ביטוח שיניים קבוצתי הפניקס

הפניקס מציעה תכניות ביטוח שיניים לקבוצות הבאות: חברי עמותת הרווחה של עובדי בזק, משטרת ישראל, עובדי בנק דיסקונט, עובדי בנק הפועלים, עובדי חברת החשמל ושירות בתי הסוהר וקרנות הסוהרים. חברי הפוליסה יכולים ליצור קשר עם החברה ולנצל את זכאותם במספר כיסויים – טיפולים משמרים, טיפולי כירורגיית פה ולסת, טיפולי חניכיים, טיפולים משקמים, שתלים וטיפולים אורתודנטים דיקה שנתית ללא עלות או השתתפות עצמית, טיפולי מניעה כמו ניקוי אבנית, צילומי רנטגן בכפוף לתנאים שנקבעו בפוליסה, סתימות וטיפולי שורש, עקירה רגילה, עקירה מיוחדת, טיפולים משקמים, טיפולים פריודנטליים ועוד.

לוגו של חברת פינקס

איך בוחרים ביטוח שיניים קבוצתי?

מרבית חברות הביטוח משווקות ביטוחי שיניים קבוצתיים, לשכירים העובדים בארגונים גדולים ובחברות מובילות יש בדרך כלל אפשרות להצרף לביטוח קבוצתי דרך מקום העבודה. חשוב לציין כי ביטוח שיניים קבוצתי דרך המעסיק נחשב לרוב למקיף ביותר, לכן כדאי לבדוק עם המעסיק אופציה זו.

ישנם לא מעט הבדלים בין ביטוחי השיניים הקבוצתיים של חברות הביטוח השונות, לכן כדאי לדעת כי ביטוח שיניים קבוצתי הפניקס נחשב לאחד המקיפים והמשתלמים ביותר.

מה מכסה ביטוח שיניים קבוצתי מבית הפניקס?

ביטוח השיניים הקבוצתי של חברת הביטוח הפניקס כולל מגוון רחב של כיסויים, למשל:

 • בדיקה ראשונית הכוללת שני צילומי נשך.
 • בדיקת פה ושיניים כללית פעמיים בשנה.
 • צילומי רנטגן שונים בכפוף למגבלות ולתנאים שנקבעו.
 • כיסוי צילום CT לפני השתלת שיניים או פרוצדורה כירורגית.
 • ביקור אצל שיננית פעם בשנה, לרבות הסרת אבנית.
 • סתימות ועקירות רגילות.
 • סתימת אמלגם אחת לכל שנת ביטוח.
 • כיסוי טיפולים אנדודונטליים.
 • כיסוי טיפולים כירורגיים כמו עקירות רגילות או מורכבות.
 • עזרה ראשונה עקב כאבי שיניים.
 • הבהרת שיניים פעם בשנה.
 • כיסוי טיפולים פריודונטליים בהתאם לחוזה הביטוח.
 • טיפולים משקמים בכפוף לאישור חברת הביטוח.
 • כיסוי לשתלים בהתאם לחוזה.
 • כיסוי טיפולים ליישור שיניים.

איך מצטרפים לביטוח שיניים קבוצתי הפניקס?

כדי להצטרף לתוכנית הביטוח מבית הפניקס יש לפנות לסוכן הביטוח האישי או לברר אצל המעסיק האם יש לו הסכם עם החברה. יש למלא טופס הצטרפות לביטוח שיניים קבוצתי הפניקס, אפשר לצרף את בני המשפחה להסכם, וחשוב לקרוא היטב את סעיפי הפוליסה, לבדוק אילו טיפולים מכוסים, מהי ההשתתפות העצמית בטיפולים מסוימים,  האם חייבים לבחור רופא שיניים בהסדר או שניתן לקבל החזר גם עבור טיפולי שיניים במרפאה של הרופא הפרטי ועוד.

מהו ביטוח שיניים קבוצתי הפניקס?

היכרות עם הפניקס לוגו ודרכי יצירת קשר יכולה לסייע למבוטחים בעלי פוליסת ביטוח שיניים קבוצתי של החברה. חברי הקבוצה מקבלים טיפולים מוזלים או בסבסוד מלא דרך רופאי שיניים בהסדר הפניקס ויכולים ליצור איתה קשר כדי לנצל את הזכאות שלהם. מלבד הפניקס שיניים טלפון או שיחת וואטסאפ עם נציג במספר 054-9893455, ישנו גם מוקד שירות לקוחות כללי במספר *3455 ואפשרות לקבלת מידע באזור האישי באתר.

מיהן הקבוצות שיש להן פוליסה של הפניקס שיניים?

הכיסוי של הפניקס ביטוח שיניים משתרע על מגוון טיפולי שיניים, לרבות ניתוחי מניעה, פה ולסת, טיפולי חניכיים (הידועים גם כטיפולי חניכיים), טיפולים משקמים או תותבים, השתלות שיניים וטיפולים יישור שיניים ליישור שיניים. ההשתתפות בתכנית הביטוח הינה אוטומטית לעובדים ולבני משפחתם שכבר יש להם ביטוח שיניים. למעוניינים להצטרף, יש למלא טופס עם פרטים אישיים ופרטים של כל בני משפחה המעוניינים גם הם להשתתף.

איך מגישים בקשה עבור טיפול דרך הפניקס רופאי שיניים?

עבור הליכים רבים, הכיסוי עבור טיפול של רופא שיניים הפניקס מותנה בקבלת אישור מראש מהמבטח לפני תחילת הטיפול. יש להגיש בקשות לאישור לטיפולים משקמים או תותבים, ניתוחי חניכיים או חניכיים, ניתוחים כירורגיים, יישור שיניים, שתלים וחידוש טיפולי שורש. על מנת להבטיח אישור מוקדם זה, יש למלא טופס על ידי רופא השיניים או המטפל המטפל ולהגיש למבטח, אשר לאחר מכן יחזיר תשובה תוך 14 ימי עבודה.

כמה זמן מקבלים אישור עבור ביטוח שיניים הפניקס?

תהליך האישור המוקדם משרת כמה מטרות מרכזיות. היא מאפשרת בדיקת התאמה בין הצורך הרפואי בטיפול לבין הכיסוי המפורט בתכנית הביטוח. זה גם עוזר למבוטח ולרופא שלהם לקבוע את היקף הכיסוי לפני תחילת הטיפול. זאת ועוד, הוא מספק מידע על כל השתתפות עצמית שיצטרך המבוטח לשלם עבור הטיפול ועל גובה ההחזר המקסימלי שיקבל המבוטח מחברת הביטוח, במיוחד במקרים בהם הטיפול מתבצע על ידי רופא מחוץ לרשת הביטוח.

ממי מקבלים טיפול במסגרת ביטוח שיניים קבוצתי הפניקס?

חברת הפניקס מציעה ביטוח שיניים לקבוצות שונות. בין היתר, מדובר על הפניקס ביטוח שיניים בזק ועובדי הארגון, על הפניקס ביטוח שיניים שבס במסגרת קרנות הסוהרים ועל עובדי בנק דיסקונט ועובדי בנק הפועלים או עובדי חברת החשמל. 

במידה ומשתייכים לאחת הקבוצות, ניתן לקבל טיפולים רפואיים משני מקורות: רופאים שהם חלק מהסכם הביטוח, עם כ-1,400 רופאים משתתפים זמינים, או רופאים מחוץ להסכם. החזר על טיפולים מרופאים מחוץ להסכם יהיה לפי טבלת החזרים ספציפית. את רשימת הרופאים המשתתפים ניתן למצוא באתר הפניקס.

למה צריך להכיר את הפניקס ביטוח שיניים טלפון ואת אמצעי יצירת הקשר?

בכל מקרה של בעיה או שאילתא, הפניקס הקימה קו חם שיסייע למבוטחים. שירות טלפון של הפניקס פועל בימים ראשון עד חמישי, 8:00 עד 16:00. מי שעונה במוקד טלפון פניקס מתייחס לנושאים לרבות פרטי כיסוי פוליסת ביטוח, השתתפות עצמית, החזרים כספיים, טפסים ואישורים, ומצב התביעות או בקשות אישור מראש. כמו כן, ניתן להשתמש במספר טלפון הפניקס כדי להשאיר פניה ולהמתין לחזרה מנציג. עם זאת, יש לזכור שהמוקד של טיפולי שיניים שונה מהמוקד של הפניקס טלפון ביטוח רכב. 

רשימת רופאי שיניים הפניקס להגשת תביעה

הגשת תביעה מול נותן שירות משתתף, בין אם רופא שיניים, מומחה, מרפאת שיניים או מרכז הדמיה, מתייעל הודות להסכם ממון עם חברת הביטוח. הספק יטפל בכל הניהול, לרבות טפסי אישור מוקדם, טפסי תביעה וצילומי רנטגן. לאחר מכן הפניקס תחזיר ישירות את תגובתה הן לנותן השירות והן למבוטח.

בדיקת כיסוי ביטוחי הפניקס מול רופא שאינו בהסדר

ניתן לקבל טיפול גם מרופאי שיניים פרטיים שלא בהסכמה עם הפניקס. במקרים כאלה, המבוטח אחראי להגשה אישית של טפסי האישור המוקדם לחברת הביטוח. תהליך זה כולל פירוט תכנית הטיפול, הבטחת חתימת הרופא הרלוונטי וצירוף כל התמונות העדכניות הנדרשות. אם גרים בצפון, יש לברר על מקום קרוב כגון צילומי שיניים כרמיאל או חיפה. 

ניתן להתחיל בטיפול רק לאחר קבלת אישור בכתב מהמבטח. לאחר השלמתו, על המבוטח להגיש טופס תביעה מפורט חתום על ידי הרופא בצירוף תמונות, ממצאים וקבלה המעידה על הוכחת תשלום. המבטחת תחזיר למבוטח טיפולים שאושרו והושלמו בהתאם להוצאה בפועל של המבוטח, כמפורט בטבלת ההחזרים בסוף מסמך הפוליסה.

מה לגבי טיפולי שיניים לילדים?

יש לציין כי טיפולי שיניים לילדים כפופים להוראות ספציפיות בחוק ביטוח בריאות ממלכתי, הכוללות טיפולים מונעים עד גיל 14. אלו עשויים לחפוף לכיסויים מסוימים בפוליסת הביטוח.

האם משתלם לקנות גם את פוליסת הפניקס ביטוח תאונות אישיות?

כל שינוי מהותי בענף ביטוחי השיניים או כניסת גישות טיפוליות חדשות במהלך תקופת הביטוח עלולים לגרום לבקשת המבוטח לעדכן את הפוליסה. זה יהיה כפוף לפרמיה נוספת עליה סוכם עם המבטח. בחלק מהמקרים, משתלם גם לקנות את פוליסת התאונות האישיות של הפניקס ולהשיג מחיר מוזל על פרמיה. 

מה מאפיין את התכנית של ביטוח פניקס בתחום השיניים?

אפשר לשלב ביטוח שיניים עם הפניקס ביטוח סיעודי או רכב. גם בחברות כמו מנורה שיניים לעובדי מדינה טלפון אחד יכול לסייע להשיג שילוב כזה, אך יותר קשה למצוא יתרונות דומים אצל שיננית מכבי או קופות חולים. 

שאלות ותשובות

מהם הטיפולים המשקמים בפוליסת הביטוח של הפניקס?

כל מבוטח זכאי לשיקום מלא עם כתרים, גשרים, מבנים ותותבות בתקופת הביטוח. 

מהי גובה ההשתתפות העצמית על ביטוח שיניים קבוצתי של הפניקס?

על כל החלפה שאינה נדרשת מסיבות רפואיות או דנטליות, חלה השתתפות עצמית של 45%. 

ממי אפשר לקבל טיפול משקם במסגרת ביטוח שיניים קבוצתי הפניקס?

המבוטחים יכולים לבחור לקבל את הטיפול המשקם על ידי רופא שיניים כללי או מומחה לשיקום הפה. 

כמה כסף מבוטחי הפניקס מקבלים לשיקום תותבות?

הסכום לתשלום עבור שיקום תותבות הינו אחיד ולא יינתן החזר נוסף עבור טיפולים המבוצעים על ידי מומחה לשיקום הפה.

למידע על ביטוחי שיניים וביטוחים נוספים

ביטוח שיניים של דקלה

ביטוח שיניים של איילון

אם ברצונכם לרכוש ביטוח שיניים קבוצתי הפניקס אנא השאירו פרטים בטופס למטה. המומחים של צוק ביטוח יחזור אליכם במהרה ויסייעו לכם לבחור ביטוח שיניים קבוצתי העונה על הצרכים שלכם.

קבלו הצעה לביטוח שיניים