פדיון מוקדם של פוליסת ביטוח חיים

חיסכון לפנסיה, ביטוחי חיים ואובדן כושר עבודה תורמים ליציבות הסוציאלית של האזרחים ומקלה את הנטל על המוסדות של המדינה. הרשויות בישראל מכירות כמובן את העובדה הזו ולכן עושות מאמץ לתמרץ את ההפרשות הסוציאליות השונות של התושבים. בין השאר זה נעשה על ידי הטבות מס לשכירים ועצמאים עד לגובה תקרה מסוימת, שמשתנה מידי פעם, בהתאם להתפתחויות בשוק העבודה.

חישובים לבדיקה של פדיון מוקדם של ביטוח חיים

ההפרשות של שכירים לפנסיה נעשית על ידי העובד והמעביד בצורה משותפת, ואילו העובד העצמאי מעביר את ההפרשות בעצמו. לעתים קרובות, עובדים עצמאיים יפקידו את ההפרשות השנתיות לפנסיה בפעם אחת, לקראת סוף שנת המס.

ביטוח חיים כתוספת לחיסכון הפנסיוני במסגרת ביטוח מנהלים

אחד המכשירים הפנסיוניים הפופולאריים בקרב העובדים הוא ביטוח מנהלים, שנעשה דרך חברות הביטוח. היתרון של חיסכון פנסיוני דרך ביטוח מנהלים, הוא כי בנוסף להפרשות לפנסיה, קיים גם ביטוח חיים וכיסוי מפני אירועים, שגורמים לאובדן כושר עבודה של המבוטח. מעבר לכך, העובד יכול לקבוע בעצמו אילו אחוזים מהמשכורת הוא מעוניין להקדיש לאפשרות של מוות או נכות.

ככלל, ערך פדיון ביטוח חיים וכלל ההפרשות של המבוטח לפנסיה שנצברו במהלך חייו, ניתנים לפירעון רק כאשר אדם מגיע לגיל פרישה או סובל מפגיעה בכושר עבודה (ואז מקבל את הכסף בצורה של קצבה חודשית). אפשרות נוספת, היא אירוע של פטירה, שלאחריו, השאירים הם אלו שמקבלים את ערך פדיון ביטוח חיים.

בכל אפשרות של פדיון אחר, משיכת הסכום המצטבר בקופה תהיה כרוכה בתשלום מס הכנסה של כ-35%, מה שהופך את מהלך הפדיון כולו לבלתי כדאי.

אך האם אפשר לפדות ביטוח חיים בצורה אחרת, בלי לשלם את האחוזים הגבוהים של המס? התשובה היא, כי במקרים יוצאי דופן מסוימים, המבוטחים רשאים למשוך את הכסף מהסכום שהצטבר בקופה. נעבור על המקרים האקטואליים ביותר ונבדוק מתי אפשר לפדות ביטוח חיים.

פדיון מוקדם של פוליסת ביטוח חיים

  • ישנן הוצאות רפואיות דחופות למבוטח או למשפחתו הקרובה ואין לו אפשרות לממן הוצאות אלו. לפי החוזים הסטנדרטיים עם חברות הביטוח, גובה ההוצאות הרפואיות צריך להיות מעל לחצי ההכנסה השנתית של המבוטח. במידה וזהו המצב, יש אפשרות למבוטח לפנות לחברת הביטוח ולבקש פדיון מיוחד, בלי לשלם את המיסים הגבוהים על משיכה מוקדמת.
  • ההכנסות של המבוטח ומשק הבית הן נמוכות, הסכום של התקבולים שלהם אינו מגיע לשכר המינימאלי ויש להם קושי להתקיים בכבוד. במצבים כאלו, המדינה מעוניינת לעזור למשפחות קשות היום ומאפשרת להם למשוך את ערך פדיון הקופה ללא תשלום מס.יש לציין, כי קבלת הכסף נעשית בצורה של קצבה המשלימה את ההכנסה עד למינימום, כאשר נעשית בדיקה לגבי היכולת הכלכלית בתקופה מוגבלת. כאשר מצבו הפיננסי של המבוטח משתפר, מופסקת גם העברת הקצבה. הרציונל מאחורי העניין, הוא כי בכל אופן משפחה כזאת תגיע למוסדות הרווחה במדינה, לכן מן הראוי הוא לתת לה את האפשרות לקבל את הכסף בצורה פשוטה יותר.
  • מתרחש אירוע ביטוחי שגורם למבוטח להפוך לנכה זמנית. במקרה כזה, המבוטח איננו יכול לפרנס את עצמו בצורה נאותה ולכן יש לו אפשרות לבקש משיכת כספים ללא תשלום המס.

אנו בפורטל צוק ביטוח מאפשרים לך להשוות בין הפוליסות המקיפות והזולות ביותר של ביטוח חיים. בנוסף לכך, המומחים שלנו יספקו לך את כל המידע על הכיסויים השונים, ובין השאר, האם אפשר לפדות ביטוח חיים ומתי. אם אתה רוצה לחסוך כסף וזמן בחיפושים, צור קשר כבר היום. השאר את פרטי ההתקשרות עמך בעמוד זה ואנו נדאג שהנציגים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

 

לחצו להצעה לביטוח חיים