ביטוח אי תשלום משכנתא

הקושי בצפיית העתיד משפיע גם על ההחלטות בעת נטילת משכנתא. כשאתם פונים בבקשה להלוואה לצורך קניית דירה אתם מסתמכים על ההכנסות שלכם בזמן הגשת הבקשה ועל יכולת ההחזר שלכם בהתאם להכנסות אלו.

מה קורה אם לאחר זמן מה השתנו פני הדברים ואיבדתם את מקום העבודה? איך מתמודדים עם המשכנתא במצבים כאלו?

לפניכם מידע על ביטוח אי תשלום משכנתא.

טפסים של ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא למקרה של אבטלה

המציאות הכלכלית בארץ היא מאתגרת ומורכבת. מדי חודש מצטרפים למעגל האבטלה אנשים רבים בעקבות קיצוצים במקום העבודה שלהם, המובילים לאיבוד משרתם.

עובדים המחויבים במשכנתא מוצאים עצמם ללא אמצעים כספיים שיאפשרו להם לעמוד בתשלומי המשכנתא לבנק ועם איום ממשי על עתיד ביתם.

מעטים מודעים לאפשרות העומדת בפניהם בדיוק למצבים כאלו, שמאפשרת רכישת ביטוח משכנתא למקרה של אבטלה.

ביטוח תשלום משכנתא ניתן במסגרת ביטוח חיים. במסגרת ביטוח זה, המבוטח שהפך למובטל שלא מרצון, פטור מתשלום הפרמיה לביטוח החיים ולהחזר המשכנתא במשך תקופה של עד כשנה, או כפי שנקבעה בתנאי הפוליסה.

ביטוח תשלום משכנתא

כל אדם הנוטל משכנתא יידרש על ידי הבנק לרכוש ביטוח חיים כתנאי לאישור המשכנתא (יחד עם עוד כמה תנאי סף לקבלת המשכנתא). הבנק דורש את הביטוח הזה למקרים של פטירת אחד מבני הזוג ולהבטיח כי משפחת הלווה שנפטר תהיה מסוגלת לעמוד בהחזר ההלוואה ם לאחר מותו.

במקרים של פטירה חברת הביטוח פורעת את ההלוואה במלואה, ובני המשפחה אינם נדרשים להמשיך ולשלם את המשכנתא.

אולם במקרה של פיטורים פני הדברים הם שונים וחשוב לוודא כי הסעיף הזה מצוי בפוליסת ביטוח החיים שרכשתם. כאמור, אבטלה לא פוטרת את הלווה מתשלום חובו אלא מקפיאה אותו לתקופה של כשנה, פרק זמן שמאפשר לו למצוא עבודה חדשה.

ביטוח משכנתא אבטלה

סעיף זה, או נכון יותר הרחבה זו בפוליסת ביטוח חיים, אינה מוכרת לרבים ולא כל חברות הביטוח מציעות אותה. לכן חשוב לוודא כי הוא קיים בחברת הביטוח שממנה אתם מעוניינים לרכוש את הביטוח ולהבין גם אם היא מייקרת את הפרמיה ובכמה.

הדבר ידרוש מכם עבודת שטח אינטנסיבית ומסיבית, בה יהיה עליכם לבדוק מול כל חברת ביטוח שהיא שני דברים: האם קיים סעיף כזה בפוליסת ביטוח תשלומי משכנתא וכמה זה יעלה לכם.

חשוב לציין כי האחריות על הוספת סעיף ביטוח משכנתא אבטלה חלה על הלווים ולא על הבנק שאינו חייב לציין אותו אפילו בפני הלווים.

אם אין בידכם את הזמן והסבלנות לבצע סקירה יסודית ומקיפה מול כל חברות הביטוח, אתם יכולים להיעזר בפורטל צוק ביטוח שיאתר עבורכם את כל הצעות המחיר מכל חברות הביטוח הרלוונטיות.

נטילת משכנתא היא הליך גדול ומחייב. מדובר בסכום כספי גבוה ואי עמידה בתשלומים יכולה להביא את הלווים להתמודדות עם מצבים לא נעימים מול הבנק. חשוב מאד לגלות אחריות ולהבטיח לעצמכם כיסוי ביטוחי לכל תרחיש אפשרי.

מלאו את פרטיכם בטופס שבאתר. עם צוק ביטוח תוכלו למצוא בקלות את חברות הביטוח שקיימת אצלן הרחבה לכיסוי במצב של פיטורין ואבטלה ותוכלו גם להשוות בין המחירים של חברות ביטוח אלו.

קבלו הצעה לביטוח משכנתא