ביטוח מבנה לבית עץ

אם ברצונכם לקבל משכנתא מבנק בישראל, תצטרכו לרכוש ביטוח משכנתא, הכולל ביטוח מבנה. ביטוח מבנה מבטיח שהערך של הדירה שלכם לא ירד בגלל נזקים שונים כגון, רעידות אדמה, פיצוצים, אש ועוד. אבל חברות הביטוח אינן מוכנות לבטח כל בית וכל בקשה לביטוח מבנה כוללת הערכה ובדיקה של ערך הבית, על ידי בעלי מקצוע מטעם חברת הביטוח.

מבנה מעץ שמבוטח בביטוח מבנה

מהו ביטוח מבנה?

ביטוח מבנה, כאמור, מבטיח את שמירת הערך של הדירה המבוטחת. כלומר, במידה ונשברו קירות כתוצאה מרעידת אדמה, הביטוח ידאג לתיקון הקירות או, לחלופין ישלם לבעל הדירה את עלות התיקון. מחירי ביטוח מבנה משתנים לפי מספר פרמטרים כמו: מיקום הדירה, גודל הדירה והסכום בו תבקשו לבטח את הדירה. בנוסף, מחיר הביטוח מושפע גם מהערכת סיכונים שמבצעת חברת הביטוח. במידה והסיכון גבוה מידי, לדעתה של חברת הביטוח, זו יכולה לסרב לבטח את הדירה.

ביטוח מבנה לבית עץ

כמו כל דבר אותו תבקשו לבטח בחברת ביטוח, גם ביטוח מבנה מותנה בבדיקה והערכה של חברת הביטוח את הנכס. חברת הביטוח מבצעת הערכת סיכונים, אשר משפיעה על עלות הביטוח שלכם. אבל חברות הביטוח לא ימכרו לכם ביטוח בכל מחיר ויש כאלה שיסרבו לכם במקרים מסוימים. בכל הנוגע לבתים שעשויים מעץ, שמענו לא אחת על מקרים בהם סירבו חברות הביטוח למכור ביטוח מבנה למבקשים, בשל החשיפה והסיכון הגדול שיש בבית מעץ.

בית עץ חשוף לנזקים יותר מבית רגיל, כמו בלוקים או בטון, אשר עמידים יותר לנזקי מזג האוויר, בין היתר. אז לא רק שסביר להניח שבית עץ יינזק יותר בזמן סופה חורפית או אפילו גשם סוער, ישנם נזקים נוספים שיכולים להיגרם לבית עץ, בהשוואה לבית רגיל שיישאר עמיד, כמו למשל נזקים שייגרמו מאש או נזקים שעלולים להיגרם ממזיקים כמו טרמיטים.

האם אפשר בכל זאת לבטח בית מעץ?

התשובה היא כן. ישנן חברות שיסכימו לבטח ביטוח מבנה בית מעץ, כאשר כל סיכון יחושב ויילקח בחשבון ולכן, סביר להניח שעלותו של ביטוח כזה יהיה יקר משמעותית מביטוח מבנה רגיל. בנוסף, כפי שציינו, לא כל חברת ביטוח תסכים לבטח בית מעץ ולכן, יש סיכוי שתצטרכו לשמוע כמה סירובים עד שתמצאו חברת ביטוח שתסכים לבטח.

צוק ביטוח – הצעות מחיר מהירות

בצוק ביטוח נעזור לכם להשוות בקלות מחירי ביטוח ונסייע לכם למצוא את הביטוח שמתאים לכם מבין מגוון האפשרויות לביטוחי דירות. אז במקום להתרוצץ בין חברות הביטוח השונות, בדקו עוד היום מה מוצע עבורכם ורכשו ביטוח בצורה בטוחה וקלה דרך צוק ביטוח.

קבלו הצעה לביטוח מבנה