ביטוח משכנתא השוואת מחירים

לקיחת משכנתא לרוב מהווה את ההלוואה הגדולה ביותר שאדם לוקח במהלך חייו. הסכום הגבוה של משכנתא ממוצעת בישראל, גורם לכך שהעסקה היא גד מורכבת מבחינה בירוקרטית ודורשת חתימת הסכמים שונים, שעבודים, פנייה למוסדות ממשלתיים והעמדת ביטחונות שיבטיחו לבנקים את החזר המשכנתא המסודר.

אנשים יושבים ליד סוכן ביטוח ומנסים להשוות מחירים של ביטוח משכנתא

אחת הדרישות של הבנק ללווים הפוטנציאליים של הלוואת דיור היא הפעלת ביטוח משכנתא. ביטוח זה מורכב למעשה משני חלקים שונים – ביטוח חיים של הלווים וביטוח הדירה שמשועבדת לבנק ומתפקדת כביטחונות כנגד המשכנתא. מטרתו של ביטוח המשכנתא הוא להבטיח כי הכסף שניטל כהלוואה יוחזר לבנק ולמנוע מצבים פוטנציאליים שיביאו לפשיטת רגל של הלווים או פגיעה בדירה המשועבדת.

ביטוח משכנתא – השוואת מחירים

בדומה לרכישות גדולות שמבצעים הלקוחות ביומיום, כך גם במקרה של ביטוח משכנתא ישנו צורך לעשות סקר שוק יסודי ולחפש את ההצעות המשתלמות והמתאימות ביותר. אולם ביטוח משכנתא נראה לעיתים כמו כסף קטן ביחס להוצאות עבור המשכנתא עצמה, אך בחירה מוצלחת יכולה לחסוך לכם עשרות אלפי שקלים לאורך תקופת החזר ההלוואה.

מומלץ מאד לפנות למומחים פיננסיים או יועצי משכנתא חיצוניים שאינם קשורים לגוף פיננסי כזה או אחר ויכולים לספק מידע אובייקטיבי. יועצים אלו מכירים את הביטוחים המשתלמים ביותר בשוק ובאפשרותם להציע את הפוליסות המשתלמות ביותר על סמך המאפיינים האישיים שלכם.

חשוב לזכור, כי במעמד ביטוח משכנתא קיימת אפשרות ללווים לשלב ביטוחים נוספים ולאחד ביטוחים קיימים תחת חברה ומסגרת אחת. אמנם רבים מהלווים (ובעיקר אנשים צעירים) נוהגים לזלזל בביטוחים השונים, אך זוהי הזדמנות מצוינת ללמוד את הנושא ולחסוך עלויות.

ביטוח משכנתא הכי זול – האם זה משתלם?

ביטוח המשכנתא מורכב מסעיפים וכיסויים רבים שמשתנים בין חברת ביטוח אחת לחברה אחרת. יותר מכך, הבנקים למשכנתאות מציעים פעמים רבות לבצע את הביטוח דרכם בצורה מוזלת ולחסוך בכך גם זמן בחיפושים באופן עצמאי. אולם, האופציה הזו היא אינה תמיד משתלמת ותלויה במידה רבה ביחס בין הכיסויים הקיימים לעלות הכספית.

ביטוחי המשכנתא שמוצעים על ידי הבנקים לדוגמא, בדרך כלל אינם כוללים ביטוח תכולה או ביטוח צד ג' של הדירה וזאת מפאת איסור של המפקח על הביטוח לשווק כיסויים כאלה במסגרת בנקאית. לפיכך, ביטוחים שנראים זולים ומשתלמים יותר הופכים להיות אטרקטיביים הרבה פחות כאשר משווים אותם לאופציות אחרות בשוק הביטוח.

אם כן, ההמלצה היא לקרוא היטב את האותיות הקטנות בחוזה הביטוח ולעשות השוואת מחירים לביטוח משכנתא באופן עצמאי. לאחר שאתם מקבלים מושג כללי על המתרחש בשוק ביטוח המשכנתא, כדאי גם לפנות ליועצים פיננסיים חיצוניים (יועצי משכנתא יכולים לעשות את זה בנוסף לבניית התמהיל ובחירת המסלולים המועדפים).

פורטל צוק ביטוח מציע לך להשוות בין האופציות המשתלמות ביותר של ביטוח משכנתא בלי שום עלות או התחייבות. כל מה שעליך לעשות כדי לחסוך זמן וכסף זה להשאיר את פרטי ההתקשרות עמך באתר ואנו נחזור אליך טלפונית בהקדם האפשרי.

קבלו הצעה לביטוח משכנתא