ביטוח תכולת דירה

עבור אנשים רבים, הדירה שברשותם היא הנכס היקר ביותר שנמצא בבעלותם והם מעוניינים כמובן לשמור על הערך שלו ולמנוע נזקים פוטנציאליים שיכולים להיגרם הן על ידי אסונות טבע כמו רעידת אדמה או שיטפונות והן על ידי הגורם האנושי. לצורך כך, בעלי דירות רבים נוהגים לבטח את נכס הנדל"ן שלהם בביטוח מבנה.

ביטוח תכולת דירה

אך מה בקשר לתכולת הדירה? הרי גם בתוך הדירה עצמה לעיתים יכולים להיות נכסים יקרי ערך רבים כמו מוצרי חשמל, תכשיטים, רהיטים, מוצרי אספנות ועוד. מעבר לכך, ישנם אנשים רבים שמעוניינים להשכיר את הדירה המרוהטת שלהם לטווח ארוך או קצר. כיצד הם יכולים להגן על הרכוש שלהם מפני נזקים פוטנציאליים של השוכרים?

ביטוח תכולת דירה

המענה הטוב ביותר לכל השאלות הללו הוא ביטוח שמכסה את תכולת הדירה ומעניק פיצוי למבוטחים במקרה של אירוע ביטוחי. פוליסת ביטוח דירה כוללת בין השאר ביטוח דירה מפני פריצה, ביטוח דירה נגד שריפות וכל מה שיכול לגרום פגיעה משמעותית בחפצים השונים שנמצאים בדירה עצמה.

פוליסה כזו של ביטוח יכולה להתאים גם לאנשים שנמצאים בחו"ל במשך תקופות ממושכות או שמא מתגוררים באזורים שרמת הפשיעה בהם גבוהה. ביטוח דירה מפני גניבה תאפשר לבעלי נכס לעזוב בראש שקט את הבית ולא לדאוג לגבי הסכנות כמו בעבר.

כיצד נקבע גובה הפרמיה של ביטוח תכולת דירה?

כל מבוטח פוטנציאלי הוא שונה מבחינת המאפיינים שלו, כך שטרם החתימה על חוזה הביטוח, ישנו צורך להעריך את העלות של תכולת הדירה. לצורך כך, שולחת חברת הביטוח שמאי מטעמה והוא מנתח את שווים של החפצים המבוטחים.

מעבר לכך, נלקחים בחשבון גם פרמטרים כמו המיקום הגיאוגרפי של הדירה, הקומה בה הנכס נמצא, אמצעי הבטיחות שעושים בהם שימוש ועוד. רק לאחר מכן נקבע מחיר הפרמיה שאותו המבוטח צריך לשלם עבור הביטוח.

העלויות של הפרמיה משתנים במידה רבה גם בהתאם למאפיינים האישיים של הלקוח ויכולת ההתמקחות שלו. מומלץ מאד לעשות סקר שוק מקיף ולהתמקח על המחיר מול הנציגים של החברה. לרוב ניתן להגיע לכיסויים רחבים יותר ומחיר זול על ידי משא ומתן אפקטיבי.

ביטוח דירה – גניבות ורכוש לא מכוסה בביטוח

ביטוח תכולת דירה נותן, כאמור, מענה מצוין נגד מקרים פוטנציאליים של פריצה וגניבה. עם זאת, ישנם גם פריטי תכולה שאינם מכוסים על ידי הביטוח. בתוך רשימה זו ניתן לכלול בין השאר בעלי חיים, כלי נשק, צ'קים, ניירות ערך, כרטיסי טיסה ועוד. כמו כן, כל רכוש שמוצא על ידי בעלי הדירה אל מחוץ לדלת הכניסה (אופניים, עגלת ילדים) אינו מכוסה גם הוא על ידי ביטוח התכולה.

במידה ואתה מחפש אפשרויות משתלמות של ביטוח תכולת דירה, פורטל צוק ביטוח מציע לך השוואה בין הפוליסות המקיפות והזולות ביותר בשוק הביטוח. השאר את הפרטים שלך בעמוד זה ואנו נדאג לחזור אליך עם כל הפרטים ללא שום עלות או התחייבות.

קבלו הצעה לביטוח דירה