל פיצויים גם עבור חודשי ההמתנה לקראת תחילת הקצבה וזאת תמורת תוספת לפרמיה. התשלום ייעשה בכל אופן לאחר תום תקופת ההמתנה, אך הסכומים בחודשים הראשונים של העברת הקצבה יכללו גם את הכסף עבור תשעים הימים הראשונים.

יש לציין, כי תשלום קצבה עבור אובדן כושר עבודה רטרואקטיבי כמובן תלוי בכך, שהמבוטח אינו מסוגל לעבוד גם לאחר תקופת ההמתנה.

במידה ואתה מחפש אפשרויות משתלמות של ביטוח אובדן כושר עבודה, הגעת למקום הנכון. פורטל צוק ביטוח מאפשר לך להשוות בין הפוליסות הזולות והמקיפות ביותר בלי שום עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו מבטיחים לחזור אליך במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה