ביטוח מנהלים לעצמאים

עובדים עצמאיים מוצאים את עצמם לעתים מסוימות בבלבול מסוים מול האפשרויות של החיסכון הפנסיוני, שכן האחריות על ההפרשות לפנסיה מוטלת עליהם באופן בלעדי, בניגוד לעובדים שכירים. אולם, חשוב מאד גם לעובדים עצמאיים לדאוג לעתידם הכלכלי ולהתחיל לחסוך מוקדם ככל האפשר.

עצמאי שמחפש אופציה של ביטוח מנהלים

מלבד החיסכון עצמו, ישנן תכניות פנסיוניות כמו ביטוח מנהלים לעצמאים, שאף מאפשרות כיסוי ממקרים של נכות או מוות. כמו כן, הפרשה לפנסיה עד לתקרה מסוימת מוכרת על ידי המדינה מבחינת הטבת מס.

מאפייני ביטוח מנהלים לעצמאים

אם כן, עובדים עצמאיים שמעוניינים לעשות ביטוח, יכולים לבחור בפוליסת תגמולים לעצמאים, שתאפשר להם ליהנות מהיתרונות של חיסכון לפנסיה וביטוח גם יחד. מצד אחד, העובד העצמאי יכול להפריש סכום שמגיע עד 16% מהמשכורת החודשית שלו לצרכים פנסיוניים, ומצד שני, פוליסה זו נותנת לעובד ביטוח מפני אירועים של מוות או אובדן כושר עבודה.

ככל שעובד עצמאי יקדים להפריש תשלומים לטובת פוליסת התגמולים שלו, כך הסכום המצטבר יגדל וגם הקצבה לאחר יציאתו לגמלאות תהיה גבוהה יותר. יש לציין גם, כי המבוטח יכול להחליט בעצמו אילו אחוזים מתוך ההפרשה יוקצו לביטוח חיים וביטוח אובדן כושר עבודה, מה שמהווה יתרון נוסף של אופציה זו.

מתי ניתן למשוך כסף של ביטוח מנהלים פטור ממס

ככלל, המדינה מעוניינת שעובדים שכירים וגם עצמאיים יחסכו לפנסיה וגם יבטחו את עצמם מפני אירועים ביטוחיים שונים, היכולים לפגוע ביכולת שלהם להשתכר. משום כך, היא מעניקה הטבות מס על כספים שמופרשים לטובת פנסיה וביטוח. ככלל, עובד עצמאי יכול לקבל הטבות מס עבור 16% ממשכורתו, אך הדבר תלוי גם בסכומים שמופרשים ומשתנה מידי פעם בהתאם לרגולציה.

יש לציין גם, שעובד עצמאי אינו יכול למשוך את הכסף שמופרש לטובת פנסיה לפני הגעתו לגיל הפרישה. אולם, ישנם מקרים יוצאי דופן, בהם כן ניתנת האופציה למשוך כסף מחשבון התגמולים ולא לשלם תוספת מס. זה קורה, כאשר –

  • ישנן הכנסות נמוכות במיוחד של המבוטח – במידה והמבוטח ומשפחתו אינם מגיעים למינימום ההכנסה שקבועה בחוק במשך תקופה מסוימת, יש באפשרותם לפנות לחברת הביטוח ולקבל השלמה של סכומים מתוך ההפרשות הפנסיוניות שלהם, וזאת עד שמצבם הכלכלי ישתפר. סכום ההכנסה המינימאלית נקבע כשכר מינימום ועל המשיכה הזו של כספים, אין צורך לשלם מס.
  • יש הוצאות רפואיות – במקרה שהמבוטח או אחד מבני משפחתו הקרובים נזקק לטיפול רפואי דחוף, יש באפשרותו למשוך את הכספים מחשבון הפנסיה ללא תשלום מסים. יש לציין, כי ההוצאות הרפואיות צריכות להיות גבוהות יותר מחצי של ההכנסה השנתית של המבוטח.
  • המבוטח הופך לנכה – כאשר מתרחש אירוע ביטוחי והמבוטח מוכר כנכה ב-75% או יותר, יש אפשרות למשוך את כספי הביטוח ללא תשלום מס. יש לציין, כמובן, כי קיים גם כיסוי נפרד במסגרת ביטוח מנהלים עצמאי, שמתייחס למקרה ספציפי זה.

ביטוח מנהלים – הפקדות

מכיוון שההפרשות לפנסיה לעצמאים אינן מתבצעות על ידי המעביד מידי חודש, יש באפשרותם של העצמאים להפקיד את הכסף עבור פוליסת התגמולים שלהם בפעם אחת, כל עוד זה מבוצע בשנת המס הנכונה. מסיבה זו, ניתן לראות הפקדות רבות לחשבונות של ביטוח מנהלים בסוף שנה, שכן ישנה הגבלה על הסכומים שניתן להפקיד עם הטבת המס.

אנו בפורטל צוק ביטוח מציעים לך להשוות בין הפוליסות הרחבות והזולות ביותר שקיימות בשוק ביטוח המנהלים העצמאי. המומחים שלנו יבחנו את הנתונים האישיים שלך ויתאימו לך את הביטוח המשתלם ביותר ללא כל עלות או התחייבות. השאר את פרטי ההתקשרות עמך באתר והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך בהקדם האפשרי.

קבלו הצעה לביטוח מנהלים