ביטוח משכנתא לנכים

מחירי הנדל"ן בישראל ממשיכים לעלות כל שנה וזאת למרות כל הניסיונות של קובעי המדיניות להגדיל את ההיצע ולהגביל את הביקוש מצד משקיעים. ישנן הרבה סיבות לתהליך זה, כאשר בין העיקריות שבהן ניתן למנות את הריבית הנמוכה במשק, האפשרויות הדלות להשקעה באפיקים אחרים וכמובן המחסור הפיזי בדירות. העלויות הגבוהות של הדיור בארץ מקפיצות גם את נתוני נטילת המשכנתאות לשיא של כל הזמנים, כאשר יותר ויותר לווים בוחרים בהלוואות דיור גבוהות יותר ולתקופות החזר ארוכות יותר.

אדם נכה יושב בבית

כאשר אנו מסתכלים על לקיחת משכנתא, בדרך כלל נעשה את זה מצד הלווה ונחשוב על ההתחייבויות הפיננסיות המשמעותיות שאותו אדם לוקח על עצמו. אולם, גם הבנקים למשכנתאות עומדים בפני סיכונים משמעותיים בגלל הסכומים הגבוהים שמעורבים בעסקה – הלוואות גדולות שאינן מוחזרות באופן מסודר יכולות ליצור בעיות במאזן התשלומים ולערער את יציבותו של הבנק.

כדי להימנע מסיטואציות בעייתיות של התעסקות עם חובות אבודים, החזרים לא סדירים ופנייה לכלים משפטיים, הבנקים מנסים למזער את הסיכונים באמצעות ביטוח משכנתא. פוליסה זו, אשר מורכבת מביטוח בריאות וביטוח מבנה, נותנת מענה לתרחישים שונים שיכולים לקרות במהלך חיי המשכנתא ולפגוע בתשלומים החודשיים של הלקוח עבור ההלוואה.

למה יש קושי לעשות פוליסת ביטוח משכנתא לנכה?

סעיף ביטוח הבריאות בפוליסת ביטוח המשכנתא בא להתמודד עם מצבים שבהם לווה המשכנתא נפטר וזאת כאשר עודנו קיים חוב משמעותי לבנק. בהתחשב בתקופת ההחזרים הארוכה של משכנתא ממוצעת (יכולה להגיע עד שלושים שנה), התרחיש הזה הוא לא דמיוני כלל והסיטואציה הופכת להיות מורכבת יותר, כאשר מדובר על מפרנס עיקרי שנפטר בטרם עת.

פטירת הלווה בזמן שעדיין קיים חוב משכנתא למלווה, יוצרת קושי לבנק, שכן סיכוני האשראי גדלים בצורה משמעותית. ייתכן מאד, למשל, שהמשפחה הנותרת לא תוכל לעמוד בהחזרים השוטפים, יהיה צורך לפנות אותם מהבית ולהעמיד את הנכס למכירה. מכיוון שהבנק לא רוצה להגיע למקומות אלו, הוא מחייב את הלווים מראש בביטוח החיים, כאשר המוטב בפוליסה הוא הבנק המלווה. במקרה של מוות הלווה, הפיצויים משולמים לבנק ואילו המשכנתא נפרעת באופן מלא.

אם אנו מדברים על לווים שסובלים מקושי רפואי או נכות כלשהי, הרי שהם יכולים להיתקל בסירוב של חברות הביטוח לעשות פוליסת ביטוח חיים בגלל מצבם הרפואי. דבר זה פוגע מאד באפשרויות שלהם לגייס הון, לקחת משכנתא ולרכוש דירה בישראל.

ביטוח משכנתא לנכים – מהן האופציות הקיימות?

כדי לתת מענה לאנשים שמתקשים לעשות ביטוח חיים סטנדרטי בגלל בעיות רפואיות, ישנן חברות המציעות פוליסות ללא חיתום. מסלולים אלה, אשר מאפשרים בין השאר ביטוח משכנתא לנכי צה"ל, חולים במחלות כרוניות ואחרים, אינם דורשים מילוי שאלון על עבר רפואי ומענה על שאלות רבות שמונעות את החיתום הרגיל בחברות הביטוח. כיסוי מסוג זה אמנם נחשב יקר יותר ומכסה בשלוש השנים הראשונות רק מקרים של תאונות, אך הוא בהחלט אופציה חשובה לאנשים במצב זה.

אנו בפורטל צוק ביטוח עושים את מרב המאמצים כדי לתת לקוראים שלנו את המידע העדכני והחשוב ביותר לגבי מה שמתרחש בשוק הביטוח בישראל. רוב בתי המשק בישראל מוציאים אלפי שקלים בשנה על פרמיות ביטוח, בין אם מדובר על כיסויים ביטוחיים לרכב, פוליסות ביטוח חיים, ביטוח תאונות אישיות, ביטוח משכנתא ועוד. באמצעות סקר שוק יסודי והשוואה בין האפשרויות שקיימות בשוק, ניתן להוזיל את העלויות באופן משמעותי ואף לקבל כיסויים נרחבים יותר מהעבר.

מומלץ לקריאה נוספת

מה מכסה ביטוח משכנתא

איפה כדאי לעשות ביטוח משכנתא

באופן כללי, ההתפתחות של שוק הביטוח בארץ היא חיובית ללקוחות וזאת בגלל התחרות הגבוהה על הכיס של הצרכן וההוזלה של הפרמיות במסלולים רבים. אולם, מכיוון שמבוטחים רבים אינם מתמצאים בענף הביטוח ולא טורחים לקרוא את האותיות הקטנות בפוליסות, נוצרות לעיתים סיטואציות שבהן אנשים משלמים כסף על כיסויים מיותרים ואף כפל ביטוחים. לפיכך, אנו ממליצים בחום לקבל את מרב האינפורמציה ואף להתייעץ עם מומחים בטרם ההחלטה הסופית על ביטוח ספציפי.

אם אתה חושב לעשות ביטוח משכנתא או כל פוליסה אחרת בתקופה הקרובה, הגעת למקום הנכון. אנו באתר צוק ביטוח יכולים לסייע לך לחסוך זמן וכסף ולהפנות אותך לגורמים מקצועיים ללא שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות, זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו מבטיחים שהנציגים הטלפוניים שלנו יצרו אתך קשר במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח משכנתא