האם כדאי לעשות ביטוח בריאות פרטי

חוק הבריאות הממלכתי בישראל מאפשר לכל תושב לקבל שירות רפואי רחב מאד ללא תשלום. מבחינה זו, ישראל נמצאת במקום טוב מאד יחסית למדינות מפותחות רבות כמו ארה"ב או בריטניה.

עם זאת, עדיין קיימים מקרים, בהם ביטוח הבריאות של המדינה אינו מכסה את הטיפול והעלויות נופלות על החולה. מדובר בעיקר בטיפולים יקרים, מחלות נדירות, השתלות, טיפולים פסיכולוגיים ודנטאליים, רפואה קוסמטית ועוד. כדי להתמודד עם חוסר המתאם בין הכיסויים לסיכונים הקיימים, אנשים רבים בוחרים בביטוח בריאות פרטי דרך חברות הביטוח.

רופאה פרטית יושבת מול זוג שיש לו ביטוח בריאות פרטי

האם כדאי לעשות ביטוח בריאות פרטי?

בניגוד לקופות החולים, חברות הביטוח הן חברות פרטיות ועומדת לרשותן הזכות לסרב בביטוח לאנשים ספציפיים. מכיוון שכך, אנשים שסובלים מבעיות רפואיות כרוניות יכולים למצוא את עצמם משלמים סכומים גבוהים במיוחד כפרמיה לחברות הביטוח או לקבל סירוב מהחברה.

כדי לענות על השאלה האם משתלם לעשות ביטוח בריאות, צריך לבחון קודם כל את מצבו הבריאותי של המבוטח הפוטנציאלי והיכולת הכספית שלו. ככלל, מומלץ לאנשים בריאים ובעלי הון עצמי ממוצע ומעלה לבטח את עצמם עבור מקרים יוצאי דופן של קטסטרופות רפואיות, כמו השתלות דחופות, ניתוחים יקרים בחו"ל ועוד. הטיפולים הנלווים, שניתן לממן אותם בלי הוצאות גבוהות במידת הצורך, הם אינם חיוניים וניתן להשמיט אותם במקרה זה.

ביטוח בריאות – יתרונות

היתרון הגדול ביותר בביטוחים הפרטיים הוא כמובן השקט הנפשי שכיסוי כזה מעניק למבוטחים. המבוטח יודע כי יש לו כיסויים לכל מקרה רפואי שיכול להתרחש בעתיד והוא לא יביא לפשיטת רגל מבחינה פיננסית. מעבר לכך, טיפולים פרטיים נעשים פעמים רבות בצורה מהירה ונוחה יותר מאשר אותם הטיפולים במסגרת מוסדות ציבוריים.

בנוסף, המסלולים של ביטוח הבריאות הפרטיים הם גמישים למדי, מה שאומר כי כל מבוטח פוטנציאלי יכול להחליט האם חשוב לעשות ביטוח בריאות מסוים או האם ניתן לוותר על סעיפים כאלו או אחרים.

במידה ואתה מעוניין להשוות בין אופציות זולות ומשתלמות של ביטוח בריאות, אנו בפורטל צוק ביטוח עומדים כאן לרשותך. כל מה שעליך לעשות זה להשאיר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח בריאות