ביטוח סיעודי קבוצתי

אנשים שמעוניינים לכסות את עצמם למקרים מצערים כאלה, יכולים לבחור בביטוח סיעודי. ביטוח כזה מוריד את הנטל הפיזי והכלכלי מקרובי משפחתם של המבוטחים הסיעודיים ומקל במידה רבה על ההוצאות הכספיות שכרוכות בטיפול. חברת הביטוח היא זו שמממנת את הליווי של המבוטח, משלמת קצבאות ומכסה את הצרכים הרפואיים שלו.

ביטוח סיעודי קבוצתי

ביטוח סיעודי קבוצתי

בניגוד לביטוח פרטי שנעשה על ידי אדם יחיד, ביטוח סיעודי קבוצתי מתבצע על ידי התארגנות של אנשים, בין אם זה במקום עבודה או מועדון צרכנים כלשהו. פוליסה קבוצתית מאפשרת להוריד את העלויות ולהתמקח בצורה טוב יותר מול חברות הביטוח. החיסרון של ביטוח קבוצתי, הוא עלייה אפשרית של הפרמיה בעקבות ריבוי תביעות בתוך הקבוצה.

בעקבות המגמה העולמית של הזדקנות האוכלוסייה והעלייה בכמות המקרים הסיעודיים בישראל, המפקח על הביטוח החליט על רפורמה בביטוח סיעודי. השינויים בביטוח סיעודי שנכנסו לתוקף בשנת 2015 באו לאחר דיונים של שלוש שנים ובמהלכם הוצגו אלטרנטיבות שונות לפתרון הבעיות של ביטוח סיעודי.

ביטוח סיעודי – שינוי חוק

ביטוח קבוצתי סיעודי היה נפוץ גם בקרב קופות החולים, כאשר כל קופה העניקה כיסויים מגוונים בעלויות שונות. הרפורמה בביטוח הפכה את פוליסות הביטוח הסיעודי הקבוצתיות שהופצו באמצעות קופות החולים לאחידות. כעת, חברים בקופות חולים יכולים לעבור מקופה לקופה ללא חשש מפגיעה בביטוח סיעודי – הזכויות שלהם נשמרות גם לאחר המעבר.

מעבר לכך, נאסרה לחלוטין האופציה של ביטוחים קבוצתיים מחוץ לקופות החולים. מצב זה הותיר אנשים מבוגרים רבים ללא ביטוח סיעודי בתוקף וגרר ביקורת רבה. כמו כן, ישנם הטוענים כי הרפורמה תוביל בסופו של דבר לעלייה בגובה הפרמיות למבוטחים.

אנו בפורטל צוק ביטוח מציעים לך להשוות בין האופציות הזולות והמקיפות ביותר של ביטוח סיעודי. המומחים שלנו יבחנו את המאפיינים האישיים שלך ויתאימו לך את הפוליסה המתאימה ביותר. השאר את הפרטים שלך באתר ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.

קבלו הצעה לביטוח סיעודי