ביטוח משכנתא לחולי קרוהן וקוליטיס

כל בנק שתפנו אליו בבקשת הלוואת משכנתא לדירה יתנה את ההלוואה ברכישת ביטוח משכנתא, שיבטיח לו כיסוי מלא של ההלוואה במקרה של חלילה מות הלווה, או הלווים.

סטטוסקופ וטופס ביטוח משכנתא לחולי קוליטיס

זהו הליך ידוע וקל לביצוע כשאתם בריאים. אולם מה קורה אם חולים בקרוהן וקוליטיס? במקרה זה תגלו שמרבית חברות הביטוח לא ששות למוכר לכם פוליסות ביטוח.

מה עושים? נעזרים בפורטל צוק ביטוח, שיאתר לכם ביטוח משכנתא לחולי קרוהן וקוליטיס, מחברות שכן מוכנות למכור את הפוליסה הזו.

מחלות קרוהן וקוליטיס

מחלות אלו הן אוטואימוניות, שתוקפות את מערכת העיכול. אלו הן מחלות שמסבות סבל רב לחולים בהן ויוצרות שלל תרחישים שעלולים לסכן את חיי החולה.

חברות הביטוח, ברובן, מעדיפו להמנע מהתמודדות עם ביטוחים לאנשים שסיכויי התמותה שלהם גבוהים משל אחרים, ביניהם חולי קרוהן וקוליטיס, כמו גם חולי לב, סוכרת ואחרים.

הסיכון שלוקחת על עצמה חברת הביטוח הוא שהיא מוכרת ביטוח חיים לאדם שסיכויי התמותה שלו גבוהים מאלו של אדם בריא, ולכן עלול להיווצר מצב בו חברת הביטוח תיאלץ להתמודד עם פיצוי כספי גבוה.

ביטוח משכנתא

כשאדם לווה מהבנק סכום כסף משמעותי לצרכי נדל"ן, הבנק מבקש להבטיח לעצמו את החזר ההלוואה במלואו. מאחר והוא לא רוצה לקחת סיכונים מיותרים, הוא מתייחס גם לתרחישים שונים שעלולים להשפיע על יכולת ההחזר של הלווים, למשל גילם, האפשרות שאחד מבני הזוג יפוטר ובכך תצטמצם הכנסת המשפחה, וכן מוות, שבעקבותיו יתקשו שאריו של הנפטר לעמוד בנטל ההחזרים החודשיים, בגין ההלוואה שנטלו.

ביטוח משכנתא מבטיח גם לבנק וגם ללווים, כיסוי מלא של יתרת ההלוואה לתשלום, כך שהבנק אמנם מקבל את כספו בחזרה, אולם גם שארי הלווה שנפטר פטורים מהחזרים מכבידים ומעיקים, ובבסיסה מדובר בהתניה שמיטיבה עם שני הצדדים.

חברות הביטוח מוכרות פוליסות ביטוח משכנתא, מהיכרותן את המערכת הבנקאית ודישותיה.

הבעיה מתחילה כאשר המבוטח חולה במחלות כרוניות, סופניות, קשות, או מורכבות. במקרים כאלו מבינות חברות הביטוח שהסיכויים שייאלצו לשלם את יתרת ההלוואה גדלים משמעותית, והן נרתעות מלקחת את הסיכון זה.

לכן, לא פשוט למצוא משכנתא לחולי קרוהן וקוליטיס, אולם גם לא בלתי אפשרי.

פוליסות ביטוח משכנתא לחולי קרוהן וקוליטיס

על אף המכשולים העומדים בפני החולים שמעוניינים לרכוש פוליסת ביטוח משכנתא, עדיין קיימות חברת ביטוח שכן מסכימות לבטח אותם, גם אם בתנאים שונים מאשר בפוליסות ביטוח "רגילות".

האפשרויות שמעמידות חברות הביטוח הללו למעוניינים, הן ביטוח משכנתא ללא חיתום, כאשר מדובר על רכישת פוליסה ללא מילוי הצהרת בריאות כלשהיא, ובה פרוט על מצבו הרפואי- בריאותי של המבוטח.

מאחר וחברות הביטוח מניחות שעצם ההימנעות ממילוי טופס הצהרת בריאות משמעו בעיה רפואית, עלות הפוליסה היא מראש גבוהה יותר מפוליסה רגילה וגם סכום הפיצויים במקרי פטירה מוגבל לתקרה מסוימת.

הנחת העבודה היא שגם אם סכום הפיצויים מוגבל, הרי שבמהלך שנות התשלומים למשכנתא פוחת סכום ההלוואה, כך שניתן יהיה לכסות את יתרת ההלוואה, גם עם פיצוי בסכום מוגבל.

אפשרות נוספת היא כן להצהיר על המצב הבריאותי של המבוטח, ולעשות זאת אצל חברות ביטוח שמאפשרות רכישת פוליסה אצלן, על אף המגבלה הרפואית.

במקרים כאלו, עלות הפוליסה תהיה יקרה יותר וגם, אם במהלך שלוש השנים הראשונות לאחר שנרכשה הפוליסה ילך המבוטח לעולמו עקב המחלה, לא תשלם חברת הביטוח את יתרת ההלוואה לבנק אלא רק את הפרמיה שהתרה.

יודגש כי תנאי זה תקף רק עם סיבת המוות היתה מחלת קרוהן וקוליטיס ולא מסיבות אחרות, כמו פגיעה, נפילה, חבלה, תאונה וכדומה.

לאחר שלוש שנים יוסר תנאי זה והביטוח ימשיך להתנהל כרגיל, לרוב עם הגבלת תקופת הביטוח, עד לגיל  או 65.

איך למצוא חברות ביטוח אלו?

ניתן להתחיל לבצע סקר שוק לבד, הליך שהוא ארוך ומייגע, ואפשר להיעזר בפורטל צוק ביטוח, שיסייע לכם באיתור פוליסת ביטוח משכנתא לחולי קרוהן וקוליטיס, יאפשר לכם לקבל את כל ההצעות ולערך השוואה ביניהן, וכל זאת בהליך מהיר וענייני.

אתם תחסכו זמן יקר וגם כסף, תשוו בין ההצעות ותבחרו בפוליסה המתאימה ביותר לצרכיכם.

האיתור אחר הפוליסה הרלוונטית מתבצע על ידי מומחים בתחום, המקושרים היטב עם עולם הביטוח ומכירים את כל הפתרונות האפשריים ואת חברות הביטוח שמסכמות לבטח גם אנשים חולים.

זה הזמן למלא את פרטיכם בטופס שבאתר ולקבל את כל ההצעות לפוליסות ביטוח משכנת לחולי קרוהן וקוליטיס, בתנאים טובים ובהתאם ליכולותיכם.

לקריאה נוספת על ביטוח משכנתא

 לקריאה נוספת על מחירי ביטוח משכנתא

קבלו הצעה לביטוח משכנתא