ביטוח אובדן כושר עבודה כהוצאה מוכרת

אף אדם לא יכול לצפות את עתידו ואת האירועים שיתרחשו בחייו בשנים הקרובות. לעיתים עובדים שכירים או עצמאים יכולים למצוא את עצמם מאבדים את כושר עבודתם ואינם יכולים לפרנס את עצמם לתקופות קצרות, ארוכות או אף לצמיתות. מצבים כאלה יכולים לקרות בין השאר בגלל תאונות דרכים, מחלות קשות או תאונות עבודה וגורמים לנטל פיזי, נפשי וכלכלי משמעותי על האדם עצמו וסביבתו הקרובה.

רגל חבושה של מבוטח בביטוח סיעודי

כדי להתמודד עם סיטואציות פוטנציאליות כאלה ולהקדים תרופה למכה, עובדים רבים מחליטים לבטח את עצמם בכיסויים מפני אובדן כושר עבודה עתידי דרך חברות הביטוח הפרטיות, קרנות הפנסיה המקיפות או במוצרי חיסכון פנסיוני מסוגים אחרים. חברות ביטוח מובילות בישראל מציעים כיסויים נרחבים בתחום אובדן כושר עבודה ולכן מומלץ ביותר לערוך השוואה בטרם ההתחייבות.

ביטוח אובדן כושר עבודה כהוצאה מוכרת

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא רצוי לכל אדם וזאת כדי שלא יגיע למצבים לא נעימים, בהם הוא אינו יכול לגמור את החודש ותלוי בסיוע כספי מאנשים אחרים. אולם, גם המדינה מעוניינת כמובן לתמוך בעובדים שמבטחים את עצמם בביטוח מסוג זה ולוקחים אחריות על עתידם הפיננסי. כתוצאה מכך, פקודת מס הכנסה אומרת כי ביטוח אובדן כושר עבודה הוא הוצאה מוכרת במס וזאת עד 2.5% בדרך כלל (אלא אם כן מדובר על סכומים גבוהים שמופרשים לקופות גמל או לביטוח מנהלים ולכן האחוזים יהיו קטנים יותר).

מאפייני ניכוי בשל ביטוח אובדן כושר עבודה

כאשר אנו מדברים על זיכויים וניכויים של מס עבור ביטוח של אובדן כושר עבודה, יש לעשות הבדלה בין עובדים עצמאים לבין שכירים במשק. בזמן שעובדים עצמאים נעזרים בדרך כלל בשירותיהם של רואי חשבון שמתמצאים היטב בסוגיות המס ומבצעים את המהלכים הנכונים עבור הלקוחות, עובדים שכירים צריכים לפנות בעצמם למס הכנסה ולבקש החזר עבור הסכומים ששולמו כפרמיה לביטוח אובדן כושר עבודה.

יש לציין כי החישוב של אובדן כושר עבודה חייב במס או ניכוי מס מאובדן כושר עבודה מתבצע בצורה שנתית ולכן המסמכים העיקריים שצריך להביא הם טופסי 106 מכל מקומות העבודה במהלך שנה קלנדרית. עובדים שכירים אשר לא מעוניינים להתעסק בסוגיות ביורוקרטיות, יכולים לפנות לאחת מהחברות הרבות העוסקות בהחזרי מס ולשכור את שירותיהן (גובה העמלות במקרה כזה עומד על כ-10%-20% מההחזר הסופי). ההחזר הכספי לעובדים, במידת הצורך, נעשה לאחר מספר חודשים ובדיקת הזכאות של מבקש ההחזר.

להרחבה בנושא ביטוח אובדן כושר עבודה

ביטוח אובדן כושר עבודה כתוצאה מניתוח

תקרת השיפוי בביטוח אובדן כושר עבודה

 

אנו בפורטל צוק ביטוח, שמנו לנו למטרה לתת מידע רלוונטי וחשוב לגבי סוגיות המס ומה שמתרחש בתחום הביטוח בישראל. ככל שאדם ספציפי לומד יותר על המאפיינים של פוליסות הביטוח השונות, כך הוא יכול לקבל החלטות נבונות ומושכלות יותר לגבי הכיסויים שאותם הוא צריך לעתיד שלו.

במידה ואתה רוצה לעשות פוליסת ביטוח אובדן כושר עבודה בזמן הקרוב, אנו יכולים לסייע ולהפנות אותך למומחים בתחום הביטוח ללא כל עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות הוא למלא את פרטיך בעמוד זה ואנו מבטיחים ליצור קשר טלפוני במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה