ביטוח אובדן כושר עבודה למובטלים

ביטוח אובדן כושר עבודה הוא אופציה טובה להתכסות מפני אירועים פוטנציאליים שיכולים לפגוע פיזית וכלכלית בעובד. הביטוח קיים היום גם במסגרת הפרשות לקרנות פנסיה וביטוח מנהלים, דבר המעיד על חשיבותו הגדולה.

ביטוח אובדן כושר עבודה למובטלים

אובדן כושר עבודה ואבטלה

בעת פיטורים, התפטרות או עזיבת מקום העבודה מסיבה אחרת, המבוטח בקרן פנסיה או ביטוח מנהלים מוצא את עצמו בפני בעיה מסוימת. ההפרשות החודשיות שלו לחברת הביטוח כללו לא רק את הכספים שמיועדים לקצבה פנסיונית עתידית, אלא גם כיסוי למקרים של מוות ואובדן כושר עבודה. כיצד ניתן לשמור על ביטוח אובדן כושר עבודה בעת אבטלה תחת התנאים, שלפיהם נחתם חוזה הביטוח?

יש לציין, כי חברות ביטוח רבות מתייחסות לאופציה של עזיבת עבודה ואף מציעות פתרונות למצב זה. עם זאת, במידה והמבוטח אינו מבצע שום פעולה ומפסיק את העברת התשלומים החודשיים, הביטוח של אובדן כושר עבודה יבוטל (מה שחושף את המבוטח לסיכונים פיננסיים).

במידה והמבוטח מוצא בהמשך מקום עבודה חדש ויהיה מעוניין שוב בביטוח אובדן כושר עבודה, סביר להניח כי יצטרך להצהיר על המצב הבריאותי שלו מחדש. רוב הסיכויים הם, שחברת הביטוח לא תסכים לבטח אותו באותם תנאים ואף ייתכן שלא תרצה לבטחו כלל.

אובדן כושר עבודה – ריסק זמני

הפתרון האפשרי לסיטואציה של ביטוח אובדן כושר עבודה למובטלים יכול לבוא בצורה של הסכם זמני מול חברת הביטוח. במסגרת הסכם כזה, המבוטח שהפך למובטל, מעביר סכומי כסף באופן שוטף על חשבונו וכך נשמרות הזכויות שלו לגבי ביטוח ממקרי מוות ואובדן כושר עבודה. התשלומים יהיו נמוכים הרבה יותר מהרגיל בגלל היעדר ההפרשות הפנסיוניות, כך שההוצאה היא לא גבוהה באופן יחסי.

הסדר ריסק זמני מוגבל לתקופה מסוימת, כאשר בדרך כלל ניתן להמשיך אתו במשך שנתיים. לאחר חזרתו של המבוטח לעבודה מסודרת, ההפרשות חוזרות למצבן הטבעי.

במידה ואתה מעוניין לעשות השוואה בין הפוליסות הזולות והמשתלמות ביותר של ביטוח אובדן כושר עבודה למובטלים, הגעת לכתובת הנכונה. המומחים שלנו יעזרו לך להתאים את הביטוח האטרקטיבי ביותר ולחסוך בכך זמן וכסף. השאר את הפרטים האישיים שלך בעמוד זה והנציגים הטלפוניים שלנו יחזרו אליך במהירות האפשרית.

קבלו הצעה לביטוח אובדן כושר עבודה